SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-28, Šeštadienis, 09:49:37 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Internetu pirkti briketai šilumos nesuteikė

Internetu pirkti briketai šilumos nesuteikė

Policijos pareigūnai pastebėjo, kad prasidėjus šaltajam metų sezonui suaktyvėjo sukčiai, siūlantys pigiai nusipirkti medžio pjuvenų briketų ar granulių. Ant apgavikų kabliuko užkibo jau trys Radviliškio rajono gyventojai, kurie už žadėtą kurą pervedė pinigus, tačiau liko „ant ledo“.

Apgavikai siaučia visoje apskrityje

Švilpaujant už lango šaltiems vėjams, šiltus namus išsaugoti norintys gyventojai vis dažniau naršo interneto erdvėje, ieškodami skelbimų apie parduodamus medžio pjuvenų briketus ar granules. Norinčiųjų papildyti kuro atsargas žvilgsnis pirmiausiai kliūva už mažesne kaina minėtas prekes siūlančių skelbimų.

Susigundę palankesne kaina žmonės sutinka lengvabūdiškai pervesti keleto šimtų eurų avansą net nesuabejodami, nors kartais susimąstyti vis dėlto reikėtų - kodėl pardavėjas reikalauja išankstinio apmokėjimo, kodėl negalima apmokėti, kai prekė bus tavo kieme, kodėl pardavėjas vengia įvardyti savo bendrovės pavadinimą ir t. t.

Po kelių savaičių laukimo atvežamo kuro nesulaukiantys ir prisiskambinti pardavėjui nebegalintys žmonės supranta, kad pinigus bus paleidę vėjais ir šilumos suteiksiančių briketų ar granulių nesulauks. Supratę, kad pateko į sukčių pinkles, jie pagalbos kreipiasi į policiją.

Šiaulių apskrityje nuo praėjusių metų rugsėjo pirkdami internetu medžio pjuvenų briketus nuostolių patyrė septyni gyventojai: trys - iš Šiaulių rajono, trys - iš Radviliškio rajono ir vienas - iš Raseinių rajono.

Radviliškiečiui pavyko nusiderėti

Štai šiaulietė už norimus įsigyti briketus į internetinio pardavėjo nurodytą sąskaitą pervedė 730 eurų, tačiau pirkinio taip ir nesulaukė. Pradėjus ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad briketais „prekiavo“ bausmes įkalinimo įstaigose atliekantys asmenys. Jie interneto skelbimų portaluose skelbdavo tikrovės neatitinkančius skelbimus apie parduodamus medžio briketus, medienos granules, įrankius ir mobiliuosius telefonus. Vyrai prisistatydavo asmenimis, artimiausiu metu besirengiančiais steigti įmonę. Nuo jų pietų Lietuvoje yra nukentėję apie 30 kietojo kuro pirkėjų.

Radviliškyje gyvenantis 39-erių metų vyras irgi pateko ant „pardavėjų“ iš pataisos namų kabliuko. Praėjusių metų rugsėjo 29 dieną tinklalapyje skelbiu.lt radęs skelbimą apie po 100 eurų už toną parduodamus briketus, radviliškietis nusiderėjo iki 90 eurų už toną ir užsisakęs 5 tonas pervedė 450 eurų avansą.

Nuolaida žmogus džiaugėsi neilgai. Kai pardavėjas nebekėlė telefono ragelio, radviliškietis suprato esąs apgautas ir kreipėsi į teisėsaugos atstovus, prašydamas sukčius nubausti. Įtarimai dėl sukčiavimo pareikšti dviem asmenims, šiuo metu pataisos namuose atliekantiems bausmę už kitus nusikaltimus.

Pirma - kuras, o paskui - pinigai

Šiaulių rajono Ginkūnų kaimo gyventojas už norimas įsigyti medžio pjuvenų granules, internetiniam pardavėjui pervedė 300 eurų. Tačiau jų nuo lapkričio pabaigos iki šiol taip ir nesulaukė. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatytas briketais aprūpinti žadėjęs ir avansą pasisavinęs šiaulietis, jam pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo. Paaiškėjo, kad šio vyro žadėtų briketų nesulaukė dar keletas Lietuvos gyventojų.

Briketų nesulaukė ir gruodžio pradžioje jų internetu iš uždarosios akcinės bendrovės „Eurotakas“ užsisakęs bei 900 eurų avansą sumokėjęs Raseinių rajono Ariogalos miesto gyventojas. 24 paletes po 960 kg briketų savo įmonei užsakęs vyras, nesulaukęs briketų, paskambino nurodytuoju telefonu. Atsiliepęs vyras pasakė, kad jis yra buvęs šios bendrovės savininkas, tačiau įmonę pardavęs prieš pusantrų metų ir nieko bendro su minėta įmone ir briketų pardavimais neturi.

Tikėtina, kad tokio pobūdžio nusikalstamos veikos gali būti daromos ir toliau, kadangi kuro patalpoms šildyti klausimas šiuo metu labai aktualus. Tad policija skatina neprarasti budrumo, kritiškai vertinti rinkos ir internete siūlomų briketų ar kito kietojo kuro kainas, pinigus už prekes mokėti tik tada, kai jos yra tavo kieme, kad vėliau kartu su pareigūnais netektų gaudyti vėjo laukuose.

Avansinių mokėjimų dažniausiai reikalauja sukčiai. Įdomiausia, kad apgautieji nujausdavo, jog rizikuoja, tačiau kažkodėl vistiek sutikdavo su sukčių sąlygomis ir atlikdavo mokėjimus.

Parengta pagal policijos atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės informaciją

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas