SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-25, Antradienis, 20:33:54 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Informacija apie sergamumą gripu ir peršalimo ligomis Radviliškio rajone

Informacija apie sergamumą gripu ir peršalimo ligomis Radviliškio rajone

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyrius informuoja, kad Radviliškio rajone stebimas padidėjęs sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Dominuoja ŪVKTI, registruojami ir gripo atvejai.

Didžiausias bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų gripo sezonu registruotas 48 savaitę (lapkričio 26 d.–gruodžio 2 d.) – 78,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, daugiausiai sirgo vaikai (74,56 proc.). Minėtą savaitę užregistruoti pirmieji 3 gripo atvejai.

49-osios metų savaitės (gruodžio 3–9 d.) duomenimis, bendras Radviliškio rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę sumažėjo 16 proc., nuo 78,8 iki 66,55 atvejo 10 tūkst. gyventojų (žr. lentelę), gripo atvejų neregistruota. Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, vaikų sergamumas sudaro 74,9 proc. Radviliškio rajono ligoninėje dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Radviliškio rajone sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo žymiai mažesnis ir siekė 43,05 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę, susirgusiųjų gripu nebuvo užregistruota.

NVSC Šiaulių departamento Radviliškio skyrius informuoja, kad 2018–2019 metų gripo sezonui skirtos vakcinos likučio yra VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, UAB „MediCA klinika“ Radviliškyje, UAB „Medicinos namai šeimai“ Baisogaloje ir VšĮ Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centre, todėl norintieji pasiskiepyti turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Primename, kad gripo rizikos grupėms priklausantys asmenys (nėščiosios, 65 m. ir vyresni asmenys, visi asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai) skiepijami nemokamai. Gyventojai, nepatekę į gripo rizikos grupes, turi galimybę pasiskiepyti mokama sezoninio gripo vakcina (savo lėšomis). Pasiskiepijus imuninis atsakas susiformuoja maždaug po dviejų savaičių.

Šiuo metu gyventojams rekomenduojama pasiskiepyti ne tik nuo gripo, bet ir nuo pneumokokinės infekcijos.

Peršalimo ir gripo simptomai:

Peršalimas pasireiškia sloga (užgulta nosimi), čiauduliu, kosuliu, nuo nedidelio iki vidutinio intensyvumo gerklės skausmu, nedideliu bendru silpnumu.

Gripas pasireiškia staigiu negalavimu, dideliu karščiavimu (38 0C ir daugiau), bendru silpnumu, šaltkrėčiu, stipriu raumenų skausmu, sunkiu ir sausu kosuliu, diskomfortu krūtinėje, intensyviu gerklės skausmu.

Siekiant apsisaugoti nuo gripo, rekomenduojame:

 • saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiaisiais asmenimis;

 • tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių;

 • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas;

 • stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis;

 • dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas;

 • susirgus likti namuose, sergančių vaikų nevesti į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas