Muziejaus kiemuose ir gryčiose senųjų amatų paslaptimis

Kleboniškių kaime galima išmokti ne tik senųjų amatų, bet ir apžiūrėti parodas

Liepos 17 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje vykusios tradicinės „Senųjų amatų ir edukacijų dienos“ kvietė ne tik mokytis amatų, bet ir apžiūrėti naujas parodas bei paklausyti etnologės Gražinos Kadžytės paskaitos.

Jau ketvirtą kartą šią vasarą muziejaus kiemuose ir gryčiose senųjų amatų paslaptimis, kasdienių darbų patirtimi dalijosi 10 amatininkų ir edukatorių. Lankytojai mokėsi kalvystės, žiesti puodus, drožinėti medžio dirbinius, rišti šiaudinius sodus, siūti, verpti, austi, vyti virveles, paruošti linus – pradedantieji bandė perprasti pradžiamokslį, pažengusieji tobulino įgūdžius.

Vidurdienį atidaryta paroda „Tautinis kostiumas“ iš Marijos ir Kęstučio Simanavičių kolekcijos. Parodos pristatymą dainomis pripildė puikus muzikantas, kaimo kapelos „Šeduvos bernai“ vadovas Gintaras Rutkauskas.

Gryčiose ir klėtyse eksponuojami dvidešimt penki tautiniai kostiumai iš penkių Lietuvos regionų: Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos. Kostiumus audė Irena Zimina, Nijolė Adamonienė, Elena Krivičienė, juostas pynė tautodailininkė Janina Jatautienė. Paroda „Tautiniai kostiumai“ Kleboniškių kaime veiks iki rugsėjo 7 dienos.

Lankytojams atvira ir dar viena paroda – Voronių kaimo klėtyje eksponuojami Lietuvos tautodailininkų sąjungos narės Stanislavos Baronienės tapybos ir grafikos darbai.

Antrą kartą šią vasarą Kleboniškių kaime viešėjo etnologė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tautosakos archyvo skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Gražina Kadžytė, pakvietusi į paskaitą „Apie gerą kaimynystę: tautosaka ir papročiai“. Nors sakoma, kad „kaimynystė – ne draugystė“, G. Kadžytė priminė, kaip mūsų senoliai vertino gerus, nuoširdžius ir patikimus kaimynus.

Kitos „Senųjų amatų ir edukacijų dienos“ Kleboniškių kaime vyks rugpjūčio 1 ir 14 dienomis.

Parengta pagal Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informaciją

Lauros Prascevičiūtės ir Augustės Labenskytės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE