SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-12-08, Sekmadienis, 01:42:06 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Jaunuosius atlikėjus į Radviliškį sukvietė vargonų muzikos festivalis

Jaunuosius atlikėjus į Radviliškį sukvietė vargonų muzikos festivalis

  • Jaunuosius atlikėjus į Radviliškį sukvietė vargonų muzikos festivalis

    Baigiamasis festivalio „Polifonija ir aš“ koncertas sušildė bei dvasiškai pakylėjo visus klausytojus.

Gegužės 28 dieną Radviliškio muzikos mokykla jaunuosius pianistus sukvietė į 11-ąjį Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalį „Polifonija ir aš “. Šis festivalis gyvuoja jau 15 metų. Pirmą kartą jaunieji pianistai prie vargonų prisiliesti galėjo 2004 metais.

Festivalio kuratorė ir sumanytoja Radviliškio muzikos mokyklos direktorė Aurelija Stončiuvienė džiaugėsi, kad festivalio tikslas - propaguoti vargonus kaip koncertinį instrumentą – įgyvendintas. Kiekvieną kartą norinčių groti vargonais mokinių gretos nemažėja.

Šiais metais net 32 jaunieji atlikėjai iš įvairių Lietuvos muzikos mokyklų rinkosi į Radviliškio parapijos Šv. Mergelės Marijos gimimo bažnyčią, kurioje turėjo galimybę prisiliesti prie instrumentų karaliaus - vargonų.

Festivalio „Polifonija ir aš“ dalyviai vargonais grojo po vieną polifoninio žanro kūrinį. Mokiniams groti vargonais labai patiko, drąsiausieji dalyviai išbandė neįprastus registrus, 3 manualus.

Po festivalio dalyvių pasirodymo mokytojai ir mokiniai susirinko į Radviliškio kultūros centrą sušilti, pasivaišinti puodeliu arbatos ir pasidalinti įspūdžiais.

Festivalio pabaigą vainikavo vakaro koncertas, kuriame vargonavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vargonų katedros dėstytojai profesorė Virginija Survilaitė ir docentas Gediminas Kviklys bei jų studentai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantė Živilė Meilūnaitė, 2019 metų Respublikinio J. Naujalio vargonininkų konkurso I premijos laureatė, ir pirmojo kurso studentas Steponas Peteraitis, 2019 metų Respublikinio J. Naujalio vargonininkų konkurso III premijos laureatas.

Atlikėjai sužavėjo klausytojus kūrinių įvairove, vargonų registrų spektru bei technikos galimybėmis. Puikiai tarp vargonais atliekamos muzikos įsiliejo ir Radviliškio muzikos mokyklos jaunių choro „Saulės vaikai“ (vadovė I. Petrauskienė) atliekamos dainos ir giesmės.

Radviliškio muzikos mokyklos informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas