Kovo 20-oji visai Gražinos pagrindinės mokyklos bendruomenei išliks išskirtinė – saulėta

Gražinos pagrindinėje mokykloje paminėta Pasaulinė Žemės diena

Saulėtas kovo 20-osios rytas sukvietė visą Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bendruomenę švęsti Pasaulinę Žemės dieną.

Renginys prasidėjo, kai visi mokyklos mokiniai savo klasėse žiūrėjo mokytojų sukurtą edukacinę medžiagą apie Žemės dienos atsiradimo istoriją, jos prasmę ir simboliką, diskutavo apie idėjas, kurias galima įgyvendinti šią dieną.

Kiekvienas mokinys pristatė draugams savo aplinkosauginę iniciatyvą, kurią nuo kovo 20 iki balandžio 22 dienos pasižadėjo įvykdyti individualiai ar su draugu, su klase, o galbūt ir su savo šeimos nariais.

Klasių vadovai savo mokiniams paaiškino, jog prieš 20 metų, minint Žemės dieną bei pavasario lygiadienį, mūsų mokyklos pedagogų grupė iniciavo aplinkosauginį renginį ir teatralizuotą eiseną mieste, kad atkreiptų dėmesį į ekologines problemas ir aplinkosauginio švietimo svarbą. Taip Radviliškio mieste gimė tradicija kiekvienais metais kovo 20-ąją paminėti Žemės dieną. Ši diena dar yra laikoma ir Laimės diena.

Renginys tęsėsi mokyklos kieme, kuriame vyko akcija „Žemėj Lietuvos“: mokiniai dainavo Žemei skirtą muzikos mokytojo ir tikybos mokytojos-senjorės sukurtą dainą; iš mokinių, laikančių balionus, buvo suformuotas Žemės rutulys, apjuostas trispalve vėliava; visi linksmai traukė dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…“. Renginio akcentas – balionų skrydis į orą – tai tarsi noras atkreipti dėmesį į šios dienos svarbą Lietuvos žmonėms.

Šventėje dalyvavo buvę mokyklos mokiniai. Diplomatas Mindaugas Pauliukas savo pasisakyme akcentavo ekologinio mąstymo bei gamtojautos formavimo mokykloje svarbą ugdant šiuolaikinį žmogų. Aplinkosaugos darbuotojas Mingaila Saulevičius, kuris nuo pat ekologinių iniciatyvų atsiradimo Radviliškio rajone geranoriškai bendradarbiauja su savo buvusios mokyklos bendruomene, aptaria su mokiniais mūsų rajono ekologines problemas.

Mokykloje vyko ir projektinės veiklos, kurias parengė įvairių dalykų mokytojai. Veiklas kartu vykdė skirtingų amžiaus grupių mokiniai. Specialiųjų-lavinamųjų klasių mokiniai mokėsi gyventi ekologiškai kasdienėje aplinkoje (stebėjo ir aptarė filmą apie gamtos taršą, darė gėles iš antrinių žaliavų).

Mažieji „EKO mokyklėlės“ nariai lankėsi priešmokyklinėse grupėse, kuriose mokėsi rūšiuoti atliekas. Pradinių klasių mokiniai mokėsi rūšiuoti šiukšles, kūrė plakatus, sodino augalus. Susipažino su bičių pasauliu, sparnuočiais, atliko kūrybines užduotis.

5–7 klasių mokiniai domėjosi sveika gyvensena, gamino informacinius ženklus-skrajutes apie gamtos išteklių tausojimą, dalyvavo sportinėse veiklose; minė mįsles, dainavo šiuolaikines dainas apie gamtą, bandė atpažinti paukščius iš jų giesmių. Spėjo metų laikus pagal spalvų paletę, bandė „prikelti naujam gyvenimui“ antrines žaliavas, kurdami paveikslą „Burbiškio dvaro spalvos“. Mokiniai fotografavo gražias ir apleistas miesto vietas, diskutavo apie tai, kaip reikia spręsti aktualias problemas kuriant aplinkos projektus.

8–10 klasių mokiniai veikloje integravo istoriją ir lietuvių literatūrą – bandė „prakalbinti medžius“ miesto parke. Skaičiavo apytikslį taršos lygį mieste, parengė taršos mažinimo rekomendacijas. Kitų grupių mokiniai dalyvavo fotosesijoje – įsiamžino prie mieste augančių medžių.

Po projektinių veiklų vykdymo visi mokiniai susirinko aktų salėje, kurioje vyko renginio refleksija – trumpametražio filmo apie Žemės dieną stebėjimas. Šis filmas įkeltas į mokyklos tinklalapį www.grazinosmok.lt , tad žiūrint filmą bus galima prisiminti gražias šventės akimirkas.

Daiva Sedelskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, biologijos mokytoja metodininkė;

Aušra Mackevičienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE