NULL

Trišalėje komisijoje – apie saugų eismą ir vaikų gydymą

Vasario 26 d. Radviliškio rajono savivaldybėje suorganizuotas Trišalės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Radviliškio rajono darbdavių, profesinių sąjungų ir savivaldos atstovai. Posėdyje aptarti saugaus eismo Radviliškyje, dienos stacionaro paslaugų teikimo vaikams Radviliškio ligoninėje klausimai, diskutuota apie Radviliškio rajono trišalės tarybos paskirtį ir funkcijas.

Didesnis eismo dalyvių sąmoningumas – didesnis ir eismo saugumas

Trišalės komisijos nariams apie saugaus eismo priemonių diegimo Radviliškio miesto gatvėse situaciją kalbėjęs Gintautas Vičas, Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas, pristatė nuveiktus darbus saugaus eismo priemonių diegimo srityje.

„Radviliškio mieste baigta Gedimino ir Radvilų gatvės sankryžos rekonstrukcija – už ES struktūrinių fondų lėšas įrengta žiedinė sankryža, numatoma pertvarkyti Radvilų–Vasario 16-osios, Vasario 16-osios–Maironio, Maironio–Žalgirio gatvių sankryžas, konkursas statybos darbams šiuo metu skelbiamas, derinamos sąlygos. Finansavimas šiems darbams jau numatytas“, – apie ateities darbus pasakojo jis.

Pasak G. Vičo, 2021 metais bus tęsiami darbai dėl visos Žalgirio gatvės sutvarkymo ir pritaikymo saugiam pėsčiųjų ir dviratininkų eismui. „Prie eismo saugumo didinimo prisidėtų ir tokios priemonės kaip visą naktį mieste veikiantys šviesoforai, apšviestos gatvės, kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas, o magistralinio kelio A9 Panevėžys–Šiauliai, einančio per Radviliškio miestą, ir Gedimino gatvės sankryžos situacija yra sudėtinga. Kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Prieš šį posėdį kreipėmės į šią įstaigą ir mums buvo atsiųstas raštas su nuoroda į tokių sankryžų visoje Lietuvoje tvarkymo prioritetinių darbų sąrašą. Pagal jį, Radviliškio sankryža yra 14 vietoje. Šiame sąraše – per 1 000 sankryžų, sąrašas vis koreguojamas, keičiamas pagal esamą situaciją, atsižvelgiama į avaringumą ir kitus panašius rodiklius. 68 vietoje šiame sąraše yra Pavartyčių sankryža, 89 vietoje – magistralinio kelio A9 Panevėžys–Šiauliai ir krašto kelio Šeduva–Jonava sankryža prie Šeduvos“, – sakė G. Vičas. Jis informavo, kad A9 kelio Panevėžys–Šiauliai būklė ties Linkaičiais Lietuvos automobilių kelių direkciją tenkina, perėjos ten neplanuojama įrengti, o papildomo apšvietimo įrengimo galimybė būtų direkcijoje svarstoma tuomet, jei Savivaldybė prisidėtų lėšomis.

Klaudijus Maminskas, Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas, sakė, kad dažniausiai magistralinio kelio A9 Panevėžys–Šiauliai atkarpoje per Radviliškio miestą, o ir kituose keliuose įvykstančių avarijų priežastis – greitis.

„Kalbėta su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl stacionarių greičio matuoklių įrengimo, o žiedinė sankryža didžiausioje Radviliškio miesto sankryžoje tikriausiai neplanuojama, nes ateityje Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja sutvarkyti A9 kelio atkarpą per Radviliškio miestą ir sureguliuoti šviesoforus vadinamosios „žalios bangos“ principu“, – sakė jis.

Trišalės komisijos narys Pranas Balckus išsakė nuomonę dėl kryptinių šviesoforų įrengimo Radviliškio mieste esančiose sankryžose su A9 Panevėžys–Šiauliai keliu.

„Kelios didžiosios sankryžos Radviliškio mieste yra labai pavojingos, ten nuolat įvyksta eismo įvykių. Gal reikėtų policijos dažnesnių budėjimų, gal greičio matuokliai padėtų išspręsti situaciją. Ir vairuotojai nedrausmingi, reikėtų policijai dažniau patruliuoti ir bausti netvarkingai besiparkuojančius prekybos centrų aikštelėse, gal būtų mažiau nubraižytų automobilių“, – sakė jis.

P. Balckus pasiūlė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos vardu dar kartą kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl sektorinių šviesoforų įrengimo Radviliškio miesto gatvių sankryžose su magistraliniu A9 keliu Panevėžys–Šiauliai.

Mažiesiems Radviliškio ligoninės pacientams – ilgesnis dienos stacionaro paslaugų laikas

Apie dienos stacionaro paslaugų teikimo vaikams dabartinę situaciją Radviliškio ligoninėje kalbėjęs Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas informavo Trišalės tarybos narius apie ilgesnį dienos stacionaro paslaugos vaikams teikimo laiką. Pasak jo, nuo sausio 20 d. paslaugų vaikams teikimo dienos stacionaro, stebėjimo ir pirmosios pagalbos paslaugos teikiamos kasdien (išskyrus sekmadienį) nuo 8 iki 17 val. Dienos stacionaro paslaugą vaikams teikia vaikų ligų gydytojos Janina Vainauskienė, Kornelija Nekrašienė ir Danutė Povelauskienė.

„Smagu, kad į ligoninę grįžo sveikstančių vaikų krykštavimai. Matome, kad pasiteisino sprendimas prailginti dienos stacionaro paslaugų teikimo laiką. Kai šios paslaugos būdavo teikiamos iki 12 val., dažnai pasitaikydavo atvejų, kai mažieji pacientai iš šeimos gydytojo nespėdavo atvykti į ligoninę ir gauti jiems paskirto gydymo“, – sakė jis.

„Pacientus raginame nebijoti ir patiems teirautis gydytojų, ar vaikams skirtos procedūros, gydymas gali būti atliktas dienos stacionare. Tai ypač aktualu kalbant apie mažiausių pacientų gydymą. Pasinaudojant dienos stacionaro galimybėmis, vaikai dar tą pačią dieną gali grįžti į namus kartu su tėvais, o kitą dieną, jeigu reikalinga, vėl atvykti pas gydytojus. Primename, kad pacientai į dienos stacionarą priimami tik su šeimos ar kitos kvalifikacijos gydytojo siuntimu“, – kalbėjo V. Smalinskas.

Šiuo metu dienos stacionare mažiesiems pacientams teikiamos dienos stacionaro, lašelinių lašinimo, stebėjimo, inhaliacijų, gydytojų apžiūros paslaugos. Šiandien aišku, kad dienos stacionaro paslauga išliks ilgesniam laikui. Pacientai priimami Priėmimo–skubiosios pagalbos skyriuje.

Trišalėje taryboje keliami klausimai – būdas paskatinti priimti labiausiai tinkamus sprendimus

Posėdyje taip pat diskutuota apie Radviliškio rajono trišalės tarybos paskirtį ir funkcijas, Radviliškio rajono trišalės tarybos veiklos efektyvumą ir vietos valdžios, verslo, darbuotojų atstovų sutelktumą sprendžiant Radviliškio rajone aktualius ekonominius, socialinius, darbo rinkos klausimus bei sutarimą priimant sprendimus. Diskutuota ir apie Radviliškio rajono trišalės tarybos veiklos efektyvinimo galimybes.

Buvo pabrėžtos ir Radviliškio rajono Trišalės tarybos teisės: priimti rekomendacinio pobūdžio sprendimus ir teikti išvadas, siūlymus, rekomendacijas rajono Savivaldybės tarybos kompetencijos klausimais bei kt.

Radviliškio rajono savivaldybės Trišalės tarybos posėdyje dalyvavo Respublikinės trišalės tarybos koordinavimo skyriaus vedėja prie Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Aušra Bagdonaitė ir Respublikinės trišalės tarybos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė prie Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Valda Pranckuvienė. Atstovės iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paminėjo, kad aktualu būtų į Trišalės tarybos darbotvarkę įtraukti klausimus, susijusius su darbo jėgos situacija, užimtumo rajone situacijos analize. Ministerijos atstovės rekomendavo išsigryninti problemas su dirbančia visuomene ir nedirbančia visuomenės dalimi, siūlė išsiaiškinti, kokios aktualijos sieja visas tris tarybos šalis bei akcentavo, kad Radviliškio rajono Tarybos sprendimai, kurie yra susiję su darbo santykiais, ekonominėmis problemomis, prieš tvirtinant juos rajono Savivaldybės taryboje, turėtų būti analizuojami rajono Trišalės tarybos posėdyje bei pateikiamos raštiškos rekomendacijos Radviliškio rajono savivaldybės tarybai dėl galutinio sprendimo priėmimo.

Trišalės tarybos posėdyje pristatyti nauji darbuotojų ir profesinių sąjungų šalies atstovai Radviliškio rajono Trišalėje taryboje: Dainius Šimkus, Vytas Rasimavičius, Sigita Snockienė.

Nuo 2020 m. vasario 26 d. Trišalei tarybai vienus metus pirmininkaus Radviliškio rajono savivaldos atstovai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE