SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-09-22, Sekmadienis, 10:58:07 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas „Kudirknaktis 2019“ – ėjimo kartu džiaugsmas

„Kudirknaktis 2019“ – ėjimo kartu džiaugsmas

  • „Kudirknaktis 2019“ – ėjimo kartu džiaugsmas

    Pėsčiųjų žygis „Kudirknaktis 2019“ tapo išskirtine švente, subūrusia progimnazijos bendruomenę ir dovanojusia ėjimo kartu džiaugsmą.

Gegužės 31-osios pavakarę dauguma Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokinių ir jų tėvelių neramiai žvelgė į apniukusį dangų spėliodami, ar tik lietus nesugadins taip ilgai lauktos šventės. O ta šventė – tai trečius metus rengiamas naktinis pėsčiųjų žygis, kuris pernai buvo pakrikštytas Kudirknakčiu, o šiemet skirtas Bendruomenės dienai paminėti.

Ir nors pavasarinis lietutis išgąsdino kai kuriuos užsiregistravusius į žygį, dalyvių susirinko rekordinis skaičius – net 590. Smagu, kad prie progimnazijos bendruomenės prisijungė ir ganėtinai daug buvusių mokyklos mokinių. Akivaizdu – žygis populiarėja.

Kai 22 valandą dangų nušvietę fejerverkai paskelbė žygio pradžią, įspūdinga žygeivių vora pro balionais ir vėliavėlėmis papuoštus vartus išėjo į žygį. Maršrutą kiekvienas rinkosi pagal savo jėgas: vieni nusprendė įveikti 8 kilometrus, kiti rinkosi 12 ar net 18 kilometrų trasą.

Eidami pulkeliais pasirinktu tempu turėjome laiko ir pernykštį žygį prisiminti, ir naujienomis pasidalyti, ir reikalus aptarti ar artimiau susipažinti, apie pomėgius pakalbėti. Lietaus dulksna, kėlusi nerimą, tapo savotiška gamtos malone: nubaidė įkyruolius uodus, nuramino vieškelio dulkes ir, be abejo, gaivino.

Lietaus atgaivinta gamta alsavo maloniais kvapais, o tamsa leido kitomis akimis pažvelgti į mus supantį pasaulį. Retas vaikas naktį yra matęs žydinčią ramunių pievą, išraiškingus ąžuolų siluetus rugių lauke ar baltais žiedais iš tolo šviečiantį paprastąjį putiną, neatsitiktinai mūsų prosenių vadintą „gulbinu“. Mažučiu iššūkiu tapo ir bandymas įspėti, kas kvepia: nužydėję rapsai ar pradedantys žydėti rugių laukai, jazminai ar alyvos.

Antaniškių miško aikštelėje įrengtoje lauko virtuvėlėje aktyvių tėvų klubas jau kiek pavargusius žygeivius vaišino gardžia grikių koše ir kvapnia arbata, o mokytojas Lauras neatsispyrė pagundai pagroti armonika.

Įveikusius paskutinius kilometrus ir sugrįžusius prie mokyklos gerokai po vidurnakčio bendruomenės narius pasitiko žvakelėmis nušviestas takas bei smagiai nusiteikę organizatoriai. Visi žygeiviai gavo šio 2019 metų naktinio žygio sertifikatus, pasirašytus renginio globėjos – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės ir tarptautinio olimpinio komiteto narės Dainos Gudzinevičiūtės.

Vis dar nenorėdami skirstytis mokiniai juokavo, kad žygis buvo ilgas: išėjome pavasarį, o grįžome vasarą. Paklausti, ar patiko, vienbalsiai tvirtino, jog šis žygis – labai smagus nuotykis ir kad į tokius žygius norėtų eiti dažniau.

Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Blužienė 

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas