Dviračių žygyje sumuštas žygeivių rekordas

Tapo gražia tradicija organizuoti dviračių žygį minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Žygio iniciatorius ir organizatorius Vytautas Simelis, pats kartu mindamas dviračio pedalus, supažindina žygeivius su Radviliškio rajono kultūros paveldo objektais, kitomis lankytinomis vietomis.

Šiais metais liepos 4 dieną rekordinis skaičius dviratininkų – net 73 – mynė Radviliškio rajono keliais ir keleliais. Vyko jau tradiciniu tapęs devintasis dviračių žygis. Įprastai dviratininkai keliaudavo dvi dienas, tačiau, siaučiant COVID–19 pandemijai, šiais metais nuspręsta žygį organizuoti tik vieną dieną.

Dviračių žygis prasidėjo anksti rytą prie Radviliškio kultūros centro. Vyko registracija, išklausytos sveikinimo kalbos.

Dviračių žygio vadovas Vytautas Simelis supažindino dalyvius su saugumo taisyklėmis kelyje, paprašė, esant reikalui, pagelbėti vienas kitam, palinkėjo geros nuotaikos ir ištvermės, kurios prireiks norint per dieną nuvažiuoti daugiau kaip 75 kilometrus.

Dviratininkai, pasipuošę saugos liemenėmis, užsidėję šalmus, pasiėmę kelionės maršruto lankstinukus ir įsisegę žygio ženklelius, patraukė į pažintinę kelionę.

Pirmasis objektas, kurį dalyviai aplankė, buvo vienas unikaliausių karinio paveldo objektų ne tik Radviliškio rajone, bet ir visoje Lietuvoje – tai Linkaičių ginklų dirbtuvių pirmasis statinių kompleksas.

Žygio dalyviai buvo girdėję, kad Linkaičių artilerijos dirbtuvės buvo Lietuvos kariuomenės ginklavimo valdybos įmonė, veikusi 1937–1940 metais, tačiau nustebo išgirdę, kad Linkaičių artilerijos dirbtuvės buvo viena moderniausių ginkluotės įmonių Europoje. Linkaičiuose laukė dar viena staigmena – nueita iki angaro, kuriame sovietų kariai laikė branduolines galvutes.

Žygio dalyviams didelį įspūdį padarė Pavartyčių kaime esantis avių ūkis – UAB „Šeduvos avininkystė“. Žygio dalyvius maloniai sutiko direktorius Rimantas Kairys su specialistais, aprodė ūkį ir papasakojo apie avių auginimo subtilybes.

Ūkyje yra auginama lietuviška avių rūšis – Lietuvos juodgalvės avys. Žygio dalyviai džiaugėsi galėdami iš arti apžiūrėti avis ir pamatyti, kaip jos auginamos.

Šeduvoje žygeiviai nuvyko į Užvažiuojamus namus, kuriuose senais laikais buvo paštas, karčema. Čia žygio dalyviai supažindinti su kuriamu kultūros kelio „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“ projektu.

Apžiūrėję Kleboniškių kaimo ekspozicijas visi dalyvavo edukacinėje programoje „Lino kelias“.

Susipažinę su Kleboniškių kaimo malūno technologine įranga, dviratininkai patraukė link Raginėnų piliakalnio, neaplenkė ir mitologinio akmens, vadinamo Ramytės aukuru.

Burbiškio dvare visus nustebino atidaryta paroda „Dvaro elegancija“. Tai 1850–1914 m. rūbų, aksesuarų ir meno kūrinių paroda iš istoriko, kolekcininko, mados žinovo Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

Kitas labai unikalus aplankytas objektas buvo Rokonių bažnyčia, kuri pastatyta privačiomis lėšomis vietinio ūkininko Kazimiero Masilionio, kuris maloniai ją aprodė, papasakojo apie pojūčius skrendant privačiu lėktuvu.

Trumpam stabtelėję prie Baltosios vėjo malūno, Bebrųjų koplytėlės, dviratininkai patraukė Radviliškio link.

Po žygio dalyviai apdovanoti simboliniais žygio suvenyrais ir padėkos raštais už dalyvavimą. Dalyviai dėkojo dviračių žygio sumanytojui ir aktyviam dalyviui Vytautui Simeliui už gerai parinktą maršrutą, įdomius pasakojimus ir prašė dviračių žygį organizuoti ir kitais metais.

Žygio organizatoriai: Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyris bei Radviliškio miesto kultūros centras.

Rėmėjai ir partneriai: Radviliškio rajono savivaldybė, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, UAB „Šeduvos avininkystė“, Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, ūkininkas Kazimieras Masilionis, Šeduvos seniūnija, Šeduvos kultūros ir amatų centras, stovykla „Robinzonai“.

Žygio organizatoriai dėkoja Radviliškio policijos ekipažui, kad užtikrino saugumą dalyviams.

Dviračių žygis finansuojamas Radviliškio rajono savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos ir atgaivinimo programos lėšomis.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE