SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-19, Antradienis, 09:41:59 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Kleboniškių kaimo klojime šėlo viengungių brolija

Kleboniškių kaimo klojime šėlo viengungių brolija

 • Kleboniškių kaimo klojime šėlo viengungių brolija

  Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime antrą kartą svečiavosi Pasvalio kultūros centro „Klėties“ teatras. Genovaitės Prascevičienės nuotr.

 • Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime antrą kartą svečiavosi Pasvalio kultūros centro „Klėties“ teatras. Genovaitės Prascevičienės nuotr.
 • Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime antrą kartą svečiavosi Pasvalio kultūros centro „Klėties“ teatras. Genovaitės Prascevičienės nuotr.

Į pabaigą artėja jubiliejinis dvidešimtasis teatrinis sezonas Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime. Antrą kartą jame svečiavosi Pasvalio kultūros centro „Klėties“ teatras. Tai grupė entuziastų, kurie be jokio atlygio aukoja savo laiką repeticijoms, gastrolėms, kyla į sceną ir savo sielų šviesą dovanoja kitiems. Nuo 2013 metų šiam gabiam kolektyvui vadovauja talentinga režisierė Ramunė Uždavinienė.

Šeštadienio popietę į klojimą susirinkę žiūrovai išvydo penktąjį šio sezono vaidinimą – Balio Sruogos satyrinę komediją „Dobilėlis penkialapis“. Veiksmą režisierė iš inteligentų klubo skaityklos perkėlė į pirtį, kurioje ir vyko penkių viengungių brolelių draugijos posėdis. Jame personažai diskutavo apie priimtą įstatymą – siekiant subalansuoti biudžetą, viengungius ketinama apkrauti sunkia mokesčių našta. Draugijos nariai svarstė, ar verta ieškoti žmonos ir atsisakyti viengungystės, ar toliau ištikimai puoselėti brolijos moralines vertybes.

Spektaklio siužetas pakrypsta netikėta linkme, kai visi draugijos nariai nejučia pradeda konkuruoti dėl tos pačios nuotakos – Rožės Kumpytės. Norėdami vienas kitą pranokti, jie įsitraukia į įnirtingą kovą – apgaudinėja, šmeižia ir bet kokiomis priemonėmis siekia pavergti moters širdį... Pamažu išsivysto komiškos, kupinos subtilaus humoro situacijos, ir išaiškėja pagrindinė spektaklio intriga.

Visus susirinkusiuosius liaudiško teatro mylėtojus sužavėjo meistriška aktorių vaidyba, teatrališkumas, meniški kostiumai ir netikėti režisūriniai sprendimai.

Kviečiame žiūrovus į paskutinį šio sezono vaidinimą – Joniškio rajono Gasčiūnų kaimo bendruomenės mėgėjų teatro „Kitaip“ spektaklį – Edmundo Untulio komediją „Nosis su apgamu“, kuris vyks rugsėjo 7 d. 16 val. Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime.

Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Marija Selenienė, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio kultūrinės veiklos vadybininkė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas