SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-07, Antradienis, 10:24:45 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Jaunieji Baisogalos šauliai bėgo lėktuvų pakilimo taku

Jaunieji Baisogalos šauliai bėgo lėktuvų pakilimo taku

Balandžio 6 dieną Lietuvos karinės oro pajėgos Aviacijos bazėje septintą kartą organizavo unikaliausią bėgimą Lietuvoje „Runway Run 2019“, kuriame trečią kartą startavo Baisogalos gimnazijos jaunųjų šaulių komanda.

Tai vienintelis toks Lietuvoje bėgimas taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais. Šiemet šiuo 3 kilometrų bėgimu paminėjome penkioliktąsias stojimo į NATO metines, kartu – ir gynybinio aljanso NATO 70-metį bei Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų įkūrimo šimtmetį.

Renginio metu apžiūrėjome ir susipažinome su NATO ir Lietuvos kariuomenės karine ekspozicija, naudojama ginkluote, ekipuote, technika, dalyvavome įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose.

O bėgime niekas nevertė lenktyniauti, visi dalyviai buvo geros nuotaikos. Virš 8 tūkstančių bėgančių žmonių jūros vienas po kito skrido naikintuvai. Nors greičiausiai bėgę šio sporto profesionalai buvo apdovanoti solidžiais piniginiais prizais, vis dėlto laimėjome visi, kurie bėgome su naikintuvų palyda: Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuoti sąjungininkų kariai, organizacijos, sporto klubai, civiliai tarnautojai, šauliai, moksleiviai, tikri bėgikai ir mėgėjai. Mažieji bėgimo dalyviai naudojosi riedučiais, paspirtukais, buvo stumiami vaikiškuose vežimėliuose. Kartu bėgo ir augintiniai, svarbiausia - visi kartu, bendrumo jausmu ir viena kryptimi. Visiems bėgikams buvo įteikti aviaciniai suvenyrai, pavaišinti gardžiomis bandelėmis ir kariška arbata.

Po bėgimo koncertavo Lietuvos kariuomenės ambasadorius Gabrielius Liaudanskas-Svaras su grupe „G&G Sindikatas“.

Paminėjus jubiliejines Lietuvos ir NATO sukaktis, svarbu ir mums patiems vykdyti kasdienę misiją: saugoti savo vienybę, nepaisant piktavališkų pastangų ją ardyti.

Baisogalos 608-os kuopos šaulė G. Nakutienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas