SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-05-08, Šeštadienis, 10:20:45 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Į rajono mokyklas grįžta moksleiviai, yra ir daugiau pokyčių

Į rajono mokyklas grįžta moksleiviai, yra ir daugiau pokyčių

Spalio 15 dieną nuotoliniu būdu suorganizuotas Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame svarstytos Radviliškio rajono savivaldybėje taikytinos COVID-19 ligos prevencijos priemonės. Radviliškio rajone esminiai ribojimai (ribojami renginiai patalpose, rekomenduojamas nuotolinis darbas įstaigose ir pan.) dėl COVID-19 plitimo prevencijos išlieka, keičiasi ugdymo proceso organizavimo tvarka Radviliškio rajono švietimo įstaigose, nedraudžiama organizuoti renginius lauke, atkuriamas neformaliojo ugdymo procesas Radviliškio muzikos ir dailės mokyklose.

Ragino priimti adekvačius sprendimus

Posėdį pradėjęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis padėkojo Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijai už laiku priimamus ekstremaliai situacijai suvaldyti reikalingus sprendimus.

„Jei kas šiandien girdėjo Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio pasisakymą, kad nei Radviliškis, nei Raseiniai nesusitvarko su situacija ir neturi kompetencijos tai daryti, tai aš noriu pasakyti, kad tai yra visiška netiesa. Matau profesionalų tiek Radviliškio rajono ekstremalių situacijų komisijos, tiek ekstremalių situacijų operacijų centro darbą, kai laiku yra priimami sprendimai siekiant suvaldyti situaciją, turiu omenyje renginių draudimą ir kitus sprendimus. Esu įsitikinęs, kad būtina priimti sprendimus, kurie yra adekvatūs esamai situacijai ir tikiuosi, kad rajono Ekstremaliųjų situacijų komisija tą ir padarys, svarstydama klausimą dėl ugdymo proceso atkūrimo Radviliškio rajono švietimo įstaigose. Kuo dabar nusikalto abiturientai, kurie šiuo metu negali gauti kokybiško ugdymo? Kodėl negalima organizuoti iš dalies kontaktinio ugdymo proceso įstaigose, kuriose nėra nė vieno fiksuoto izoliacijos ar susirgimo atvejo? Manau, kad pasibaigus rinkimams valstybės vadovai skirs daugiau dėmesio savivaldybių lygmens klausimams konkrečiais atvejais, o ne pagal vieną kurpalį vertins visus vienodai“, - sakė jis.

Epidemiologinė situacija rajone po truputį gerėja

Pasak posėdyje dalyvavusios Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjos Loretos Stirblienės, epidemiologinė situacija Radviliškio rajono savivaldybėje po truputį gerėja, situacija židiniuose valdoma, o kasdien nustatoma tik po kelis COVID-19 ligos atvejus, jau ne dešimtimis, bet situacija visoje Lietuvoje sparčiai blogėja, susirgimų skaičius kasdien auga.

Pasak jos, per dvi pastarąsias savaites (spalio 1–14 d.) Radviliškio rajone nustatyti 77 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Radviliškio rajono savivaldybė vis dar yra įtraukta į didelės rizikos savivaldybių sąrašą iki 2020 metų spalio 18 dienos, nes Radviliškio rajono savivaldybės sergamumo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis 100 tūkstančių gyventojų – 297,2 (penkis kartus viršija Lietuvos rodiklį).

Dauguma atvejų yra arba besimptomiai arba sergama lengva COVID-19 ligos forma ir gydomasi namie. Dešimčia atvejų iš 77 (13 proc.) nėra žinoma, kaip užsikrėsta (asmenys nebuvo užsienyje ir neturėjo kontakto su susirgusiaisiais).

Pasak L. Stirblienės, šiuo metu neserga, bet izoliacijoje yra 19 vaikų, lankančių rajono ugdymo įstaigas, COVID-19 liga diagnozuota dviem pedagogams ir trims vaikams, lankantiems rajono ugdymo įstaigas. Jauniausias asmuo, sergantis COVID-19 liga, yra 1,3 metų amžiaus vaikas.

Ligos protrūkiai užfiksuoti keturiose rajono įstaigose ar įmonėse: VšĮ Radviliškio ligoninėje, siuvykloje „Danijus“, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centre, Sidabravo žemės ūkio bendrovėje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamentas Ekstremaliųjų situacijų komisijai rekomendavo pratęsti visų anksčiau Radviliškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos nustatytų prevencinių priemonių ir ribojimų galiojimą iki spalio 30 dienos, bet Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė Jolanta Margaitienė pasiūlė neapsiriboti spalio 30 dienos data ir suformuluoti sprendimus taip, kad jie galiotų nuo spalio 17 dienos imtinai iki atskiro Ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimo.

Nedraudžiami renginiai lauke, leidžiamas neformalusis ugdymas Radviliškio muzikos ir dailės mokyklose

Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje nuspręsta:

 • Pratęsti reikalavimą iki atskiro Ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimo priėmimo atšaukti ar vėlesniam laikui atidėti visus planuotus masinius renginius Radviliškio rajono savivaldybės administracijai, visoms savivaldybės įstaigoms ir įmonėms, fiziniams ir juridiniams asmenims, organizuojantiems masinius renginius patalpose. Renginiai lauke nedraudžiami, jie turi būti vykdomi vadovaujantis visais nustatytais COVID-19 ligos prevencijos reikalavimais.

 • Sustabdyti veiklą žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo dienos centruose, vaikų dienos užimtumo centruose.

 • Neformalųjį ugdymą tiek ugdymo įstaigose, tiek kitose įstaigose, kurios organizuoja neformaliojo ugdymo užsiėmimus, organizuoti nuotoliniu būdu, išskyrus Radviliškio muzikos mokyklą ir Radviliškio dailės mokyklą. Jei neformaliojo ugdymo vykdytojams nėra galimybės veiklos vykdyti nuotoliniu būdu, neformaliojo ugdymo nevykdyti.

Nuo 2020 m. spalio 17 d. imtinai iki atskiro Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimo leidžiama:

 • Radviliškio muzikos mokykloje vykdyti individualius užsiėmimus (mokytojas ir mokinys), bet neorganizuoti grupinių užsiėmimų, juos vykdyti nuotoliniu būdu.

 • Radviliškio dailės mokykloje ugdymą organizuoti mišriu būdu: 50 procentų mokinių ugdyti kontaktiniu būdu ir 50 procentų - nuotoliniu būdu.

Ugdymo įstaigų veiklą leista organizuoti mišriu būdu: nuotoliniu ir kontaktiniu

Posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas pristatė Lizdeikos gimnazijos prezidento, Radviliškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojo Dovydo Paškausko kreipimąsi į Radviliškio rajono savivaldybės merą ir administracijos direktorę dėl ugdymo proceso kontaktiniu būdu atkūrimo.

Šiame kreipimesi išdėstyti motyvai, kurie labai svarbūs norint išlaikyti tiek mokinių motyvaciją mokytis ir jų psichologinę būklę, socialinių ryšių ugdymą, tiek išlaikyti aukštus ugdymosi rezultatus.

Pasak jo, mokantis nuotoliniu būdu, mokiniams nelieka motyvacijos siekti geresnių rezultatų, todėl būtų gerai, kad būtų rastas kompromisas dėl ugdymo proceso kontaktiniu būdu atkūrimo rajono švietimo įstaigose bent jau abiturientams.

Radviliškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, atsižvelgdama į po truputį gerėjančią epidemiologinę situaciją Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje, siekdama užtikrinti ugdymo proceso kokybę rajono švietimo įstaigose, nusprendė nuo spalio 17 dienos imtinai iki atskiro Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimo leisti Radviliškio rajono bendrojo ugdymo įstaigoms ugdymo procesą organizuoti tokia tvarka:

 • Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Radviliškio r. Šeduvos gimnazijos, Radviliškio r. Baisogalos gimnazijos IV gimnazinėms klasėms ugdymo procesą organizuoti kontaktiniu būdu, 5-8 klasėms ir I–III gimnazinėms klasėms ugdymo procesą organizuoti mišriu būdu: 50 procentų mokinių ugdyti kontaktiniu būdu, 50 procentų - nuotoliniu būdu.

 • Radviliškio r. Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazijoje, Radviliškio r. Grinkiškio J. Poderio gimnazijoje, Radviliškio r. Sidabravo gimnazijoje, Radviliškio r. Alksniupių pagrindinėje mokykloje, Radviliškio r. Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje ugdymą organizuoti kontaktiniu būdu.

 • Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje, Radviliškio V. Kudirkos pagrindinėje mokykloje, Radviliškio Vaižganto progimnazijoje ugdymą organizuoti mišriu būdu: 50 procentų mokinių ugdyti kontaktiniu būdu ir 50 procentų - nuotoliniu būdu.

Taigi, abiturientams leista grįžti į mokyklas, kitoms klasėms, atsižvelgiant į mokyklos plotą, ją lankančių mokinių skaičių, epidemiologinę situaciją, leista organizuoti ugdymo procesą mišriu: kontaktiniu ir nuotoliniu, būdu. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas rajono ugdymo įstaigose organizuojamas kontaktiniu būdu, kaip ir iki šiol.

Žinoma, Radviliškio rajono ugdymo įstaigų vadovai įpareigoti numatyti pertraukas dezinfekcijai, patalpų vėdinimui, užtikrinti tinkamą mokinių srautų judėjimą, laikytis visų COVID-19 ligos prevencijos priemonių.

Rekomendacijos kitoms veikloms

Taip pat rekomenduojama nuo spalio 17 imtinai iki atskiro Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimo priėmimo:

 • fiziniams ir juridiniams asmenims, vykdantiems kolektyvines sporto treniruotes, stabdyti veiklą arba ją vykdyti nuotoliniu būdu.

 • Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriui pakoreguoti ir suderinti nacionalinio lygmens vaikų čempionatų varžybų, kuriose dalyvauja Radviliškio rajono savivaldybės mokiniai, tvarkaraščius ir nukelti varžybas vėlesniam laikui. Jei to neįmanoma padaryti, užtikrinti mokinių, dalyvaujančių nacionalinio lygmens čempionatuose, saugumą (įsitikinti, kad į varžybas vyksta COVID-19 ligos simptomų neturintys ir kontakto su sergančiaisiais COVID-19 liga ar besiizoliuojančiaisiais neturėję mokiniai; vykstant į varžybas, laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių).

Vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento rekomendacijomis, siūloma sveikatos priežiūros įstaigose prioritetą teikti nuotolinėms paslaugoms, kai paslaugos pagal paciento sveikatos būklę gali būti suteikiamos nuotoliniu būdu ir pacientas sutinka gauti paslaugas tokiu būdu, stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, nestacionariose socialinių paslaugų įstaigose, kuriose teikiamos socialinės paslaugos, susijusios su apgyvendinimu, uždrausti lankymą įstaigose.

Nuotolinis darbas vis dar rekomenduojamas

Primename, kad iki atskiro Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimo rekomenduojama Radviliškio rajono savivaldybės administracijai, savivaldybės biudžetinėms įstaigoms bei įmonėms, tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus įmonėms ir įstaigoms, jei tai įmanoma, veiklą vykdyti nuotoliniu būdu ir gyventojus aptarnauti nuotoliniu būdu.

Aptarti ir mobiliojo patikros punkto darbo laiko, ir sąvokų klausimai

Posėdyje kalbėta ir apie mobiliojo COVID-19 patikros punkto Radviliškyje veiklos organizavimą. Šią ir kitą savaitę mobiliojo punkto darbo laikas bus pakoreguotas atsižvelgiant į darbo sąlygas dėl apšvietimo ir šildymo. Pasak A. Ginaitienės, mobilusis punktas veiks kasdien darbo dienomis iki spalio 19 dienos, jei nebus pratęstas reikalavimas jo darbą organizuoti toliau.

Pasak posėdyje dalyvavusio Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos nario, Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojo A. Juodžio, reikėtų skirti sąvokas sergantysis ar infekuotasis. Pasak jo, sergančiųjų nėra daug, dauguma yra tik infekuotieji, nešiotojai, kurie niekada galbūt ir nesusirgs savo stiprios imuninės sistemos dėka. „Sergantis asmuo yra tas, kuris turi ligos simptomus. Vien infekuotumas nėra tragedija. Jei visą Lietuvą patikrintų, greičiausiai trečdalis populiacijos būtų nustatyti kaip nešiotojai, juk nosiaryklės tepinėlyje galima rasti visko: nuo auksinio stafilokoko iki įvairiausių tipo koronavirusų, tad netikslinga yra gąsdinti visuomenės didžiuliu vadinamųjų susirgusiųjų skaičiumi“, - sakė jis.

Statistiniai duomenys apie COVID-19 Radviliškio rajone

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus spalio 14 sienos duomenimis, Radviliškio rajone nuo COVID-19 ligos protrūkio pradžios (2020-09-15), COVID-19 liga susirgo 233 Radviliškio rajono gyventojai.

Spalio 15 dienos duomenimis, nuo rugsėjo 15-ąją prasidėjusio COVID-19 ligos protrūkio Radviliškio rajone pradžios, Radviliškio rajone:

 • serga 136 asmenys;

 • pasveiko 82 asmenys (iš jų 34 ligoninės darbuotojai, 28 ligoninės pacientai, 20 gyventojų);

 • mirė 2 asmenys (mirties priežastis - COVID-19, 2020-10-07; 2020-10-13);

 • mirė nuo kitų ligų, turėdami COVID-19 diagnozę, - 13 asmenų.

Būkime sveiki ir saugūs

Atsižvelgdami į sudėtingą ir vis besikeičiančią epidemiologinę situaciją rajone, raginame gyventojus laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, susijusių su COVID-19 viruso plitimo grėsmės prevencija.

Prašome gyventojų apriboti socialinius kontaktus, nesiburti į grupes, bendrauti tik šeimose, atidėti asmenines šventes. Susilaikykite nuo nebūtinų kelionių tiek į, tiek iš Radviliškio rajono. Tinkamai dėvėkite kaukes, plaukite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, laikykitės didesnio nei įprasta socialinio atstumo. Būkite atsakingi patys už savo ir artimųjų sveikatą.

Pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
 • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
 • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
 • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas