SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-05-24, Penktadienis, 22:13:09 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas „Kino busas“ į Lizdeikos gimnaziją atvežė geriausius filmus

„Kino busas“ į Lizdeikos gimnaziją atvežė geriausius filmus

  • „Kino busas“ į Lizdeikos gimnaziją atvežė geriausius filmus

    „Kino busas“ antrą Lizdeikos gimnazijoje, kurioje surengė filmų peržiūras ir diskusijas, kurioms vadovavo režisierius Andrius Blaževičius.

Viešoji įstaiga „Kultūrinių projektų centras“ jau vienuoliktus metus vykdo edukacinį projektą moksleiviams „Kino busas“. Šio projekto tikslas – skatinti moksleivius žiūrėti geriausius Europos vaikų ir jaunimo kino festivalių filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją. Į projekto vykdymą yra įtraukiami jauni, bet pripažinti šalyje kino profesionalai bei edukatoriai.

Lapkričio 28 dieną „Kino busas“ antrą kartą lankėsi Lizdeikos gimnazijoje, kurioje surengė filmų peržiūras ir diskusijas, kurioms vadovavo režisierius Andrius Blaževičius. Įvairių klasių mokiniai pažiūrėjo du pasirinktus norvegų filmus: „Repriza“ ir „Velnių salos karalius“.

Vyresniųjų klasių mokinius sudomino solidžiais prizais apdovanotas filmas „Repriza“, kurį sukūrė jaunas režisierius Joachimas Trieras. Juokingų, romantiškų, erotiškų, melancholiškų, psichologinių ir tragiškų momentų nestokojanti drama prasideda nespalvotu 5 minučių epizodu, kurį galima pavadinti „Kas būtų, jeigu būtų“. Jame pasakojama apie talentingus jaunus rašytojus Eriką ir Filipą, kurie ruošiasi užkariauti pasaulį, tą pačią akimirką išsiunčia paštu savo naujausių romanų rankraščius ir tikisi sulaukti leidėjų susidomėjimo. Pasitelkęs išradingą montažą režisierius išnagrinėja vieną įmanomą draugų likimo variantą apie nerealią sėkmę, kuri bus pažymėta literatūriniais prizais, savižudybėmis, savo meilę įrodinėjančiomis merginomis ir ištisas revoliucijas įkvepiančiomis knygomis.

Kai Joachimas Trieras staiga įjungia spalvotą kiną ir pradeda dėstyti tą pačią istoriją iš naujo, tai mes sužinome, kad gražioms fantazijoms nebuvo lemta išsipildyti, nes Filipo rankraštis patiko leidėjams, o Eriko romanas buvo iškritikuotas. Atstumtasis autorius pradeda nepasitikėti savimi ir nesivaržo demonstruoti pavydo dėl draugo sėkmės. Tačiau Filipo išgyventa euforija gan greitai išgaruoja, kai po romantiškos išvykos į Paryžių nutrūkęs meilės romanas taip paveikia jo psichologinę būseną, kad vaikinas atsiduria psichiatrinėje ligoninėje, iš kurios sugrįžęs gyvena Osle užmirštas ir atsiskyręs nuo visuomenės.

Tai išties labai stiprus, originalus ir sąmojingas filmas apie jaunąją kartą, nenuspėjamą likimą ir pretenzingą rašytojų pasaulį, kurio personažai drąsiai priima gyvenimo pamokas, stengiasi nepasiklysti korupcijos, šlovės ir nusivylimų labirintuose, mėgina suderinti jaunatvišką maištingumą su sparčiai besikeičiančia laime.

Mokiniai, aktyviai dalyvavę peržiūrėto filmo aptarime, teigė, kad filmas savo kompozicija labai priminė A. Škėmos romaną „Balta drobulė“, juos įtraukė pasakojama psichologinė dviejų jaunų žmonių gyvenimo analizė, nustebino netikėtas filmo finalas.

Jaunesniųjų klasių mokinius itin sujaudino režisieriaus Mariaus Holsto filmas „Velnių salos karalius“. „Jei būsi negeras, išsiųsiu į velnių salą“, – taip norvegai gąsdina neklusnius vaikus. Filmo istorija nukelia į 1915-ųjų žiemą Norvegijoje, į Bastiojos salą, kurioje veikia nepaklusnių berniukų internatas, kuriame geležinė tvarka, psichologinės ir fizinės bausmės. Berniukai nuolat išnaudojami kaip darbo jėga.

Čia patenka septyniolikmetis Erlingas, kuris netyčia užmušė policininką. Vaikinas jau nuo pradžių pasiryžęs žūtbūt pabėgti iš salos. Jo drąsus būdas kelia kitų berniukų pagarbą, todėl netrukus jis susibičiuliauja su kitais vaikinais. Saloje subręsta paauglių maištas, kuris drastiškai numalšinamas. Mokiniai po filmo peržiūros teigė, kad juos labai sujaudino skaudi ir dramatiška istorija, paremta realiais faktais ir išgyvenimais.

Taigi, apibendrindami „Kino busą“ renginio dalyviai teigė, kad šis projektas svarbus tiek edukacine, tiek ir kultūrine prasme. Mokiniai ir mokytojai ne tik pamatė aukštos meninės kokybės filmus, bet ir mokėsi diskutuoti, analizuoti, kritiškai mąstyti ir kūrybiškai išsakyti savo mintis. Filmas tapo patrauklia medija, apimančia įvairialypes temas ir problemas, kurias mokytojai panaudos įvairiose pamokose. Lauksime „Kino buso“ kitais metais.

Mokytojos Jolanta Kvedarienė, Laima Verbickienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jau seniai reikėjo pakeisti, kiek dar šlovinsim sovietų didvyrius.
  • Pritariu, kad gatvė būtų pervadinta Tėvo Stanislovo vardu.
  • Kam tuos pavadinimus kaitalioti, man ir taip gerai.
  • Man tas pats - turiu didesnių rūpesčių negu gatvės pavadinimas.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas