SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-07, Antradienis, 09:06:47 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Imantiškiai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą

Imantiškiai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą

 • Imantiškiai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą

  Renginio dalyviai nepastebėjo, kaip prabėgo pustrečios valandos įdomių ir naudingų užsiėmimų. Rimanto Vaitkevičiaus nuotr.

 • Renginio dalyviai nepastebėjo, kaip prabėgo pustrečios valandos įdomių ir naudingų užsiėmimų. Rimanto Vaitkevičiaus nuotr.
 • Renginio dalyviai nepastebėjo, kaip prabėgo pustrečios valandos įdomių ir naudingų užsiėmimų. Rimanto Vaitkevičiaus nuotr.
 • Renginio dalyviai nepastebėjo, kaip prabėgo pustrečios valandos įdomių ir naudingų užsiėmimų. Rimanto Vaitkevičiaus nuotr.

Kiekvienas suprantame, kad labai svarbu rūpintis savo sveikata. Bet pasitaiko įvairių situacijų, kai neatidėliotiną pagalbą reikia skubiai suteikti šalia esančiam žmogui, kurį ištiko nelaimė. Ar kiekvienas sugebėtume susikaupti stresinėje situacijoje? Ar žinome, kaip teikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju? Tokie ir panašūs klausimai rūpėjo „Imantų“ bendruomenės nariams, kadangi ypač neramina staigios mirtys, apie kurias nuolat praneša žiniasklaida ir kurias stebime savo gyvenamojoje aplinkoje. Dėl šių priežasčių imantiškiai nusprendė pasitelkti patyrusią specialistę, kuri suteiktų šios srities žinių ir praktinių įgūdžių.

„Imantams“ pasisiūlė pagelbėti kraštietė Daiva Kalinskaitė-Girdžiuvienė. Ji atstovauja Krizių tyrimo centrui, kurio suburti patyrę instruktoriai, turintys aukštą teorinių bei praktinių žinių lygį, visoje Lietuvoje veda kursus, o jų dalyviai įgyja žinių ir gebėjimų, kuriuos gali pritaikyti kasdieniame gyvenime.

Daiva Girdžiuvienė, Krizių tyrimo centro instruktorė, daug metų dirbanti Kauno klinikų centrinės reanimacijos bendrosios praktikos slaugytoja, turi sukaupusi didelę patirtį, kuria ji atvyko pasidalinti su savo kraštiečiais. Viešnia atvažiavo į „Imantų“ bendruomenės namus ne tuščiomis rankomis, o „apsiginklavusi“ kilimėliais, maketais, tvarsčiais, bintais, defibriliatoriumi ir kitomis priemonėmis.

Trumpai prisistačiusi ir pasidžiaugusi galimybe pabendrauti su kraštiečiais bei pasidalinti žiniomis bei patirtimi, Daiva surengė pustrečios valandos trukusį užsiėmimą. Ji pasirodė esanti puiki profesionalė, sugebanti sklandžiai, dalykiškai ir nuosekliai perteikti tiek teorinę, tiek praktinę informaciją apie pirmąją pagalbą žmogui – jam nualpus, sustojus širdžiai, užspringus, kraujuojant ir kt.

Kiekvienas atvejis buvo aptariamas atskirai, parodomas praktiškai. Instruktorė kartojo kiekvieną praktinį veiksmą po keletą kartų, atsakinėjo į daugybę susirinkusiųjų klausimų. Po to, atidžiai stebimi ir kontroliuojami instruktorės, praktinės veiklos ėmėsi renginio dalyviai. Prityrusi instruktorės akis nepraleisdavo klaidų. Jos tuoj pat buvo taisomos garsiai komentuojant.

Renginio dalyviai nepastebėjo, kaip prabėgo pustrečios valandos įdomių ir naudingų užsiėmimų. Visi pasijuto pavargę, bet buvo patenkinti įgyta patirtimi.

Norisi tikėti, jog nelaimės atveju, siekiant išsaugoti žmogaus gyvybę, pavyktų priimti tinkamą sprendimą. O tai yra svarbiausia, nes žmogaus gyvenimas yra pati didžiausia vertybė.

Renginio dalyviai dėkingi Krizių tyrimo centro instruktorei Daivai Girdžiuvienei už profesionalumą, kantrybę ir tikisi naujų susitikimų, nes visų pirmosios pagalbos atvejų per renginiui skirtą laiką nebuvo įmanoma aptarti.

Regina Vaitkevičienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas