SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-09-22, Sekmadienis, 11:14:24 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Kaip šią vasarą dirbs rajono vaikų darželiai?

Kaip šią vasarą dirbs rajono vaikų darželiai?

Jonas MARCINKUS

Mažamečius vaikus auginančios šeimos dažnai neramiai laukia vasaros. Mat iškyla nemenka problema: ne visi tėvai ikimokyklinio amžiaus vaikams gali leisti visą vasarą atostogauti. Tėvų akys krypsta į lopšelius–darželius, kuriuose veikiančių grupių per vasarą smarkiai sumažėja.

Radviliškio rajono savivaldybės specialistai jau atliko tyrimą ir nusprendė, kokiu grafiku vasarą rajone dirbs ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Judita Steponavičienė pažymėjo, kad vasarą sunkumų iškyla visiems, nes atostogauja ir didžioji dalis lopšelių–darželių darbuotojų, o rasti jiems kvalifikuotą pamainą – neįmanoma. Be to, būtent vasara yra tinkamiausias metas remontuoti ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Birželį problemų neiškils

Pasak J. Steponavičienės, birželį nepatogumų nepatirs nė viena šeima, nes veiks visi trys Radviliškio miesto lopšeliai–darželiai. Juose – 21 ikimokyklinio ugdymo grupė, todėl vietų turėtų pakakti visiems norintiesiems.

„Birželio mėnesį tėvai į lopšelius–darželius pageidavo leisti 353 mažamečius. Visų poreikius pavyko patenkinti. Likusią vasaros dalį pavyko patenkinti ne visų šeimų pageidavimus. Liepos mėnesį tėvai pageidavo ugdyti apie 194 ikimokyklinio amžiaus vaikus, rugpjūčio 1–16 dienomis tėvai pageidavo ugdyti 160 ikimokyklinio amžiaus vaikų, iš jų 26 vaikai dėl vietų trūkumo nebus priimti“, - sakė J. Steponavičienė.

Tiesa, pastebėta, kad tėvų nurodytas išankstinis poreikis dažnai būna perdėtas – vasarą lopšelius–darželius vaikai lanko nereguliariai.

Kitos Lietuvos savivaldybės šią problemą sprendžia įvairiais būdais didindamos tėvų atsakomybę ir įsipareigojimus: vasaros laikotarpiu tėvai mokestį už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ugdymo grupėje sumoka iš anksto už visą pasirinktą lankyti laikotarpį arba už vieną mėnesį, netaikomos jokios mokesčio lengvatos.

Vasara – remontų metas

Pagal sudarytą grafiką Radviliškyje nuo liepos 1 dienos iki rugpjūčio vidurio dirbs Radviliškio lopšelis-darželis „Kregždutė“. 4 lopšelinukų ir 3 darželinukų amžiaus grupes lankys mažamečiai iš „Kregždutės“, „Eglutės“ ir „Žvaigždutės“.

Nuo rugpjūčio 19 d. iki vasaros pabaigos Radviliškyje dirbs lopšelis-darželis „Eglutė“, dviejose grupėse bus ugdomi šią įstaigą lankantys vaikai.

„Pagrindinė priežastis vasarą mažinti veikiančių grupių skaičių yra suplanuoti didesni ar mažesni remontai, nes švietimo įstaigoms taikomi ypač griežti reikalavimai. Be to, vasarą atostogauja didžioji dalis darbuotojų, o jiems rasti kvalifikuotą pamainą – neįmanoma“, - kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė.

Atostogauti – skirtingu metu

„Grafikai sudaromi atsižvelgus į daugybę faktorių. Įvertiname ne tik sumažėjusį vaikų skaičių, bet ir žmogiškuosius išteklius, suplanuotus remontus, todėl kiekviena švietimo įstaiga uždaroma skirtingu metu“, - sakė J. Steponavičienė.

Dėl šių priežasčių Baisogalos mokyklos-darželio, Skėmių, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos, Šaukoto, Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos, Aukštelkų ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriai vasarai uždaromi nuo birželio 10-osios.

Nuo birželio 17-osios uždaromos grupės Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriuje, o nuo birželio 25-osios ikimokyklinio ugdymo veikla nebus vykdoma Alksniupių pagrindinėje mokykloje, Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje, Sidabravo gimnazijoje, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje.

Nuo liepos 1-osios iki rugjūčio 30-osios ikimokyklinio ugdymo veikla stabdoma Baisogalos mokykloje-darželyje, Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos Pašušvio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriuje, Kutiškių ir Palonų daugiafunkciuose centruose, Pakalniškių pagrindinėje mokykloje ir Šeduvos lopšelyje-darželyje.

Lankyti lopšelį–darželį - naudinga

J. Steponavičienė pastebėjo ir labai gerą tendenciją: rajone stabiliai auga ikimokyklinio ugdymo grupes lankančių vaikų skaičius.

„Tai yra gera žinia, nes mokslo tyrimais įrodyta, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankiusiems vaikams vėliau geriau sekasi mokykloje, - sakė specialistė. - Todėl Savivaldybė deda visas pastangas, kad kuo daugiau vaikų lankytų lopšelius–darželius.“

Radviliškio ikimokyklinio ugdymo įstaigose steigti naujas grupes neįmanoma dėl patalpų stokos, todėl vietų papildomai atsiras kitose įstaigose.

„Pastebima tendencija, kad tėvai jau nelinkę namuose auginti 1-2 metų amžiaus vaikų. Todėl Kutiškių daugiafunkciame centre nuo rudens bus atidaroma viena lopšelio grupė 1-2 metukų mažyliams“, - sakė J. Steponavičienė.

Į Radviliškio miesto lopšelius-darželius buvo pateikta tėvų prašymų dėl 1–2 metų vaikų priėmimo, bet 2019–2020 mokslo metais šio amžiaus vaikų grupės nebus formuojamos. Bet po metų numatyta steigti kelias ikimokyklinio ugdymo grupes 3–5 metų vaikams Vaižganto progimnazijoje. Tada atsiras vietų Radviliškio miesto lopšeliuose–darželiuose priimti 1–2 metukų mažylius.

Prieš rudenį eilės ištirpsta

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad patenkinti beveik visų šeimų poreikiai – eilės į lopšelius–darželius beveik išnyko.

Radviliškyje eilėje liko vos penki 3–4 metų vaikai, kurių tėvai pasirinko lopšelį-darželį „Kregždutė“. Bet dar yra laisvų vietų į to paties amžiaus vaikų grupes lopšeliuose-darželiuose „Eglutė“ ir „Žvaigždutė“, tad tėvams pakanka perrašyti prašymą ir jų mažyliai bus priimti.

Specialistų skaičiavimais, rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose vietų nepakanka 13 vaikų. Šeduvos lopšelyje–darželyje eilėje laukia penki 1–2 metų lopšelinukai, o Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje – du 3-4 metų vaikai.

Šešiems 3–6 metų vaikams nepakako vietos Sidabravo gimnazijoje, bet problema bus išspręsta rudenį, nes rugsėjį bus atidaryta antra ikimokyklinio ugdymo grupė.

„Patirtis rodo, kad artėjant rudeniui įvyksta pokyčių. Tėvai pakeičia planus, todėl papildomų vietų atsiranda kone visose ikimokyklinio ugdymo įstaigose“, - „Radviliškio naujienoms“ sakė specialistė.

Informacija apie Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ veiklos organizavimo pokyčius dėl atliekamų kapitalinio remonto darbų

Įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikų ugdymo grupių infrastruktūros modernizavimas ir aprūpinimas priemonėmis“, nuo 2019 m. birželio 3 d. prasidėjo Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ A ir B korpusų II aukštų kapitalinio remonto darbai. Statybos darbų teritorija saugiai atitverta statybininkų transporto judėjimui, iškabinti informaciniai užrašai apie draudimą įeiti.

Vaikai, lankantys lopšelį-darželį birželio mėnesį, turi atskirą saugų įėjimą į įstaigos kiemą, patalpas ir žaidimų aikšteles. Visi ugdytinių tėvai išsamiai informuoti apie vykdomus remonto darbus įstaigoje. Kiekvienos ugdytinių grupės tėvams sukurtoje facebook paskyroje yra pateikta išsami informacija apie saugų kelią į lopšelį-darželį ir užtikrinamą vaikų saugumą įstaigoje, kol vyksta remontas.

Nuo liepos 1 d. lopšelį-darželį lankantys vaikai su lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ darbuotojais vasaros laikotarpiui persikels į Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ patalpas.

Jei remonto darbai nesibaigs iki 2019-08-31, keturios vaikų grupės (tėvai informuoti, kurios) laikinai bus iškeltos ir ugdymo procesą nuo 2019-09-02 pradės Vaižganto progimnazijos patalpose.

Kiekvienas tėvas asmeniškai informuotas, kurią grupę jo vaikas lankys, ir yra parašęs sutikimą raštu, kad esant būtinybei - jei iki 2019 m. rugpjūčio 31 d. nepasibaigtų darželio kapitalinės rekonstrukcijos darbai, nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. jų vaikas lankytų jungtinę grupę, veikiančią Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ patalpose, arba lankytų grupę, kuri bus įsikūrusi Radviliškio Vaižganto progimnazijos patalpose (adresu Vaižganto g. 29, Radviliškis) tol, kol lopšelyje-darželyje pasibaigs remontas. Grupėse, veiksiančiose Vaižganto progimnazijos patalpose, su vaikais dirbs tos pačios auklėtojos ir auklėtojų padėjėjos, vaikai bus maitinami lopšelyje-darželyje paruoštu maistu.

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas