SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-11-29, Sekmadienis, 15:38:51 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Kapų gėlės – kokias rinktis ir kaip derinti?

Kapų gėlės – kokias rinktis ir kaip derinti?

Šalies gyventojai aktyviai ruošiasi artėjančioms Vėlinėms ir Visų Šventųjų dienai. O vienas dažniausiai pasirenkamų atributų pagerbti mirusius artimuosius – gėlės. Floristas Antanas Mažonas teigia, jog norint sukurti ir išlaikyti harmoningą kapavietės vaizdą, svarbu pasirinkti tinkamus augalų ir jų spalvų derinius. Tuo metu vieno šalies prekybos tinklo atstovai pastebi, jog tarp pačių populiariausiųjų kapų gėlių – viržiai bei chrizantemos, taip pat perkamos dirbtinės, ilgai išsilaikančios gėlės.

Su viržiais ir spygliuočiais prašauti sunku

Pasak floristo, pasirinkus kapavietę apsodinti sodinukais, galima nesunkiai sukurti itin natūralų kapavietės vaizdą. „Augalų pasirinkimas parduotuvėse šiandien išties platus, todėl sukurti darnų ir subtilų kapavietės vaizdą nebus sunku. Kapams puikiai tinka tokie augalai kaip viržiai ar erikos, taip pat visuomet gražiai žiūrisi įvairių rūšių spygliuočiai – kiparisai, maumedžiai, pušys, kadagiai, kuriuos tarpusavyje derinti nėra sudėtinga“, – sako A. Mažonas.

Jis taip pat teigia, jog populiarieji viržiai sodinti kapuose tinkami ne tik dėl lengvos šių gėlių priežiūros, bet ir dėl tinkamumo derinti tarpusavyje ar su kitais augalais.

„Viržių galima rasti įvairiausių spalvų ir rūšių, taip pat paprastai juos lengva derinti tarpusavyje. Viržiai gali gražiai derėti ir su kitais augalais – pavyzdžiui, kiparisais ar puskiparisiais. Pastaruosius augalus tokiu atveju rekomenduotina rinktis pilkšvų ar pilkai žalių atspalvių. Prie viržių taip pat gerai dera ir kitos daugiametės gėlės – pavyzdžiui, astrai, šilokai bei chrizantemos. Derinant šias gėles geriausia ieškoti šaltesnių spalvų ir vengti ryškių geltonų ar raudonų žiedų“, – pataria A. Mažonas.

Gėlėmis skuba pasirūpinti iš anksto

Vieno šalies prekybos tinklo komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė patvirtina, kad viržiai – populiariausios gėlės kapams. O prieš Vėlines ir Visų Šventųjų dieną jų nuperkama gerokai daugiau nei kitų sodinukų.

„Pagal pardavimus viržiai kitus sodinukus lenkia keliolika ar net keliomis dešimtimis kartų. Šis augalas lengvai pasodinamas ir nereikalauja sudėtingos priežiūros, todėl daugeliui renkantis kapų gėles tampa pirmuoju pasirinkimu. Didžiosiose parduotuvėse turime įvairių spalvų viržių, kuriuos žmonės noriai perka – ypač paskutinėmis spalio savaitėmis, artėjant Vėlinėms. Visgi nemažai gyventojų tvarkyti kapus ir juos apsodinti gėlėmis pradeda jau anksčiau – iki Vėlinių likus kelioms savaitėms ar mėnesiui“, – sako E. Dapkienė.

Ji taip pat pažymi, kad lietuviai mirusiuosius pagerbti linkę ir skintų gėlių puokštėmis, kurios, artėjant Vėlinėms, taip pat gausiai perkamos. Populiariausios gėlės jose – gvazdikai, chrizantemos, lelijos ar kalijos.

Dirbtinės gėlės žavi ilgaamžiškumu

E. Dapkienė teigia, kad nemažai gyventojų prioritetą teikia dirbtinėms kapų gėlėms, kurių pardavimai prieš Vėlines taip pat stipriai išauga.

„Daliai gyventojų dirbtinės gėlės tampa patrauklesniu pasirinkimu, nes leidžia kapus papuošti ilgesniam laikui. Tiesa, pastebime, kad gyventojai vis didesnį dėmesį skiria dirbtinių gėlių kokybei ir renkasi nebūtinai kuo pigesnius, bet ilgaamžiškesnius gaminius. Dažniausiai iš dirbtinių gėlių gyventojai renkasi baltas ir kitų švelnių spalvų chrizantemas bei jų puokštes“, – sako E. Dapkienė.

Floristas A. Mažonas savo ruožtu pažymi, kad dirbtinėms gėlėms galioja tos pačios komponavimo ir derinimo taisyklės kaip ir gyvoms.

„Tokiai dienai kaip Vėlinės labai tinka dirbtinės chrizantemos, lelijos ar kitos gėlės su baltais, alyvinių atspalvių žiedais. Taip pat tikrai galima rinktis ir ryškesnius žiedus. Tik tokiu atveju reikėtų stengtis į vieną kompozicija nedėti itin kontrastingų spalvų. Ryškiems žiedams taip pat pravartu suteikti šiek tiek atsvaros į kompozicija įdėjus daugiau žalumos. Siekiant, kad dirbtinės gėlės atrodytų kuo natūraliau, svarbu rinktis geros kokybės gaminius“, – sako A. Mažonas.

Komponuojant dirbtines gėles kapams, A. Mažonas taip pat pataria stambesnius žiedus maišyti su smulkesniais ir visuomet nepamiršti įterpti žalumos. Tai kompozicijai suteiks natūralumo ir solidumo.

Svarbu tinkama priežiūra ir utilizavimas

Specialistas taip pat pažymi, kad artimuosius pagerbus skintomis gėlėmis ar kapavietę apsodinus sodinukais, vėliau augalų nederėtų palikti likimo valiai. Skintoms gėlėms reikėtų parūpinti vandens, sodinukus, esant sausiems orams, palaistyti, o dirbtines gėles nuvalyti bei atėjus laikui, tinkamai utilizuoti.

Daugeliu atveju dirbtines gėles galima panaudoti ne vieną kartą. Antram gyvenimui jas galima prikelti paprasčiausiai pamirkius vandenyje su plovikliu ir padžiovinus ant rankšluosčio. Floristas pataria dirbtines gėles, jei įmanoma, padėti tose vietose, kur jų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Taip dirbtinius augalus apsaugosime nuo išblukimo.

Dirbtinės gėlės neturėtų būti metamos į bendrus buitinių atliekų konteinerius. Jas reikėtų paruošti perdirbimui. Tam svarbu tokias atliekas rūšiuoti – atskirti plastikines, popierines ar metalines gaminio dalis ir mesti jas į atitinkamų atliekų konteinerius.

Parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Pritariu, nes senjorams tai būtų didelė paspirtis.
  • Manau, kad reikia didinti esamas pensijas, o ne įvedinėti naujas.
  • Nepritariu, nes jaunos šeimos su vaikais dabar gyvena skurdžiau už senjorus.
  • Jeigu biudžete yra pinigų - kodėl gi ne. Bet tai turi būti daroma ne iš paskolų.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas