NULL

Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2019-12-20

Atvirų durų dienoje Sidabravo seniūnijoje gyventojus domino kelių asfaltavimo programa, savivaldybės pastatų būklė, medžių genėjimas

2019 m. gruodžio 13 d. Sidabravo seniūnijoje vyko Atvirų durų diena. Seniūnijos gyventojai su Radviliškio rajono savivaldybės atstovais – meru Antanu Čepononiu, administracijos direktore Jolanta Margaitiene ir Statybos skyriaus vedėju Gintautu Viču susitiko Beinoravoje, Vadaktuose ir Sidabrave.

Pirmasis susitikimas su A. Čepononiu ir J. Margaitiene įvyko Beinoravos pramogų ir šokių salėje. Rajono meras A. Čepononis įteikė seniūnaičio pažymėjimą Beinoravos seniūnaitijos seniūnaitei Rūtai Jelinskienei, linkėdamas sėkmingo darbo žmonių labui.

Meras trumpai pristatė 2020 metų tikslus. Jis pakvietė gyventojus pasisakyti jiems rūpimais klausimais. Gyventojus domino kelio Beinorava–Mandeikiai asfaltavimas, autobusų stotelės paviljono pastatymas Beinoravos kaime, prie parko, Beinoravos gatvės apšvietimas, buvusios mokyklos Dapšionių kaime ir Dapšionių bažnyčios remontas.

Meras informavo, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos duomenimis, kelias per Dapšionių kaimą 2020 m. bus asfaltuojamas. Savivaldybės vadovai žadėjo padėti ieškant sprendimų, kaip apšviesti Beinoravos gatvę, pastatyti prie Beinoravos parko autobusų stotelės paviljoną, atlikti remontą Dapšionių bažnyčioje.

Antrasis dienos susitikimas su Radviliškio rajono vadovais vyko Vadaktuose. Meras A. Čepononis pasveikino Vadaktų seniūnaitijos seniūnaitę Jūratę Ščiupakovienę ir įteikė jai seniūnaičio pažymėjimą. Vadaktų pramogų ir šokių salėje susirinkę gyventojai norėjo sužinoti, kokios yra galimybės išasfaltuoti kelią, einantį nuo Vadaktų link Kareiviškių, Panevėžio r. Reikalingas vadaktiškiams ir asfaltuotas kelias link Sidabravo. Pavasarį ir rudenį šių kelių duobėse kaupiasi vanduo, vasarą kyla didžiuliai dulkių debesys. Eismas šiais keliais gana intensyvus, nes jie veda į darbus, mokyklas, į seniūnijos bei rajono centrą, todėl kelių būklė vairuotojams kelia daug problemų.

Susitikime su Vadaktų krašto gyventojais dalyvavęs Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, kad kelio atkarpa nuo Sidabravo sankryžos iki Praščiūnų kaimo, kaip ir Vadaktų miestelio Tujų gatvė, greitu laiku planuojamos asfaltuoti, o dėl likusios dalies asfaltavimo iki Vadaktų nurodė, kad šiuo metu visais klausimais, susijusiais su regioniniais keliais, reikia kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją surinkus pačios bendruomenės narių parašus.

Vadaktiškiai taip pat reiškė susirūpinimą dėl genėjamų medžių šakų, dėl tuščių savivaldybei priklausančių pastatų, dėl buvusio medicinos punkto pritaikymo piligrimams apsigyventi.

Trečiasis susitikimas įvyko Sidabravo seniūnijos salėje. Administracijos direktorė pasveikino Sidabravo seniūnaitijos seniūnaitę Daivą Staškūnienę ir įteikė jai seniūnaičio pažymėjimą.

Sidabrave gyventojai rūpinosi dėl nutraukto autobusų maršruto „Panevėžys–Sidabravas“. Taip pat buvo kalbama dėl kelio nuo Sidabravo link Birželių į Panevėžį asfaltavimo, dėl autobusų stotelės paviljono pastatymo prie Sidabravo gimnazijos.

Atvirų durų diena Sidabravo seniūnijoje praėjo dalykiškai ir konstruktyviai. Į susitikimus išsakyti savas problemas ir išgirsti atsakymus į kylančius klausimus susirinko Sidabravo seniūnijos seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai, seniūnijos gyventojai. Tą dieną rajono vadovai apžiūrėjo visus savivaldybei priklausančius pastatus, remonto reikalaujančius objektus, pasidžiaugė jau padarytais darbais: išasfaltuotomis gatvėmis Sidabravo miestelyje, visomis skalda padengtomis gatvėmis Vadaktų miestelyje, bendra kaimų ir miestelių tvarka. Gyventojai teigiamai įvertino rajono vadovų kompetenciją atsakant į visus rūpimus klausimus.

Sidabravo seniūnijos informacija

 

Informacija apie autobusų eismą mokinių žiemos atostogų laikotarpiu ir Kūčių, šv. Kalėdų ir Naujųjų metų dienomis

Informuojame, kad mokinių žiemos atostogų laikotarpiu (2019-12-23–2020-01-03) bus nutraukti vietinio (priemiestinio ir miesto) susisiekimo autobusų maršrutai, vykdomi mokslo metų dienomis.

Vietinio (priemiestinio ir miesto) susisiekimo maršrutų autobusais mokinių žiemos atostogų laikotarpiu (2019-12-23–2020-01-03) bus važiuojama ne mokslo metų dienų tvarkaraščiu.

Kūčių, Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų dienomis, t. y. 2019 m. gruodžio 24 d. (antradienį), gruodžio 25 d. (trečiadienį), gruodžio 26 d. (ketvirtadienį) ir 2020 m. sausio 1 d. (trečiadienį), vietinio (priemiestinio ir miesto) susisiekimo maršrutų autobusai nevažiuos.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. gruodžio 11 d. įsakymą Nr. A-1338-(8.2) „Dėl vietinio susisiekimo autobusų eismo mokinių žiemos atostogų ir švenčių dienomis“ galima rasti internete adresu www.radviliskis.lt skyrelyje Teisinė informacija.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Skelbiamas patalpų nuomos Baisogaloje konkursas

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Baisogalos seniūnija skelbia 28,92 kv. m ploto administracinių patalpų, esančių Mokyklos g. 4, Baisogalos mstl., Radviliškio r., viešą nuomos konkursą.

Minimalus pradinis nuompinigių dydis – 1,20 Eur (be PVM) už 1 kv. m patalpų per mėnesį.

Nuomos sutarties trukmė – sutartinė, bet ne ilgesnė kaip 10 metų.

Patalpos nuomojamos bet kokiai teisės aktais leidžiamai veiklai (išskyrus gamybą) vykdyti.

Paraiškos dalyvauti konkurse kartu su kitais dokumentais pateikiamos užklijuotuose vokuose nuo 2019 m. gruodžio 20 d. iki 2020 m. sausio 6 d. (seniūnijos darbo valandomis) Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Baisogalos seniūnijos seniūno pavaduotojai Aldonai Vaičiurgienei (3 kabinetas, Mokyklos g. 4, Baisogala, Radviliškio r.).

Konkursas vyks 2020 m. sausio 7 d. 10 valandą, Radviliškio rajono savivaldybės Baisogalos seniūnijos 3 kabinete (Mokyklos g. 4, Baisogala, Radviliškio r.).

Pradinį įnašą, lygų paskelbtam 3 mėnesių pradiniam nuompinigių dydžiui su PVM, konkurso dalyviai sumoka į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT527181400000142354, AB „Šiaulių bankas“. Išsamesnė informacija teikiama telefonais: (8 422) 65 160, mob. tel. 8 683 83 596.

Baisogalos seniūnijos informacija

 

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Šeduvos miesto seniūnija skelbia 23,11 kv. m ploto negyvenamųjų patalpų, esančių Arimaičių g. 24, Pavartyčių k., Radviliškio r., viešą nuomos konkursą

Minimalus pradinis nuompinigių dydis – 0,60 Eur (be PVM) už 1 kv. m patalpų per mėnesį.

Nuomos sutarties trukmė – sutartinė, bet ne ilgesnė kaip 10 metų.

Patalpos nuomojamos bet kokiai teisės aktais leidžiamai veiklai vykdyti, išskyrus gamybą.

Paraiškos dalyvauti konkurse kartu su kitais dokumentais pateikiamos užklijuotuose vokuose 2019 m. gruodžio 23–sausio 7 dienomis (darbo valandomis) Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Šeduvos miesto seniūnijos seniūno pavaduotojai Aušrai Stanevičiūtei (Laisvės a. 6, Šeduva, Radviliškio r.).

Konkursas įvyks 2019 m. sausio 8 d. 9.00 valandą, Šeduvos miesto seniūnijoje, II a. (Laisvės a. 6, Šeduva).

Pradinį įnašą, lygų paskelbtam 3 mėnesių pradiniam nuompinigių dydžiui su PVM*, konkurso dalyviai sumoka į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Šeduvos miesto seniūnijos atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT547300010002571233, „Swedbank“ AB. Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8 422) 56 133, el. p. seduva@radviliskis.lt.

Aušra Stanevičiūtė, Šeduvos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja

 

Šeimos mediacija – būdas taikiai susitarti

Šeimos mediacija apima labai platų ginčo klausimų ratą. Tai gali būti ginčai dėl vaiko globos, bendravimo, išlaikymo ir kitų klausimų. Praktika rodo, kad tais atvejais, kai tėvai patys susitaria dėl su vaiku susijusių klausimų, yra didesnė tikimybė, kad šių susitarimų bus laikomasi labiau, nei tų nurodymų, kuriuos priima teismas.

Šeimos mediacijos tikslas – tėvams, netikintiems, kad yra įmanoma rasti bendrą sprendimą, padėti jį surasti. Mediatorius – ne teisėjas, jis nenusprendžia, kas geriau abiem tėvams. Jis tik padeda jiems įsiklausyti į vienas kito argumentus, suprasti silpnąsias ir stipriąsias jų pozicijos puses, galvoti apie tai, kas geriausia vaikui, ir suvokti, kas bus, jeigu jie nesusitars.

Daugelyje valstybių šeimos mediacija jau yra plačiai paplitusi. Tą sąlygoja dvi pagrindinės priežastys: pirma, manoma, kad tai padeda sumažinti teismų darbo krūvį; antra – tai vienas iš tinkamiausių būdų spręsti šeimos ginčus šalims, kurios ateityje turėtų bendrauti, o kai šeimoje yra vaikų, tai neišvengiama.

Egzistuoja bendri mediacijos procesui būdingi principai:

1. Šalių savanoriškumas. Dauguma valstybių, kuriose vykdoma mediacija, numato, kad šalys mediaciją renkasi ir joje dalyvauja savanoriškai. Mediacijos tikslas ir vienas iš fundamentalių principų, pripažįstamų visame pasaulyje, yra paskatinti šalis pačioms išspręsti ginčą be valstybės įsikišimo. Nors kai kuriose valstybėse, pavyzdžiui, Norvegijoje ir Maltoje, mediacija šeimos bylose privaloma, jeigu šeimoje yra vaikų. Vis dėlto daugelyje valstybių mediacija – savanoriškas procesas, kurio dalyviai bet kuriuo metu gali atsisakyti dalyvauti jame.

2. Mediatorių nešališkumas, neutralumas ir kvalifikacija. Mediatorius nepalaiko nė vienos šalies, o tik kaip neutrali trečioji šalis padeda joms pačioms priimti sprendimą. Taip pat labai svarbu, kad mediatoriai būtų tinkamai parengti, kompetentingi, veiktų efektyviai ir laikytųsi veiklos standartų. Šiuo metu mediatorius nėra profesija. Mediatoriais gali būti teisinį, socialinį ir psichologinį išsilavinimą turintys specialistai.

3. Konfidencialumas. Svarbu tai, kad tiek šalys, tiek mediatorius laikytųsi konfidencialumo principo. Tai, kas buvo išsakyta ir sužinota mediacijos metu, negali būti perduodama trečiosioms šalims. Kai kuriose valstybėse informacija, sužinota mediacijos metu, gali būti atskleista trečiajai šaliai, kai:

• šalys su tuo sutinka;

• tai numato įstatymas;

• tai reikalinga susitarimo vykdymui;

• mediatorius apkaltinamas netinkama veikla ir turi dėl to gintis;

• reikalinga apsaugoti vaiką nuo žalos ar smurto.

Konfidencialumo principas skatina šalis būti atviras, pasitikėti vienai kita.

4. Šalių lygiateisiškumas, sąžiningumas ir bendradarbiavimas. Svarbu užtikrinti, kad abi šalys jaustųsi vienodai, kad abiem pusėms būtų sudarytos tos pačios galimybės pasisakyti ir būti išklausytoms.

5. Mediacijos proceso lankstumas, operatyvumas ir efektyvumas. Šiame procese dalyvaujančios šalys turi būti sąžiningos bei suinteresuotos greitu ginčo sprendimu. Taip pat labai svarbu, kad priimti susitarimai būtų pripažįstami.

Mediacija ne visada yra galima, ne visus ginčus ji gali padėti išspręsti, bet ji yra paslauga, galinti padėti tėvams pradėti kalbėtis ir tartis, ieškant geriausiai vaiko interesus atitinkančių sprendimų.

Parengta pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE