SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-05-24, Penktadienis, 23:16:43 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Kaip nepasiklysti paramos skyrimo džiunglėse?

Kaip nepasiklysti paramos skyrimo džiunglėse?

  • Kaip nepasiklysti paramos skyrimo džiunglėse?

    „Atsirado naujos išmokos, kurios padės išgyventi sunkiomis materialinėmis sąlygomis. Padidėjo ir kai kurios vienkartinės išmokos“, - sako Radviliškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Darius Brazys.

  • „Atsirado naujos išmokos, kurios padės išgyventi sunkiomis materialinėmis sąlygomis. Padidėjo ir kai kurios vienkartinės išmokos“, - sako Radviliškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Darius Brazys.

    Tikslinė parama gali iš dalies kompensuoti susidariusias skolas už šildymą, karštą ir šaltą vandenį.

Aušra MIKŠIENĖ

Pakitus įstatymams kiekviena savivaldybė turėjo teisę apsispręsti, kokias papildomas išmokas numato skirti savo rajono gyventojams. Radviliškio rajonas tai jau padarė – rajono Taryba praėjusiame posėdyje patvirtino naujas išmokų rūšis ir papildytą vienkartinės išmokos tvarką.

„Atsirado naujos - tikslinės, sąlyginės ir periodinės išmokos, kurios padės išgyventi sunkiomis materialinėmis sąlygomis. Padidėjo ir kai kurios vienkartinės išmokos. Jeigu praėjusiais metais daugiau nei penkiems procentams rajonų gyventojų buvo išmokėta apie pusantro milijono eurų išmokų, tai šiemet ši suma turėtų būti gerokai didesnė ir siekti apie 1,9 milijono eurų“, - sako Radviliškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Darius Brazys.

Tikslinė išmoka - būtiniems socialinės paramos atvejams

Tai kokios gi tos naujos išmokos ir kas gali į jas pretenduoti? Tikslinė pašalpa, anot D. Brazio, bus skiriama tada, kai yra būtinas socialinės paramos atvejis: „Tarkime, žmogus susirgo, atsitiko kažkokia nelaimė, patyrė traumą ir ilgesnį laiką gydosi ir negali dirbti, sumažėja jo pajamos ar jis iš dalies visai jų netenka. Tokiu atveju nuo šiol bus mokama tikslinė pašalpa“.

Tikslinė išmoka iki 244 eurų gali būti mokama sergant onkologine liga ne trumpiau kaip šešis mėnesius ir jei vieno asmens pajamos neviršija penkių valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžių - 610 eurų (1 VRP yra lygus 122 eurams, - autorės pastaba).

Analogiškai, jeigu vaikas serga sunkia liga, įtraukta į Sveikatos apsaugos ministro patvirtintą sunkių ligų sąrašą, tos šeimos, kurių pajamos vienam asmeniui neviršija 366 eurų, gali pretenduoti į tikslinę paramą iki 244 eurų.

Tikslinė parama gali iš dalies kompensuoti susidariusias skolas už šildymą, karštą ir šaltą vandenį. „Tai ne todėl, kad nemokėjau, nes nenorėjau. Kompensacija skiriama tada, jeigu žmogus sirgo onkologine liga ne trumpiau kaip šešis mėnesius, patyrė traumą ar sirgo ne trumpiau kaip tris mėnesius, vaikas serga sunkia liga. Už vieną einamąjį sezoną galima pateikti prašymą ir, atsižvelgiant į pajamas, galima skirti paramą iki 366 eurų“, - pasakoja D. Brazys.

Tikslinė išmoka, pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo, bus skiriama ir laikiniesiems globėjams, stengiantis užpildyti spragą, atsiradusią nuo liepos 1-osios: „Kai vaikas yra paimamas iš šeimos ir kol jam nustatoma laikinoji globa, praeina tam tikras laiko tarpas, o laikiniesiems ar budintiems globėjams už tą laikotarpį iki globos nustatymo įstatyme nebuvo numatytos išmokos. Tai tikslinė išmoka nuo šiol skiriama tokiu atveju - iš biudžeto lėšų bus mokama apie 10 eurų už kiekvieną dieną“.

Periodinė išmoka padės su problemomis susitvarkyti tam tikrą laiką

Anot D. Brazio, dar viena nauja išmokos rūšis - periodinė išmoka. Tai papildoma socialinė parama, mokama tam tikrą laikotarpį: „Ji padės žmonėms su problemomis susitvarkyti tam tikrą laiką. Pavyzdžiui, žmogus gyveno renovuotame name ir gaudavo būsto kredito kompensaciją, tačiau numirė. Liko paveldėtojas, kuriam reikia laiko visai dokumentacijai susitvarkyti. Kol savininkas neatsiranda ir nėra kam skirti kompensacijos, žmogus nukenčia papildomai. Negana to, kad praranda artimą žmogų, bet dar nukenčia ir materialiai. Tokiais atvejais, tam tikrą laikotarpį bus skiriama periodinė parama - jam būtų palikta teisė į kompensaciją, kuri skiriasi nuo suvartoto šilumos kiekio“. Tokiam atvejui, anot D. Brazio, galėtų būti numatyta periodinė išmoka, tačiau ne ilgiau negu keturis mėnesius ir ne didesnė negu 61 euras per mėnesį.

Periodinė išmoka numatyta ir pilnamečiam vaikui iki 24-erių metų, jeigu jis studijuoja aukštojoje mokykloje ir nedirba, o šeimos pajamos vienam asmeniui neviršija 183 eurų. Tokiu atveju studentui mokama 61 euro periodinė išmoka kas mėnesį.

Sąlyginė parama - lyg skatinamoji priemonė

Trečioji naujovė - sąlyginė parama - bus lyg skatinamoji priemonė tam tikroms problemoms spręsti. „Tai - paramos teikimas problemų turinčiam asmeniui, siejamas su pageidaujamu jo elgesiu. Tai - gydymasis nuo alkoholizmo, nuo tuberkuliozės“, - pasakoja D. Brazys.

Tokia parama, siekianti iki 122 eurų, numatyta ne ilgesniam negu trijų mėnesių laikotarpiui ir tuo atveju, jeigu vieno asmens pajamos per mėnesį neviršija 183 eurų. Tie pinigai skiriami paramos gavėjui tiesiai į rankas. Svarbiausia, kad gydytųsi ir kad gydymosi faktas būtų įrodomas.

Analogiška situacija – ir su sergančiaisiais tuberkulioze. Ne paslaptis, kad dalis sergančiųjų atvira tuberkuliozės forma nenori gydytis ligoninės stacionare, todėl ši parama tokius asmenis paskatintų persigalvoti: „Daugeliu atvejų tai asocialūs asmenys, tačiau jie yra mūsų bendruomenės dalis. Siūlome paramą ne ilgesniam kaip trijų mėnesių laikotarpiui, ne didesnę negu 122 eurai per mėnesį“.

Padidėjo vienkartinės išmokos

Papildyta ir vienkartinių išmokų mokėjimo tvarka. Didesnės vienkartinės paramos galės tikėtis jos prašantys asmenys bei tie, kuriems negali būti skiriamos tikslinės, periodinės ar sąlyginės išmokos. „Tokiems gyventojams turime teisę skirti vienkartinę paramą. Seniau jos dydis buvo „pririštas“ prie minimalaus gyvenimo lygio, o dabar - prie valstybės remiamų pajamų. Jeigu seniau paramos dydis buvo 57 eurai, tai dabar - 122 eurai. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į šių dienų realijas, kainas ir pragyvenimo lygį. Žmogui pusšimtis eurų - pinigai, tačiau menki. Žinoma, naujoji suma nėra kosminio dydžio, tačiau - vis didesnė“, - pasakoja D. Brazys.

Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje patvirtinta, kad sudegus gyvenamajam būstui gyventojai galės gauti vienkartinę paramą, kuri nuo buvusių 976 eurų išaugo iki 1464 eurų sumos. Numatyta parama ir sudegus ūkiniams pastatams, galinti siekti iki 488 eurų, nors seniau atskirai tokios rūšies parama iš viso nebuvo skiriama.

Po praėjusiais metais mediniuose daugiabučiuose kilusių gaisrų atsirado ir parama gyventi nebetinkamų pastatų nugriovimui. „Savivaldybė nusprendė iš dalies kompensuoti tokių pastatų nugriovimą ir išregistravimą iš Registrų centro. Tuo klausimu turi rūpintis savininkai bei būsto administratorius. Tokiu atveju iki 30 procentų išlaidų, bet ne daugiau kaip 1000 eurų vienam savininkui, skirsime iš biudžeto“, - aiškina D. Brazys.

Apibendrindamas naujoves Socialinės paramos skyriaus vedėjas sako, kad jas diktavo patirtis ir faktai: „Žiūrėjome, kokios problemos aktualiausios, o tai ligos, nelaimės, mažos pajamos... Nors bėgant laikui socialinės pašalpos prašytojų rajone mažėja, tačiau išlaidų daugėja. Tarkime, praėjusiais metais per vieną mėnesį buvo apie 2500 paramos prašytojų, o šiemet - apie 2200, tačiau pašalpoms skirta suma šiemet gerokai didesnė“.

Tikslinė parama gali iš dalies kompensuoti susidariusias skolas už šildymą, karštą ir šaltą vandenį.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jau seniai reikėjo pakeisti, kiek dar šlovinsim sovietų didvyrius.
  • Pritariu, kad gatvė būtų pervadinta Tėvo Stanislovo vardu.
  • Kam tuos pavadinimus kaitalioti, man ir taip gerai.
  • Man tas pats - turiu didesnių rūpesčių negu gatvės pavadinimas.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas