NULL

Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2019-04-05

Pasodink ąžuolą istorinei Lietuvos kariuomenės pergalei

2019 metais sukanka 100 metų Lietuvos kariuomenės pergalei prieš bermontininkų armiją mūšyje prie Radviliškio. Ši pergalė labai reikšminga Lietuvos valstybingumo istorijai.

2019 m. balandžio 12 dieną 16 val. kviečiame visus norinčius drauge su šauliais, Lietuvos kariuomenės atstovais ateiti prie malūno J. Basanavičiaus gatvės gale, menančio lemtingos Lietuvos kariuomenės ir bermontininkų armijos kovos akimirkas, ir pasodinti ąžuoliuką šio įvykio 100-mečiui.

100 ąžuolų šioje vietoje buvo sodinama minint šios Lietuvai reikšmingos pergalės 70-metį, deja, iki šiol jų išliko apie 60.

Tesiūbuoja 100 ąžuolų parkas, skirtas Lietuvos kariuomenės istorinei pergalei.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Informacija apie organizuojamas pratybas

Informuojame, kad Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai:

2019 m. balandžio 10, 11, 15–19 dienomis Radviliškio rajono Linkaičių miške šviesiu bei tamsiu paros metu vykdys pratybas. Pratybose kariai su savimi turės ginklus, naudos imitacinius šaudmenis ir važinės karinėmis transporto priemonėmis.

2019 m. balandžio 23–26 dienomis Radviliškio rajono Linkaičių, Liaudiškių, Mažuolių, Mažaičių ir Radvilonių miškuose šviesiu bei tamsiu paros metu vykdys pratybas. Pratybose kariai su savimi turės ginklus, važinės karinėmis transporto priemonėmis.

2019 m. balandžio 24–25 dienomis Radviliškio rajono Linkaičių, Liaudiškių miškuose šviesiu bei tamsiu paros metu vykdys pratybas. Pratybose kariai su savimi turės ginklus, važinės karinėmis transporto priemonėmis.

Bus naudojami keliai: RD 1224, RD 1217, RD 0013, RD 0009, RD 0010.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono informacija

Patvirtintas maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2019 metų kalendorinio grafikas

Informuojame, kad patvirtintas Radviliškio rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2019 metų kalendorinį grafikas.

Mikrobiologiniai Arimaičių ežero, Eibariškių tvenkinio, Prastavonių k. tvenkinio vandens tyrimai bus atliekami gegužės 27 d., birželio 10 ir 25 d., liepos 8 ir 22 d., rugpjūčio 5 ir 19 d., rugsėjo 2 d.

Mikrobiologiniai Gomertos ežero, Aukštelkų k., Pakalniškių k., Pašušvio k., Grinkiškio mstl., Kalnelio Gražionių k., Pakiršinio k. Kutiškių k., Alksniupių k., Papušynio k., Šiaulėnų mstl. ir Tyrulių tvenkinių, Baisogalos mstl., Pociūnėlių k., Raudondvario k., Šaukoto mstl. užtvankų vandens tyrimai bus atliekami gegužės 27 d.

Paplūdimio smėlio parazitologiniai tyrimai bus atliekami Arimaičių ežero, Eibariškių tvenkinio, Prastavonių kaimo tvenkinio paplūdimuose gegužės 27 d., birželio 25 d., liepos 22 d. ir rugpjūčio 19 d.

Stebėsena bus vykdoma ne vėliau kaip per keturias dienas nuo maudyklos vandens kokybės stebėsenos kalendoriniame grafike numatytos dienos.

Maudymosi sezonas prasideda 2019 m. birželio 1 d. ir baigiasi 2019 m. rugsėjo 15 d.

Radviliškio rajono seniūnijų seniūnai, kurių teritorijoje yra stebimas paplūdimys ar maudykla, patvirtinta Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. A-326-(8.2) „Dėl maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2019 metų kalendorinio grafiko patvirtinimo ir atsakingo asmens skyrimo“, iki 2019 m. gegužės 25 d. įpareigoti sutvarkyti seniūnijose esančias paplūdimių ir maudyklų teritorijas, įrengti jose informacinius stendus su specialiųjų gelbėjimo tarnybų ir kita informacija, pastatyti šiukšliadėžes ir persirengimo kabinas. Esant dideliam poilsiautojų skaičiui, jie privalo užtikrinti lauko tualetų pastatymą, jų sanitarinę būklę ir priežiūrą. Tvarkant šias teritorijas, vadovaujamasi Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Už paplūdimių ir maudyklų teritorijų ir jose esančių įrenginių priežiūrą iki maudymosi atviruose vandens telkiniuose sezono pabaigos atsakingi seniūnai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Parengta interaktyvi aplikacija pagal projekto „Atiduok Tėvynei, ką privalai“ medžiagą

Kartais atsitiktinumai lemia gražius ir prasmingus darbus. Ir nebūtinai tai turi kainuoti daug pinigų.

Parodoje „ADVENTUR 2019“ susitikę Ilona ir Valdas Urbanavičiai iš Kauno kolegijos ir Vytautas Simelis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas, sutarė dėl Radviliškio rajono vietų, susijusių su partizaniniu judėjimu 1945–1954 metais, įamžinimo interaktyvioje aplikacijoje. Prie Radviliškio rajono savivaldybės stendo priėję I. ir V. Urbanavičiai tai pasiūlė padaryti nemokamai, vykdydami Kauno kolegijos mokslo taikomąją konsultacinę veiklą.

Ir štai rezultatas – interaktyvus žemėlapis, kuriame – 38 vietos, susijusios su partizaniniu judėjimu 1945–1954 metais Radviliškio rajone.

Žemėlapiu gali naudotis visi, kas domisi partizanų kovomis už Lietuvos laisvę, istorijos mokytojai, mokiniai, smalsuoliai. Galima net virtualią ekskursiją suorganizuoti, nes prie kiekvienos žemėlapyje pažymėtos vietos įdėta ne tik informacija apie šią vietą, bet ir nuotrauka įkelta.

Aplikacijoje sudėta medžiaga – projekto „Atiduok Tėvynei, ką privalai“ rezultatų įamžinimas elektroninėje erdvėje. Medžiagą apie Radviliškio rajone esančias atminimo ženklais (kryžiais, paminklais, tipiniais atminimo ženklais ir kt.) pažymėtas ar paskelbtas kultūros vertybėmis partizaninio karo atminties vietas (paveldo objektus) surinko, aprašė, nufotografavo Laura Prascevičiūtė ir Vytautas Simelis.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Potvarkis dėl Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 42-ojo posėdžio preliminarios darbotvarkės sudarymo

RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS MERAS

POTVARKIS

DĖL RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 42-OJO POSĖDŽIO PRELIMINARIOS DARBOTVARKĖS SUDARYMO

2019 m. balandžio 2 d. Nr. M- 22-(2.5)

Radviliškis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 20 str., Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2015-06-23 sprendimu Nr. T-42 „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento naujos redakcijos tvirtinimo“, 41 p.,:

1. Sudarau Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 42-ojo posėdžio, kuris įvyks 2019 m. balandžio 11 d. 15 val. Savivaldybės didžiojoje salėje, preliminarią darbotvarkę:

1.1. Dėl Radviliškio rajono savivaldybės 2019 metų biudžeto tikslinimo.

1.2. Dėl 2020 metų žemės mokesčio tarifų ir lengvatų nustatymo.

1.3. Dėl 2019 metų valstybinės žemės nuomos mokesčio.

1.4. Dėl nekilnojamojo turto mokesčio 2020 metais.

1.5. Dėl kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų vietinės reikšmės viešiesiems ir vidaus keliams tiesti, taisyti (remontuoti), rekonstruoti, prižiūrėti, saugaus eismo sąlygoms užtikrinti paskirstymo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos seniūnijoms 2019 metais.

1.6. Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Radviliškio vanduo“ 2018 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo.

1.7. Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Radviliškio šiluma“ 2018 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo.

1.8. Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Radviliškio autobusų parkas“ 2018 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo.

1.9. Dėl savivaldybės turto perdavimo panaudos pagrindais.

1.10. Dėl vaikų dienos centrų veiklos projektų finansavimo.

1.11. Dėl Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos 2018 metų ataskaitos patvirtinimo.

1.12. Dėl Radviliškio rajono savivaldybės viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų mėnesinės algos kintamosios dalies dydžio nustatymo.

1.13. Dėl dienos socialinės globos paslaugų teikimo intelekto sutrikimą ir psichinę negalią turintiems asmenims Radviliškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašo tvirtinimo.

1.14. Dėl Radviliškio rajono savivaldybės (Lietuvos Respublika) ir Kadzidlo gminos (Lenkijos Respublika) tarptautinio bendradarbiavimo sutarties patvirtinimo ir įgaliojimo ją pasirašyti.

1.15. Dėl pritarimo Radviliškio rajono savivaldybės ir Šv. Jokūbo kelio asociacijos bendradarbiavimo sutarčiai ir įgaliojimų suteikimo Radviliškio rajono savivaldybės merui Antanui Čepononiui pasirašyti sutartį.

2. Supažindinu tarybos narius su:

2.1. Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje teikimais bei reikalavimais.

Savivaldybės meras Antanas Čepononis

Pavasaris – švarinimosi metas

Pavasaris siejamas su atgimimu, švarinimusi, kai po žiemos sąstingio atbunda gamta ir daugumai norisi pasirūpinti savo namų, sodų, garažų bei juos supančių teritorijų švara bei tvarka. Iš tvarkomų valdų norisi išmesti per laiką susikaupusias didelio gabarito, po buitinio remonto ir smulkių statybos darbų likusias ar pavojingas atliekas. Kai kurie asmenys, galbūt nežinodami atliekų tvarkymo taisyklių, palieka tokias atliekas prie daugiabučio ar individualaus gyvenamojo namo esančių konteinerių jiems patogiu metu. Tai daryti yra draudžiama, nes tokiu būdu yra teršiama aplinka ir už tai atitinkamos institucijos turi teisę skirti iki 600 Eur baudą. VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“, siekdamas apsaugoti aplinką nuo taršos ir gyventojus nuo galimų nemalonumų, nori priminti, kaip teisingai reikia tvarkyti susikaupusias didelio gabarito atliekas.

Šiaulių regione veikia didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės (toliau – DGASA), kurių adresai skelbiami www.sratc.lt.

Į DGASA gyventojų atliekos priimamos nemokamai. Gyventojai gali atvežti šias atliekas: didžiąsias atliekas (stambius buities apyvokos daiktus: baldus, langus, veidrodžius, duris, dviračius); buitinio remonto ir smulkių statybų bei griovimo, vykdomų ūkio būdu, atliekas; naudotas lengvųjų automobilių padangas (ne daugiau kaip 4 padangos per metus iš gyventojo); medienos atliekas (iki 330 kg per metus iš gyventojo); tekstilės atliekas (drabužius, patalynę, minkštus (pliušinius, medžiaginius) žaislus, avalynę, antklodes, užuolaidas); antrines žaliavas (perdirbti tinkamą popierių, stiklą, plastiką, metalą); elektros ir elektroninę įrangą (pasenusią buitinę techniką, televizorius, elektrinius įrankius ir žaislus); buityje susidarančias pavojingas atliekas (dienos šviesos lempas (iki 4 vnt. per metus iš gyventojo); rūgščių ir šarmų atliekas; panaudotus tepalus (iki 5 litrų per metus iš gyventojo); tepalų filtrus, stabdžių ir aušinimo skysčius; baterijas ir akumuliatorius, dažus, klijus, dervą, lakus ir jų tarą, tirpiklius, ploviklius; atliekas, kuriose yra gyvsidabrio absorbentų; filtrų medžiagas; pašluostes; apsauginius drabužius, užterštus pavojingomis cheminėmis medžiagomis; pavojingomis medžiagomis užterštą tarą ir statybines atliekas, turinčias asbesto (asbestinis šiferis iki 15 lapų per metus iš gyventojo).

Į DGASA atliekas gyventojai turi atvežti savo transportu ir supakuotas taip, kad būtų galima nustatyti atliekų rūšį. Pavojingas atliekas pristatantys asmenys privalo nurodyti šių atliekų kilmę ir rūšį. Atvežtas atliekas į aikštelės darbuotojo nurodytas vietas išrūšiuoja patys gyventojai. Gyventojai, atvykę į aikštelę, su savimi privalo turėti asmens dokumentą, kadangi bus pildoma atliekų priėmimo deklaracija.

Gyventojai, kurie neturi galimybių pristatyti susikaupusias atliekas į DGASA patys, turi alternatyvų pasirinkimą – gali jas palikti prie savo gyvenamųjų namų konteinerių, bet tik tą dieną, kai tokio tipo atliekos yra surenkamos apvažiavimo būdu pagal iš anksto patvirtintą grafiką, kurį galima rasti www.sratc.lt. Didelio gabarito ir kitos atliekos prie konteinerių gali būti padėtos iš vakaro prieš vykdant atliekų surinkimą, bet ne anksčiau.

Tvarka ir vaizdas prie konteinerių, o taip pat ir mūsų gyvenamoje teritorijoje, didele dalimi priklauso nuo kiekvieno iš mūsų sąmoningumo.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Radviliškio rajono savivaldybės administracija skelbia Radviliškio rajono savivaldybės vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkursą

Konkurso tikslas – plėtoti vaikų socializacijos ir poilsio galimybes.

Konkurso uždaviniai:

  • skatinti vaikus dalyvauti neformaliojo švietimo veikloje, šios veiklos įvairovę, saviraiškos poreikių tenkinimą;

  • sudaryti sąlygas turiningai edukacinei veiklai.

Programos skirtos Radviliškio rajono savivaldybės vaikų socializacijos ir poilsio organizavimui gegužės–rugpjūčio mėnesiais.

Primename, kad paraiškas prašome pateikti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui (108 kab.) iki 2019 m. balandžio 22 d. 17.00 val. Aktuali informacija apie Radviliškio rajono savivaldybės vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkursą skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje www.radviliskis.lt skiltyje Švietimas.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. balandžio 1 d. įsakymas Nr. A-329-(8.2) „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkurso organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Nedeginkite žolės!

Gelbėkit… Padėkit… Man skauda… Šiuo metu taip šaukia atbundanti gamta, taip šaukia į savo gimtą lizdą sugrįžęs išvargęs paukštis, nubudęs iš gilaus miego vabalėlis, besidžiaugiantis šiltais saulutės spinduliais. Jie šaukia jausdami baimę, kad neatsakingas žmonių elgesys, virtęs ugnies liežuviais, nesunaikintų jų. Jie šaukia ir iš meilės mums, nes tai yra visų mūsų namai. Gamta mus maitina, gamtoje mes randame ramybę sielai. Tausokime, saugokime ir puoselėkime visų mūsų namus.

Pernykštės žolės gaisrų metu pievose žūva vabzdžiai, driežai, ežiai, kiškiai ir kiti gyvūnai. Atvirų teritorijų gaisruose sudega paukščiai, jų lizdai, perimi jaunikliai, sunaikinamos perimvietės. Gaisruose supleška skruzdėlynai, retos augalų rūšys. Neretai ugnis persimeta ne tik į miškus, bet ir pastatus. Nukenčia ir žmonių turtas, o kartais ir patys gyventojai. Tokių gaisrų metu apdegama ar netgi žūstama.

Kiekvienais metais Radviliškio rajone kyla per pusšimtis sausos žolės gaisrų, per kuriuos išdega dešimtys hektarų žolės, ugnis išplinta į miškus. Radviliškio PGT pareigūnai nuoširdžiai prašo atsakingai elgtis gamtoje, nedeginti sausos žolės, aplinką tvarkyti nepažeidžiant gaisrinės saugos reikalavimų, nesukeliant nepatogumų aplinkiniams. Leiskime visiems mėgautis gamtos teikiamu džiaugsmu.

Ugniagesiai gelbėtojai yra pastebėję, jog atvirose teritorijose gaisrai dažniausiai kyla savaitgaliais, kai tvarkoma aplinka, nebūna lietaus ir kt. Neretai žolės gaisrus sukelia vaikai ir paaugliai, todėl tėvai ir mokytojai turėtų pasirūpinti, kad vaikai žinotų, kokį pavojų kelia pernykštės žolės gaisrai ir ugdytų jų saugos kultūrą, padėdami jiems suvokti, kad žolės deginimas – ydinga ir nenaudinga veikla.

Draudžiama sugrėbtas (surinktas) žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekų krūvas deginti miestuose ir miesteliuose, miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau nei 100 metrų nuo miško, draudžiama deginti nenupjautą žolę ir ražienas, nes liepsnos gali persimesti į miškus, gyventojų sodybas.

Patartina augalinės kilmės atliekas, medžių šakas, esant galimybei, panaudoti kurui ar kompostuoti. Žemdirbiai turėtų prižiūrėti savo laukus, pakeles ir pagriovius taip, kad nesudarytų sąlygų kilti gaisrui. Reikėtų pasidomėti ir šalimais esančiais apleistais žemės plotais, keliančiais grėsmę kilti gaisrui, jų priklausomybe, kad, pranešus specialiosioms tarnyboms, jų savininkai ar naudotojai laiku būtų įspėti, kol neįvyko gaisras.

Pastebėję ir įsitikinę, kad kilo gaisras, – nebūkite abejingi, įvertinę riziką, pasistenkite degančią žolę užplakti medžių šakomis ar audeklu, užtrypti kojomis, užpilti vandeniu arba smėliu. Be to, ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad ji neplistų. Jeigu ugnies neįmanoma sutramdyti, nedelsdami praneškite ugniagesiams, skambindami bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Neleiskime ugnies stichijai niokoti mūsų motulės gamtos apdaro, nes ji mums vienintelė ir mes jos esame dalis. Tik būdami atsakingi ir sąžiningi prieš gamtą ir vieni kitus išvengsime nelaimių ir niokojančių gaisrų.

Beje, tėvai turėtų žinoti ir priminti vaikams, kad už žaidimą su ugnimi, gaisro sukėlimą, jiems gresia piniginės baudos. Be to, Administracinių nusižengimų kodekse pagal 286 straipsnį dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

Vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, gali užtraukti baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.

Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Radviliškio PGT informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE