Laisvė visada lydės Lietuvą ir jos žmones

Žuvusieji už Laisvę atgijo draugų ir artimųjų prisiminimuose

Gintaro dulkėmis liepsnojo kiekvieno, tą naktį žuvusio už Lietuvos laisvę, atminimas. Didelė aukuro liepsna kiekvieno, dalyvavusio minėjime, širdyje įžiebė viltį, kad laisvė, dėl kurios žuvo jos dukra ir sūnūs, visada lydės Lietuvą ir jos žmones, kad joks agresorius negalės palaužti Lietuvos žmonių troškimo gyventi tokioje Lietuvoje, kokios jie patys nori, kokią kuria.

Žodį apie laisvę ir jos išsaugojimą radviliškiečiams tarė Seimo narys Paulius Saudargas. Jis pasveikino visus susirinkusiuosius ir kvietė niekada nepamiršti tos dienos įvykių, kurie atvėrė Lietuvai kelią į visas žmogui priklausančias teises ir laisves.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, prisimindamas kraupiąją 1991-ųjų sausio 13-osios naktį, kalbėjo apie tautos nepriklausomybės siekimą, prisiminė, kokia kaina ji pasiekta.

Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus, Vytautas Koncevičius atgijo skaitytuose draugų, artimųjų prisiminimuose. Prisiminta, kad jie buvo paprasti žmonės, labai mylėję Lietuvą, jautę pareigą tėvynei.

Šildė karšta arbata, laužo liepsna ir vienybės jausmas

Susirinkusiuosius prie Radviliškio miesto kultūros centro šildė ne tik aukurų ugnis, ne tik širdžių vieningas plakimas, bet ir Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblio „Aidija“ (vad. Donatas Stakvilevičius), Viktorijos Domrinos ir Gabrieliaus Verdingovo dainos (vad. E. Kablys).

Degančius fakelus garbės sargyboje laikė Lietuvos moksleivių sąjungos Radviliškio skyriaus mokiniai, Radviliškio 1-osios šaulių kuopos šauliai ir jaunoji jų pamaina.

Nepriklausomybės gynėjų sąjungos narys Albertas Vitartas įteikė simbolines dovanas laisvės gynėjams Stasiui Folentui ir Zitai Urbonienei, taip pat jauniesiems šauliams Klaudijui Višaminskui ir Gretai Jurgaitytei.

Finalinę renginio dainą „Laisvė“ atliko Radviliškio miesto kultūros centro režisierius-vyriausiasis meno vadovas Vaidotas Katutis.

Karšta arbata, laužo liepsna ir vienybės jausmas šildė tuos, kurie prisimena, kokią auką Lietuva paaukojo už savo žmonių laisvę, už teisę laisvai kalbėti, kurti, kvėpuoti.

Laužai degė visame Radviliškio rajone

Tą patį vakarą laužai degė visame Radviliškio rajone. Prie jų susirinkę rajono gyventojai dalijosi prisiminimais, skambėjo dainos, tylos minute pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas.

Atlapuose daugelis įsisegė neužmirštuolės žiedą – pagarbos kovotojams už laisvę simbolį.

Mokyklose pirmosios pamokos buvo skirtos pokalbiui apie 1991 metų sausio 13-osios įvykius ir jų svarbą bei reikšmę šiandienai. Mokytojai dalijosi savo prisiminimais apie kruvinuosius sausio 13-osios įvykius, mokiniai pasakojo, ką jiems yra perdavę tėvai ir seneliai. Mokyklose tvyrojo rimties, ramybės, susikaupimo, patriotiškumo nuotaikos.

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai Radviliškyje baigėsi Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, kurioje šventas Mišias už Sausio 13-osios aukas ir Lietuvos laisvę aukojo Radviliškio parapijos klebonas Tadas Rudys.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE