SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-01, Trečiadienis, 01:53:45 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Įvairenybės Kurios žaliuzės efektyvesnės: pakabinamos išorėje ar viduje?

Kurios žaliuzės efektyvesnės: pakabinamos išorėje ar viduje?

Nusprendus namuose kabinti žaliuzes, lieka tik pasirinkti: jas kabinti viduje ar namo išorėje? Abu variantai turi privalumų, tačiau kuris yra geriau? Tai itin svarbu ne tik dengiant langus vasarą, kai reikia apsaugoti namus nuo karščio, bet ir žiemą, kada reikia išlaikyti šilumą būsto viduje. Norėdami išsiaiškinti viduje ir pastato išorėje montuojamų žaliuzių privalumus, konsultavomės su „Domus Lumina“ specialistais.

Žaliuzių nauda namuose

Kam verta rinktis būtent šį langų uždengimą? Žaliuzės geriausiai tinka tiems, kurie vasarą nori reguliuoti šilumos ir šviesos srautą, smalsius praeivių žvilgsnius visais metų laikais, tačiau nesiekia aklinai užtamsinti lango.

Kaip tai vyksta? Palenkę juosteles (jos valdomos virvele ar lazdele) dalį saulės spindulių sustabdysite nuo patekimo į jūsų kambarį, kita dalis apšvies erdvę ir leis mėgautis natūralia dienos šviesa, nejungiant dirbtinio apšvietimo. Tai itin paranku vasarą, kai norite apriboti iš lauko sklindantį karštį, tačiau nenorite visiškai užsidangstyti nuo šviesos.

Dauguma žaliuzių yra valdomos mechaniniu būdu. Tiesa, šiuolaikiškas ir automatiškai juostelių padėtį reguliuojantis mechanizmas užskleidžia arba atveria langą pagal temperatūros arba vėjo daviklius.

Nusprendus namuose montuoti žaliuzes, Jums telieka pasirinkti: ar norite jas montuoti viduje, ar lauke? Apie skirtingų žaliuzių privalumus pasakoja langų uždengimus kurianti ir parduodanti įmonė „Domus Lumina“.

Vidinių žaliuzių privalumai

Nusprendę žaliuzes montuoti viduje, turite net tris pasirinkimus: tai gali būti paprastos horizontaliosios, užuolaidas primenančios vertikaliosios ir natūralios medinės žaliuzės. Visi trys variantai privalumų prasme yra gana panašūs. Be to, visi jie yra lengvai prižiūrimi, neuždengia radiatorių šildymo sezonu ir tinka naudoti ir vaikų kambariuose (jei valdymui naudojama lazdelė, o ne virvelė).

Pasirinkus medinį langų uždengimą, namams suteiksite daugiau natūralumo, gyvybingos atmosferos. Medinės žaliuzės tinka ir kiek prabangesniam interjerui, kuriame mediena atrodo itin prabangiai. Jei ieškote pakaitalo užuolaidoms, norite kiek svajingesnio varianto, rinkitės vertikalias langų uždangas. Įprastosios ir praktiškos plastikinės tiks bet kokiame kambaryje. Jos gali būti pritaikytos ir nestandartiniams langams, pabrėžia „Domus Lumina“ atstovai.

Nepamirškite, kad žaliuzes galite rinktis įvairių spalvų, tad jos lengvai pritampa prie interjero. Jų valdymas ir priežiūra itin paprasti: reikės tik kelis kartus perbraukti šluoste ir nuvalyti dulkes. Šį langų uždengimą galima montuoti ir tarp stiklų, kas dar sumažina jų priežiūros poreikį.

Išorinių žaliuzių privalumai

Fasado žaliuzes patariama rinktis tiems, kurie nori kuo mažiau apkrauti savo namų interjerą. Pasinaudodami horizontaliomis žaliuzėmis galėsite pagražinti savo eksterjerą, apsisaugosite nuo saulės ir sutaupysite vietos prie lango (tai ypač aktualu nedideliuose butuose).

Juostos yra montuojamos lango išorėje, o tai leidžia ypač efektyviai sustabdyti kaitrą. Tinkamai sumontuotas išorinis langų uždengimas gali sumažinti ir į patalpą iš lauko patenkantį triukšmą.

Pasirinkę fasadinius uždengimus, galėsite juos derinti ir su viduje esančiomis užuolaidomis ar kitais interjero elementais. Taip galėsite užtikrinti dvigubą apsaugą nuo saulės ar triukšmo.

Abu langų uždengimai – tiek vidinės, tiek fasadinės žaliuzės turi privalumų. Tačiau, jei ieškote efektyvesnės apsaugos ne tik nuo saulės, bet ir nuo triukšmo, turėtumėte rinktis lauke montuojamus uždengimus. Dėl tikslesnio produktų pasirinkimo, visuomet padės „Domus Lumina“ specialistai.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Ar kada susimąstėte, kiek plastikinių maišelių per dieną sunaudojate: pakuojate produktus, o p...
Kokiomis aromato savybėmis pasižymi kava, subrandinta įvairiuose pasaulio regionuose?
1 mitas. Sunku atskirti kokybišką patalynę nuo nekokybiškos
Kiekvienas iš mūsų turi nors mažytę silpnybę, kurią slepia nuo aplinkinių akių ir šiukštu...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas