SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-19, Antradienis, 09:05:55 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Įspūdinga gausių šeimų kelionė į Klaipėdą

Įspūdinga gausių šeimų kelionė į Klaipėdą

  • Įspūdinga gausių šeimų kelionė į Klaipėdą

    Aplankytas Jūrų muziejus ir akvariumas.

Vykdant projektą „Radviliškio rajono gausių šeimų socialinės atskirties mažinimas bei pilietiškumo ugdymas“ rugpjūčio 21 dieną suorganizuota kelionė į Klaipėdą.

Aplankytas Jūrų muziejus ir akvariumas. Susipažinome su muziejinėmis vertybėmis, kurios atspindi Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę. Įsiminė ekspozicijose naudojamos naujausios technologijos ir būdai informacijai perteikti.

Pagerbėme ir ilgamečio, jau šviesios atminties, muziejaus įkūrėjo ir vadovo Aloyzo Každailio atminimą. Jo kapas supiltas istorinėse Kopgalio žvejų kapinaitėse, šalia tos vietos, kurioje ilsisi pirmojo Lietuvos jūrų kapitono Liudviko Stulpino, kuris tarpukariu kūrė Klaipėdos jūrų uostą ir jam vadovavo, palaikai.

Radviliškio rajone mokytojų šeimoje augęs A. Každailis, baigęs istorijos mokslus, savo gyvenimą susiejo su jūra. Pats didžiausias A. Každailio gyvenimo darbas – Kopgalio tvirtovėje įkurtas Lietuvos jūrų muziejus ir akvariumas, išgarsėjęs kaip jūrų kultūros ir gamtos pažinimo vieta, kuri tik jo dėka suklestėjo, tapo tikru mokslo, jūrinių tradicijų puoselėjimo bei sklaidos židiniu. Didžiavomės kraštiečiu A. Každailiu, nes pirmojo Jūrų muziejaus vadovo veikla įvertinta Klaipėdos garbės piliečio ir kultūros magistro vardais, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, už nuopelnus suteikta Lietuvos valstybinė premija.

Šeimoms didžiausią įspūdį paliko nuotaikingas delfinų pasirodymas. Susipažinome su vienais intelektualiausių jūros žinduolių. Nustebino ir sužavėjo atsinaujinusio akvariumo akrilo tunelis. Nors jis tik 18 metrų ilgio, bet labai įspūdingas - virš mūsų galvų plaukiojo beveik 2 metrų ilgio eršketai.

Dar suspėjome aplankyti Klaipėdos pilį, Muziejų 39-45, kuris atidarytas praėjusių metų sausio 17 dieną. Šis muziejus pristato Klaipėdos miestui ir kraštui labai svarbų ir skaudų istorijos etapą – Antrąjį pasaulinį karą.

Sukrėtė salėje „Klaipėdos šturmas“ pristatoma itin tragiška Klaipėdos miesto ir jo gyventojų istorija. 1944 metų spalio mėnesį apsupta Klaipėda buvo intensyviai bombarduojama, apšaudoma ir visa tai „gyvai“ demonstruojama virtualioje projekcijoje.

Nepaliko abejingų muziejaus ekspoziciją užbaigianti „Atminties“ salė. Čia pastatytas simbolinis 6 metrų ilgio vežimas su stiklo dangčiu, po juo – daugybė paprastų buitinių daiktų. Stiklas užpiltas smėlio sluoksniu, todėl norint išvysti eksponatus teko pirštais pravalyti smiltis. Nustebino prieš akis pasirodęs buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio aliuminis puodelis, vaikiška lėlė, lydėjusi mergaitę į tremtį Sibire.

Trumpam stabtelėjome prie jūros, grožėjomės jos didybe ir galia.

Už tai, kad pavyko suorganizuoti bendruomenišką išvyką, esame dėkingi asociacijos gausių šeimų nariams ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijai.

Audronė Beresnevičienė, Radviliškio rajono gausių šeimų asociacijos „Šeimos židinys“ direktorė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas