NULL

Interneto svetainių kūrimas: nuo ko priklauso interneto svetainės sėkmė?

Interneto svetainių kūrėjai teigia, kad interneto svetainės / tinklapio sėkmė priklauso nuo to, kiek ji yra aktuali ir naudinga vartotojams. Norint atitikti aukščiausios kokybės standartus, verta pasinaudoti profesionalaus interneto svetainių kūrimo principais ir efektyviomis rekomendacijomis.

1. Neverskite vartotojų intensyviai galvoti. Interneto svetainė turėtų būti aiški ir suprantama. Kuriant svetainę, reikėtų stengtis vengti pernelyg sudėtingų sprendimų. Interneto svetainės / tinklapio kūrimas turi vykti sąmoningai. Jei naršymas ir svetainės architektūra nėra intuityvūs, vartotojai verčiami galvoti, jiems tampa sunkiau suprasti, kaip veikia sistema ir kaip joje naviguoti. Aiški struktūra, saikingai naudojamos vizualizacijos ir lengvai suprantamos nuorodos gali padėti vartotojams lengviau rasti kelią į tikslą ir lemti jų palankesnį svetainės vertinimą.

2. Nebandykite vartotojų kantrybės. Interneto svetainės / tinklapių kūrimas turi vykti taip, kad vartotojams būtų keliami kuo mažesni reikalavimai. Kuo mažiau veiksmų norint išbandyti paslaugą reikės atlikti lankytojams, tuo didesnė tikimybė, kad atsitiktinis lankytojas tą paslaugą iš tikrųjų pasirinks. Ypač pirmą kartą svetainėje besilankantys vartotojai nenori užtrukti pernelyg ilgai, pavyzdžiui, pildydami įvairaus pobūdžio formas, kurių ateityje galbūt niekada nenaudos. Leiskite vartotojams tyrinėti svetainę ir atrasti jūsų paslaugas, neverčiant jų dalytis asmeniniais duomenimis. Interneto svetainių / tinklapių kūrimas turi tam tikrus principus, kurių reikia laikytis, o vienas iš jų – neversti vartotojų įvesti asmeninį el. pašto adresą ar kitus duomenis, norint išbandyti kokią nors svetainės funkciją (ar gauti siūlomą paslaugą).

3. Sutelkite vartotojų dėmesį. Kadangi interneto svetainėse pateikiamas ir nuolatinis, ir kintantis turinys, natūralu, kad vieni aspektai labiau traukia vartotojų dėmesį nei kiti. Interneto svetainių / tinklapių kūrėjams akivaizdu, kad grafiniai vaizdai labiau traukia vartotojų dėmesį nei tekstas. Nors manoma, kad reklamos su vaizdo įrašais yra labai erzinančios ir atstumiančios lankytojus, tačiau, vertinant iš rinkodaros perspektyvos, jos puikiai atkreipia ir patraukia vartotojų dėmesį. Tad interneto svetainių / tinklalapių kūrimas turėtų būti atliekamas pasitelkiant tiek vaizdinį, tiek tekstinį turinį.

4. Pasinaudokite efektyviu rašymu arba kitaip tariant, neužmirškite, kad turinys yra karalius. Interneto svetainės / tinklapio kūrimas yra specifinė sritis. Nors joje reikalingi tekstai, tačiau jų rašymas skiriasi nuo rašymo spaudai ar įvairiems leidiniams. Dėl šios priežasties reikia pritaikyti rašymo stilių atsižvelgiant į vartotojų nuostatas ir naršymo įpročius. Tik įdomus interneto reklamos tekstas patrauks lankytojų dėmesį ir bus skaitomas, o ilgi tekstai be vizualizacijų ar paveikslėlių bus praleisti, perteklinė informacija bus ignoruojama. Reikėtų vengti pernelyg mielų ar sudėtingų (įtraukiant sunkius terminus) tekstų, pompastikos ar visiškai nepažįstamų vardų, pavadinimų. Būtinai reikėtų vadovautis interneto svetainių tekstams keliamais reikalavimais. Pavyzdžiui, interneto svetainės kūrėjai vienareikšmiškai sako, jog norint paraginti vartotojus susikurti paskyrą, geriau yra pakviesti juos siūlant pasirinkti funkciją „prisiregistruoti“, nei „pradėkite dabar!“. Geras interneto svetainės / tinklapio kūrimas neatsiejamas nuo profesionalumo.

5. Nevenkite „baltosios erdvės“. Ji labai svarbi, nes ne tik padeda sumažinti lankytojui tenkančias vizualines apkrovas, bet ir leidžia lengviau suvokti ekrane pateiktą informaciją. Kai naujas lankytojas apsilanko svetainėje, pirmas dalykas, kurį jis bando padaryti – akimis nuskenuoti puslapį ir padalyti turinį į struktūruotas dalis, kuriose pateikiama reikalingiausia informacija.

Bet kokiu atveju, tinklapių kūrimas reikalauja laikytis vieno itin svarbaus principo – siekti paprastumo. Vartotojai retai lankosi svetainėje tam, kad pasidžiaugtų jos dizainu ar įmantrumu. Jiems svarbiausia – svetainėje pateikta informacija. Būtent todėl reikia siekti paprastumo, o ne sudėtingumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE