NULL

Kodėl mums trūksta seleno ir kodėl jis yra nepakeičiamas?

Faktas, kad mikroelementai gali apsaugoti nuo ligų ir išsaugoti gyvybę, paaiškėjo 20 amžiaus 7–8 dešimtmečiuose. Aštuntajame dešimtmetyje gyvybiškai svarbių mikroelementų, tokių kaip selenas, trūkumas, tapo labai rimtai mokslininkų svarstoma tema. Tyrimai akivaizdžiai patvirtina, kad dažnas mitybos būdas nepakankamai apsaugo nuo ligų.

Dideli suvartojamo seleno kiekio skirtumai

Nustatyta, kad europietis vidutiniškai per dieną suvartoja 27–70 mikrogramų seleno. Šis kiekis yra gerokai mažesnis, nei vidutinis amerikiečio (106 mikrogramai) ar Venesuelos gyventojo (200–350 mikrogramų) suvartojamas seleno kiekis per dieną.

Šie skirtumai atsispindi ir lyginant kitų pasaulio šalių gyventojų per dieną suvartojamo seleno kiekius. Reikia pastebėti, kad Naujosios Zelandijos gyventojo paros norma siekia 3 mg, o kai kurių amerikiečių – 14 mg.

Per mažas seleno suvartojimas Europoje ir nesutarimai dėl faktinių poreikių

Nustatyta, kad 20 procentų Europos gyventojų negauna rekomenduojamos 55 mikrogramų seleno dienos normos. Vegetarams, veganams ir žuvies nevalgantiems žmonėms yra didesnė seleno trūkumo rizika.

Seleno europiečiai suvartoja gerokai mažiau nei kitose pasaulio šalyse, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Japonijoje. Taip yra dėl dirvos būklės bei mitybos įpročių. Specialistai nesutaria dėl seleno kiekio, kurio mūsų organizmui reikia per dieną.

Seleno trūkumas didina vėžio riziką

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje garsus Suomijos mokslininkas Jukka T. Salonen atkreipė dėmesį į ryšį tarp seleno trūkumo ir vėžio rizikos. Mokslininkas ir jo kolegos iš daugiau kaip 12 tūkstančių suomių grupės, dalyvavusių didelės apimties ketverių metų trukmės seleno ir vėžio tyrime, atrinko 51 atvejo ir kontrolės tyrimo porą (51 vėžiu sergantį pacientą, parenkant jam sveiką kontrolinį asmenį). Per ketverius stebėjimo metus nuo vėžio mirusiems pacientams nustatyta 12 procentų mažesnė seleno koncentracija kraujyje palyginti su sveikaisiais kontroliuojamaisiais asmenimis.

Žvelgiant į bendrąjį tyrimo rezultatą galima teigti, kad žmonėms, kurių seleno koncentracija kraujyje yra mažiausia, turi 11 kartų didesnę riziką susirgti vėžiu palyginti su tais, kurių seleno koncentracija kraujyje yra pakankama.

Selenas, plaukai ir nagai

Selenas palaiko įvairių selenobaltymų funkciją, o jie, kaip žinoma, svarbūs plaukų ir nagų sveikatai. Daugeliu atvejų bendros problemos, tokios kaip trapūs nagai ar skilinėjantys plaukų galiukai, gali būti įveiktos vartojant seleno piliules.

Vietoj bandymų išspręsti problemą brangiomis nagų ir plaukų stiprinimo priemonėmis, vertėtų išbandyti seleno piliules. Selenas ne tik sustiprins plaukus ir nagus, bet ir padės kitoms nuo seleno priklausančioms organizmo funkcijoms.

Akivaizdūs rezultatai jau po kelių savaičių

Tiek selenas, tiek cinkas yra labai svarbūs mūsų išvaizdai, nes šios dvi maistinės medžiagos padeda palaikyti lygią ir elastingą odą, stiprius ir patvarius nagus bei sveikus plaukus. Jei organizmui trūksta seleno ir cinko, šis trūkumas labai akivaizdžiai atsispindi odos, nagų ir plaukų kokybėje. Antra vertus, trūkumą galima lengvai panaikinti padidinus šių maistinių medžiagų kiekius – rezultatą pastebėsite jau po keletos savaičių.

Grožis spinduliuoja iš vidaus

Jei Jūsų mityba normali, šiek tiek padidinę svarbiausių maisto medžiagų, pavyzdžiui, cinko ir seleno, suvartojamą kiekį, paskatinsite svarbius procesus, palaikančius odos, plaukų ir nagų sveikatą.

Seleno, cinko ir vitaminų derinys stiprina imuninę sistemą, padeda pagerinti odos, plaukų ir nagų būklę.

Trapūs ir skilinėti linkę nagai dažnai pranašauja apie seleno trūkumą. Ši maisto medžiaga labai svarbi nagams ir plaukams. Papildų vartojimas yra lengviausias kelias aprūpinti organizmą pakankamu seleno kiekiu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE