NULL

Nustatyti Radviliškio teisėjai mirtimi grasinę asmenys

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai baigė didžiulį rezonansą visuomenėje sukėlusį ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo nužudyti bei sunkai sutrikdyti žmogaus sveikatą ir turto prievartavimo. Prieš teismą stos devyni įtariamieji, kuriems pareikšti įtarimai dėl 43-jų nusikalstamų veikų. Viena iš asmenų, sulaukusių grasinimų, buvo ir Radviliškio teisėja.

Nuo 2014 metų vidurio ir praėjusiais metais Šiaulių regiono teisėjus, prokurorus, antstolius ir net vieno Šiaulių dienraščio redaktorius paeiliui pradėjo atakuoti grasinančio pobūdžio laiškai. Kai kurie iš jų buvo gana drastišku pavadinimu – „Mirties nuosprendis“. Laiškus pasirašė įvairiose laisvės atėmimo vietose esantys kalinamieji savo pavardėmis. Tą patvirtino Lietuvos teismo ekspertizės centro Šiaulių skyriaus specialistai, atlikę rašto tyrimus. Keisčiausia buvo, kad grasinančius laiškus gavę žmonės su rašiusiaisiais dažniausiai niekada nebuvo turėję jokių reikalų, išskyrus kelis teisėjus, kurie buvo nagrinėję laiškų autorių baudžiamąsias bylas dėl jų padarytų nusikaltimų.

Laiškų autoriai – asmenys, ne vieną kartą teisti už įvairius nusikaltimus – vagystes, plėšimus, nužudymą ne mažesnėmis nei 10 metų laisvės atėmimo bausmėmis. Todėl ir laiškų leksika atitinkamo pobūdžio – „papuošta“ necenzūriniais, užgauliai žeminančiais ir gašliais žodžiais: „durnos galvelės“, „suski“, „sučka“, ,,šliundra“, „vafli!“. Siekiant sustiprinti laiško poveikį, kartais jie buvo pasirašomi krauju, nupiešiant ant popieriaus lapo kryžių ir užrašą ,,ŽIV“.

Visų gavėjų buvo reikalaujama sumokėti nurodomą pinigų sumą, kuri siekdavo ir 10 000, ir 50 000 eurų, juos pervedant į išvardintų asmenų sąskaitas. Priešingu atveju, buvo grasinama susidoroti su jais pačiais ir jų artimaisiais, sugadinti jų turtą, susprogdinti instituciją, kurioje jie dirba. Grasinimų įtaigumui, ant laiško kartais priklijuodavo skutimosi peiliuką ar sukeverzodavo vulgarių grasinimų prierašą.

Iš viso buvo parašyti 28 tokie laiškai. Kai kurie valstybės tarnautojai jų gavo ne po vieną. Kaip paaiškėjo ikiteisminio tyrimo metu, juos rašantieji tiesiog nežinojo, kam rašyti, tad pasinaudojo bendrakalinčių asmenų turimais duomenimis apie oficialiai žinomus žmones. Štai 25-erių metų Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalėjęs vyras paaiškino, kad Radviliškio teismo teisėją pasirinko visiškai atsitiktinai: gal pas ką nors kameroje pamatė jos darbo vietą ar perskaitė nuosprendyje…

Tyrimo metu ėmė aiškėti absurdiški tokio nuteistųjų elgesio motyvai. 20-metis Pravieniškių pataisos namų gyventojas prisipažino, kad iš tikrųjų jis nieko blogo teisėjai neketinęs padaryti. Jis rašęs laišką tik dėl to, jog norėjo, kad jį pervežtų į Alytų. O kad pervežtų, reikėjo padaryti nusikaltimą… Kadangi teisėja jį teisė, tai jis prisiminė jos duomenis ir parašė grasinantį laišką. Vaikinas puikiai žinojo, kad toks jo poelgis baigsis baudžiamąją byla.

Devyni savo gyvenimą nelaisvėje atrakcijomis norėję paįvairinti asmenys prieš teismą stos dėl labai rimtų nusikalstamų veikų – grasinimo nužudyti bei sunkai sutrikdyti žmogaus sveikatą, turto prievartavimo, ir naujais teismo nuosprendžiais pratęs savo buvimo laisvės atėmimo vietose laiką.

Pagal policijos informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE