SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-08-05, Trečiadienis, 10:04:16 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Jaunuolių žygdarbis apsaugojo nuo tragedijos (yra filmuotos medžiagos)

Jaunuolių žygdarbis apsaugojo nuo tragedijos (yra filmuotos medžiagos)

  • Jaunuolių žygdarbis apsaugojo nuo tragedijos (yra filmuotos medžiagos)

    Rugsėjo 5 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai už pilietiškumą padėkojo 18-mečiams Nedui Stankūnui ir Augustui Grakauskui bei 16-mečiui Faustui Kavalevskiui.

  • Rugsėjo 5 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai už pilietiškumą padėkojo 18-mečiams Nedui Stankūnui ir Augustui Grakauskui bei 16-mečiui Faustui Kavalevskiui.

    Jaunuoliai išmaniuoju telefonu įamžino, kaip girto vairuotojo vairuojamas vilkikas blaškosi po kelią.

Rugsėjo 5 dieną Radviliškio policijoje padėkota trims jaunuoliams, kurių pilietiškumas išgelbėjo nuo prieš ketverius metus Radviliškio rajone įvykusios tragedijos pasikartojimo. Nežinia, kuo būtų pasibaigusi šių metų rugpjūčio 20-osios naktį vilkiką vairavusio neblaivaus baltarusio kelionė, jei ne pilietiški eismo dalyviai, kurių dėka nelaimės grėsmė buvo eliminuota.

Radviliškio policininkai iki šiol su siaubu primena prieš kelerius metus įvykusią tragišką nelaimę, kurios metu girtas vilkiko vairuotojas mirtinai sužalojo policijos pareigūnę.

Vairuotojas elgėsi agresyviai

Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės, apie 22 valandą Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams pranešta, kad ties Karčemų kaimu sustabdytas „Mercedes-Benz“ markės vilkikas, prie kurio vairo sėdi neblaivus vairuotojas.

Vyras elgėsi neadekvačiai, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas. Vairuotojas teigė esantis blaivus, niekur jis nevažiavęs, tik šalikelėje sustojęs pamiegoti.

Automobilių transporto paslaugas teikiančioje Lietuvos bendrovėje dirbantis 58-erių metų Baltarusijos pilietis pasitikrinti girtumą kategoriškai atsisakė. Vyras elgėsi agresyviai, todėl pareigūnams teko panaudoti antrankius.

Neblaivumo patikrinimo vengimas, kai nustatyti neblaivumo požymiai, yra prilyginamas vairavimui išgėrus, todėl vairuotojui buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonės vairavimo esant neblaiviam, kai nustatomas 1,51 ir daugiau promilės girtumas.

Atėmė vairuotojo raktelius

Bandymą išsisukti nuo atsakomybės, esą jis ne vairavo, o tik miegojo vilkike, sužlugdė svarbūs liudytojai, kurie aktyviai dalyvavo atimdami galimybę girtam vairuotojui dalyvauti eisme. Tai trys jaunuoliai iš Radviliškio ir vienas paslaptingas vyras, kuris liko nenustatytas. Pastarasis iš kelkraštyje sustojusio vilkiko užvedimo spynelės ištraukė raktelius ir perdavė jaunuoliams, kad šie palauktų policijos ir raktelius bei vairuotoją perduotų policijos pareigūnams, o pats išskubėjo kelionę tęsti toliau.

Jaunuoliai iš Radviliškio policijos pareigūnus iškvietė, jų sulaukė ir pateikė ne tik vilkiko užvedimo raktelius, bet ir filmuotą medžiagą, kaip pavojingai vilkikas manevruoja po važiuojamąją dalį.

Automobiliu „Audi A4“ važiavusiems vaikinams šis vilkikas siaubą ėmė kelti jau ties Arimaičių ežeru. Čia jie pastebėjo keliu Panevėžys-Radviliškis pavojingai manevruojančią sunkiasvorę transporto priemonę, kuri tai įvažiuodavo į priešingos krypties eismo juostą, tai grįždavo į savąją, tai nusukdavo į kelkraštį.

Netoli Karčemų kaimo vilkikas sustojo. Jaunuoliai, važiuodami iš paskos, apie pavojingą vairuotoją informavo policijos pareigūnus ir savo mobiliuoju telefonu užfiksavo pavojingus vilkiko viražus. Po to iššokę iš savo automobilio jie nubėgo prie sustojusios transporto priemonės, prie kurios jau buvo pribėgęs ir vilkiko raktelius paėmęs priekyje vilkiko sustojusio automobilio vairuotojas.

Vienas geradaris liko nenustatytas

Rugsėjo 5 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Malatokas ir to paties skyriaus vyriausiasis tyrėjas Aivaras Kardašius už atsakingumą ir pilietiškumą padėkojo 18-mečiams Nedui Stankūnui ir Augustui Grakauskui bei 16-mečiui Faustui Kavalevskiui ir įteikė dovanėles, kurios nuolat primins apie jų atsakingą poelgį, sulaikant girtą baltarusį.

Vairuotojui, kuris iš vilkiko užvedimo spynelės ištraukė raktelius, rankos paspausti pareigūnai negalėjo, nes jis liko nežinomas, tačiau jam policininkai irgi jaučiasi dėkingi.

Pastaruoju metu visuomenė darosi vis nepakantesnė neatsakingiems vairuotojams ir visomis priemonėmis bendradarbiauja su policija, teikdama informaciją apie Kelių eismo taisykles ignoruojančius asmenis.

Iki šiol prisimena tragišką nelaimę

Pareigūnai džiaugiasi, kad pilietiškų jaunuolių dėka buvo sustabdyta girto vilkiko vairuotojo kelionė, kuri galėjo turėti tragiškų pasekmių. Pareigūnai iki šiol prisimena tragiškai pasibaigusią nelaimę, kai girtas vilkiko vairuotojas Radviliškyje mirtinai sužalojo savo darbą dirbusią policininkę.

2015 metų rugsėjo 4-osios naktį Radviliškyje neblaivaus (2,01 promilės) vairuotojo vairuojamas vilkikas pražudė 20-metę policijos pareigūnę, kuri su kolega stabdė ir tikrino nuo Panevėžio pusės į Radviliškį įvažiuojančias transporto priemones.

Ties V. Landsbergio-Žemkalnio ir Žalgirio gatvių sankryža, tikrinant sustabdytų „Ford Focus“ ir „Audi“ automobilių vairuotojų dokumentus, pro šalį važiavęs vilkikas DAF, stabdomas patrulio, trenkėsi į „Fordą“, kliudė automobilį tikrinusią pareigūnę ir nesustojęs nuvažiavo, ją nutempdamas su savimi.

Vilkiką Radviliškyje, Šiaulių gatvėje, apie 900 metrų nuo įvykio vietos, sustabdė kitas patrulių ekipažas. Atvykę medikai konstatavo pareigūnės mirtį.

Parengė Jonas MARCINKUS

Jaunuoliai išmaniuoju telefonu įamžino, kaip girto vairuotojo vairuojamas vilkikas blaškosi po kelią.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, gyvenanti 36-erių metų A. B. tris paras kentė buvusio...
Naktį iš gegužės 19-osios į gegužės 20-ąją apvogtas alubaris, esantis R
Ankstų gegužės 24-osios rytą apie 4 valandą Radviliškio rajono Gulbinų kaimo ganykloje rastas...
Paskutinę gegužės mėnesio savaitę daugumoje mokyklų nuaidės paskutinis skambutis. Ši švent...
Vandalai automobilį panaudojo trumposioms žinutėms rašyti. Gegužės 25-osios vakarą pastebėta...
Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai vykdydami prevencines priemones, skirtas teis...
Birželio 4-osios vakarą apie 19 valandą Radviliškyje, S. Daukanto gatvėje esančio namo kieme, ...
Birželio 4 dieną apie 14 valandą greitosios medicinos pagalbos ekipažas iš Radviliškio rajone,...
Birželio 4 dieną apie vidurdienį Radviliškio rajone, Daugėlaičių kaime, dėl greičio viršij...
Birželio 19 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevenci...
Per Jonines nesnaudė ir sukčiai. Į Radviliškio rajono policijos pareigūnus kreipėsi Radvilišk...
Joninių šventę, vykusią Grinkiškio miestelyje, prie Baisogalos gatvės esančiame pušyne, vien...
Joninių naktį vagys paparčio žiedo ieškojo Radviliškio rajone, Žironų kaime, esančioje negy...

Policija atkreipia eismo dalyvių dėmesį į tai, kad 2014 m. liepos 1 d. įsigalioja 2013 m. bi...

Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriaus...
Radviliškyje esančio daugiabučio rūsyje pensininkas pats sau persišovė galvą. Pasak policijos...
Lietuvos policija atkreipia dėmesį, kad pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje yra klaidingai ...
Radviliškio rajono policijos komisariato salėje padėkomis paskatinti trys Viešosios policijos sk...
Liepos 8-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje esančioje Sodų...
Vėlų liepos 9-osios vakarą prieš vidurnaktį Radviliškio rajono Kairėnų kaime podukra taip su...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas