NULL

Komiksų konkurse apie Balį Sruogą – ir grinkiškietės kūrinys

Jau baigėsi Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus organizuotas komiksų konkursas „Susirinkime pas Balį Sruogą!“, kuriame sudalyvavo ir iš Grinkiškio kilusi devyniolikmetė Greta Semionovaitė, besimokanti Baisogalos gimnazijoje.

Butas-muziejus, esantis Vilniuje, Tauro gatvėje, XX aamžiuje buvo ne tik literatūros autorių Vinco Mykolaičio-Putino, Kazio Borutos ir Balio Sruogos namai, bet ir tikras intelektualų susibūrimo centras. B. Sruoga šiame bute gyveno nuo 1940 metų iki kol buvo suimtas nacių saugumo ir išvežtas į koncentracijos stovyklą. 1945 metais grįžęs į Vilnių tame pačiame bute jis gyveno be šeimos, kuri spėjo pasitraukti į Vakarus, dėstė universitete.

Įvairiuose butuose ir namuose karantino laikotarpiu savo laiką leido ir dauguma Lietuvos žmonių, todėl tikriausiai lengviau nei apsilankyti bute-muziejuje tapo jį įsivaizduoti. Kviesdamas lankytojus atvykti netiesiogiai, V. Mykolaičio-Putino muziejus sugalvojo komiksų konkursą-kvietimą Lietuvos kūrėjams „Susirinkime pas Balį Sruogą!“.

Jaunus talentus Balys Sruoga kviečia ne pirmą kartą – visą gyvenimą buvęs didžiu teatro entuziastu, dėstydamas Kaune B. Sruoga subūrė teatro seminarą studentams. Nors seminaro tikslas buvo supažindinti su dramos spektakliu, dramaturgo, režisieriaus ir aktoriaus vaidmenimis, seminaras greitai tapo erdve įdomiems pašnekesiams ir naujoms draugystėms.

Taigi konkurso dalyvių muziejus prašė išlaikyti sruogišką susibūrimo tradiciją, atspindėti jo charakterio bruožus, suteikdamas laisvę išgalvoti vietą, tikslą ir susirinkusiuosius.

Konkurso komisijos narė dr. Neringa Markevičienė, aptardama grinkiškietės Gretos Semionovaitės komiksą, teigia, kad „komiksuose netikėtai ir įspūdingai susilieja praeitis ir dabartis. B. Sruoga, buvęs universitetų dėstytojas, profesorius, paskaitas skaitęs tik iš užrašų, perkeltas į XXI amžių, netikėtai tampa oratoriumi, vaizdo konferencijų moderatoriumi (jo klausosi ne tik dukra Dalia, bet ir kolega dėstytojas, rašytojas ir kaimynas Vincas Mykolaitis-Putinas, buvę studentai Antanas Miškinis, Salomėja Nėris, Kazys Bradūnas, laukiama vėluojančio Broniaus Krivicko). Prie B. Sruogos, buvusio Štuthofo kalinio Nr. 21319, virtualios platformos prisijungęs nekviestas neidentifikuotas asmuo, prisidengęs skaičių kodu (user 365730), užmena mįslę – skatina išsiaiškinti jo tapatybę ir ketinimus. Jis nėra vienas iš 46 Lietuvos inteligentų, įkaitų už Lietuvos laisvę, kurie 1943 metų kovo 16–17 dienomis buvo suimti ir išvežti į Štuthofo koncentracijos stovyklą. B. Sruogos paskaitos toliau tikrinamos, o jis pats tebesekamas priešų, kuriuos laiškuose vadino jį „globojusiais“ „angelais sargais“.

Goda Damaševičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE