SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-04, Šeštadienis, 14:55:08 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Informacija apie sergamumą gripu ir peršalimo ligomis Radviliškio rajone

Informacija apie sergamumą gripu ir peršalimo ligomis Radviliškio rajone

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyrius informuoja, kad Radviliškio rajone stebimas padidėjęs sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Gripo atvejai neregistruojami.

48-osios metų savaitės (lapkričio 25 d.–gruodžio 1 d.) duomenimis, bendras Radviliškio rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo nuo 35,81 iki 57,41 atvejo 10 tūkst. gyventojų (žr. lentelę.). Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, vaikų sergamumas sudaro 73 proc.
Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Radviliškio rajone sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo didesnis ir siekė 78,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę, užregistruoti 3 gripo atvejai.
Nuo 2019–2020 m. gripo sezono pradžios, t. y. nuo 40-osios metų kalendorinės savaitės (šiemet rugsėjo 30 d.–spalio 6 d.), Radviliškio rajono ligoninėje dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.
Peršalimo ir gripo simptomai:
1) peršalimas pasireiškia sloga (užgulta nosimi), čiauduliu, kosuliu, nuo nedidelio iki vidutinio intensyvumo gerklės skausmu, nedideliu bendru silpnumu;
2) gripas pasireiškia staigiu negalavimu, dideliu karščiavimu (38 laipsniai ir daugiau), bendru silpnumu, šaltkrėčiu, stipriu raumenų skausmu, sunkiu ir sausu kosuliu, diskomfortu krūtinėje, intensyviu gerklės skausmu.
Siekiant apsisaugoti nuo gripo rekomenduojame:
1) saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiais asmenimis;
2) tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių;
3) laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas;
4) stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis;
5) dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas;
6) susirgus likti namuose, sergančių vaikų nevesti į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas