SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 12:42:25 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Gražinos pagrindinė mokykla minėjo Pasaulio kultūros dieną

Gražinos pagrindinė mokykla minėjo Pasaulio kultūros dieną

  • Gražinos pagrindinė mokykla minėjo Pasaulio kultūros dieną

    Geriausių darbų autoriai apdovanoti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojo profesoriaus Vytauto Juozapaičio ir Taikos vėliavos komiteto, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų skyriaus Lietuvoje padėkomis.

Pasitikdama Pasaulio kultūros dieną Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Taikos mokykla, organizavo respublikinį 3-6 klasių mokinių dailės darbų konkursą „Taikos vėliava - tai...“. Vaikai iš Lietuvos ugdymo įstaigų konkursui pateikė apie 100 įvairiomis piešimo priemonėmis ir technikomis atliktų dailės darbų, kurie buvo vertinami dviejose amžiaus grupėse: I grupė - 3-4 klasių mokiniai; II grupė - 5-6 klasių mokiniai.

Konkurso baigiamasis renginys - nugalėtojų ir nominantų darbų parodos atidarymas - vyko 2019 metų balandžio 15 dieną Lietuvos Respublikos Seime. Geriausių darbų autoriai apdovanoti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojo profesoriaus Vytauto Juozapaičio ir Taikos vėliavos komiteto, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų skyriaus Lietuvoje padėkomis.

Po 10 mokinių iš kiekvienos amžiaus grupės buvo apdovanoti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus padėkomis už kūrybiškumą, originalumą ar atliktos technikos savitumą ir Radviliškio rajono mero Antano Čepononio įsteigtomis dovanėlėmis.

Po parodos atidarymo ir prizininkų bei nominantų pagerbimo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo ekskursijoje, kurią vedė Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus darbuotoja. Ji supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra ir piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje.

Visi gerai nusiteikę iš Vilniaus pajudėjo į Kernavę, kurioje laukė įdomios veiklos ir susitikimai. Gražiniečiai lankėsi Kernavės archeologijos muziejuje ir dalyvavo edukacinėje programoje, kuri vyko muziejuje įrengtoje edukacinėje klasėje.

Programos vadovė pasakojo, kad svarbiausi tolimos praeities liudininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai, kuriuos suranda archeologai, o archeologija - svarbiausias priešistorės pažinimo šaltinis.

„Archeologinėje perkasoje“ mokiniai ieškojo praeities dirbinių, mokėsi juos įvardinti, datuoti ir eksperimentuoti, susipažino su archajiškais dirbiniais, lankėsi ir viduramžių Kernavės miesto vietoje, apžiūrėjo greta atkurtus viduramžių miesto namus, dirbtuves, kiemus.

Iš viduramžių miesto mokiniai ir mokytojai patraukė į Kernavės miestelio centre įsikūrusią skulptoriaus Henriko Orakausko skulptūros studiją-galeriją „Šulinys“. Lydimi paties skulptoriaus visi apžiūrėjo darbų ekspoziciją, galerijos skulptūrų kiemelyje galėjo pašaudyti „Atlantida“ patranka, išbandyti skulptoriaus sukurtą skulptūrą-karietą „Kernavės taksi“, pažaisti mini krepšinį „Varlius“ ir įvairius kitus lauko ir vidaus žaidimus, įsigyti suvenyrų bei meno dirbinių mobilioje skulptūroje-kioske „Dilema“.

Ši diena tiek mokiniams, tiek mokytojams paliko daug įspūdžių, gerų emocijų, suteikė naujų potyrių.

Joana Laurutienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
  • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
  • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas