NULL

Jubiliejinėje ekologinėje stovykloje – 68 mokiniai

68 mokiniai ir jų mokytojai iš keturiolikos Radviliškio rajono mokyklų dalyvavo 15-oje ekologinėje stovykloje, kurią organizavo Alksniupių pagrindinė mokykla.

Stovyklos dalyvius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis,Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto vyr. specialistė Marytė Motiejūnienė, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius,Radviliškio rajono ekologinio ugdymo centro darbuotojos Daiva Sedelskienė bei Gražinos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja metodininkė Salvinija Vaičiūnienė, Pakalniškių seniūnas Kęstutis Ulinskas,Alksniupių pagrindinės mokyklos direktorius Zigmas Mozuraitis ir mokiniai.Jie parengė ir parodė ištrauką iš pjesės „Coliukė“.

Po stovyklos atidarymo Alksniupiuose stovyklautojai išvyko į Tauragės rajono Batakių vidurinę mokyklą. Čia mokinių laukė įsikūrimas ir įvairios veiklos penkiose grupėse.

Pirmoji diena prasidėjo nuo pažinties su Batakių apylinkėmis. Batakių vidurinės mokyklos biologijos vyr. mokytoja Raselė Gestautienė su visu būriu stovyklautojų išsiruošė į ekologinį žygį prie Batakių piliakalnio: pakeliui papasakojo Batakių miestelio istoriją, mokiniai stebėjo augalus, klausėsi pasakojimo apie piliakalnį. Mokiniai stengėsi įminti mįsles, atsakinėjo į klausimus apie gamtą.

Jaunieji ekologai dirbo grupėmis, miestelio teritorijoje atliko tiriamuosius darbus: skaičiavo medžių amžių, matavo ir skaičiavo jų aukštį, tyrė tvenkinio pakrančių ir vandens užterštumą (šiukšlinimą), stebėjo ir fiksavo gamtinius ir antropogeninius objektus, esančius gamtoje, žmonių veiklas, vėliau apibendrino rezultatus ir juos pristatė. Po visų darbų vieni žaidė paplūdimio tinklinį, kiti klausėsi muzikos, o treti – linksminosi diskotekoje.

Antra diena prasidėjo ekskursija į Viešvilės rezervatą, kuriame, lydimi rezervato darbuotojų, mokiniai keliavo 4,5 km ilgio pažintiniu taku. Stovyklautojai buvo supažindinti su rezervate augančių augalų rūšimis, gyvenančiais gyvūnais, galėjo pasigrožėti akiai neįprastais natūralios gamtos vaizdais.

Dar vienas objektas, kurį aplankė mokiniai – Laukėsos durpynas. Ten jie sužinojo, kokia technika kasamos durpės, kaip atrodo frakcinės ir gabalinės durpės, sužinojo, kaip jos išgaunamos, kas iš jų gaminama, kur naudojamos, į kokias pasaulio šalis eksportuojamos.

Mokytoja metodininkė Zita Kučienė

Mokiniai, dalyvaudami įvairiose veiklose, įgyja naujų įgūdžių, patiria daug įspūdžių, susiranda naujų draugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE