NULL

Kaip nesuklysti besirenkant antstolį

Žodį „antstolis“ esame girdėję visi, tačiau, atsiradus būtinybei pasinaudoti jo paslaugomis, dažnas mūsų suvokiame, jog iš tikrųjų mažai teišmanome apie jo teikiamas paslaugas, funkcijas, teises ar pareigas. Didelis, paskubomis surinktas informacijos kiekis apie antstolius gali ne tik nesuteikti reikiamų žinių, bet dar labiau suklaidinti. Tad šį kartą apie tai, kaip nesuklysti besirenkant antstolį.

Reikalavimai antstoliams

Antstolis yra valstybės įgaliotas asmuo ir jį skiria ar atleidžia teisingumo ministras. Anstoliu skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis. O aukštasis teisinis universitetinis išsilavinimas šiam asmeniui – būtinas. Be to, antstolio pareigas gali atlikti tik ne mažiau kaip vienerius metus dirbęs antstolio padėjėju asmuo ar turintis daugiau kaip penkerių metų kitokio teisinio darbo praktiką. Abiem šiais atvejais teisininkui atlikti antstolio darbo funkcijas leidžiama tik laimėjus viešąjį konkursą.

Taigi, jeigu Jūsų pasirinktas, draugų, pažįstamų rekomenduotas ar tiesiog internetinėje paieškoje rastas antstolis ar jų kontoros darbuotojai atitinka tokius reikalavimus, tuomet verta žinoti kokias paslaugas teikia šie teisės specialistai.

Antstolių teikiamos paslaugos

Kalbant paprasta eilinių piliečių, kurių gyvenime teisiniai reikalai sprendžiami ne taip jau dažnai, kalba, pagrindinė antstolių funkcija – skolų išieškojimas. Tačiau šių teisės specialistų darbo funkcijų spektras yra gerokai platesnis. Teisės aktų nustatyta tvarka antstoliai teikia šias paslaugas:

  • Saugo turtą vykdymo procese;

  • Konstatuoja visas faktines aplinkybes;

  • Perduoda arba įteikia dokumentus esamu laikotarpiu Lietuvos respublikoje esantiems fiziniams ir juridiniams asmenims;

  • Aukcionų nustatyta tvarka realizuoja įkeistą nekilnojamą turtą;

  • Atlieka tarpininko vaidmenį vykdant turtines prievoles;

  • Teikia bankroto administravimo paslaugas;

  • Įteikia teisminius ir neteisminius užsienio dokumentus;

  • Sprendžiant ginčus teikia mediacijos paslaugas.

Kiekvieno kliento situacija ir sprendimo reikalaujanti problema yra unikali, su savais niuansais ir ypatumais. Tad išsamiai išvardinti visų įmanomų paslaugų ir konsultacijų, kurias gali suteikti antstoliai, tiesiog neįmanoma. Tačiau egzistuoja dalykai, kurie privalomi bet kuriam profesionaliai dirbančiam antstoliui, nežiūrint į tai, kokio masto paslaugas jis suteiks klientui.

Visų pirma, teikiamos paslaugos suteikimas negali niekaip trukdyti išpildyti įstatymų numatytas antstolių funkcijas. Viso proceso metu antstolis turi vengti interesų konflikto. Profesionaliai dirbantis teisės specialistas bet kokiomis sąlygomis turi išvengti aplinkybių, kurios gali sukelti abejonių antstolio objektyvumu ir nešališkumu.

Kaip sužinoti antstolių paslaugų kainas

Antstolių paslaugų įkainiai yra sureguliuoti Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymu dėl sprendimų vykdymo instrukcijos patvirtinimo. Todėl, jeigu svarstote kaip nesuklysti besirenkant antstolį, atminkite jog jų veikla ir teikiamų paslaugų išlaidos numatytos mūsų šalies įstatymų.

Kaip jau minėta, kiekviena teisinė problema turi savitų, tik konkrečiam atvejui būdingų niuansų ir aplinkybių. Tiksliai numatyti kiek kainuos viena ar kita paslauga yra gana sunku ir gali gerokai suklaidinti ar net išgąsdinti per didele kaina. Todėl, atsiradus reikalui pasinaudoti antstolio paslaugomis, nereikėtų to vengti, o tiesiog jau pirmos konsultacijos metu pasiteirauti apie galimas išlaidas.

Profesionalaus antstolio kontoroje skolos išieškotojas, skolininkas ar jų įgalioti asmenys, jau pirmą kartą atvykę pas antstolius, gaus teisę susipažinti su visa vykdomosios bylos medžiaga. Tuo pačiu, galės patikrinti kiek ir kokius veiksmus antstolis atliks. Tai turėtų būti ypač aktualu skolininkams, norintiems sutaupyti pinigų, padėti rezultatyviai priimti sprendimą ir apsaugoti savo teises. Skolos išieškotojai, tuo tarpu, žinodami konkretų veiksmų planą ir galimas išlaidas, viso proceso metu galės jausti ramiai ir užtikrintai dėl skolos atgavimo. Verta žinoti, jog visas vykdymo išlaidas apmoka ieškovas, tačiau, įvykdžius reikalavimus, šios išlaidos pereina skolininkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE