SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-08-03, Pirmadienis, 18:34:41 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Globalaus jaunimo festivalis Sidabravo aštuntokus įkvėpė naujų patirčių

Globalaus jaunimo festivalis Sidabravo aštuntokus įkvėpė naujų patirčių

 • Globalaus jaunimo festivalis Sidabravo aštuntokus įkvėpė naujų patirčių

  Visas būrys Sidabravo gimnazijos aštuntos klasės mokinių kartu su jų tėveliais ir mokytoja Silva Morkūniene buvo „išvykę“ į trijų dienų virtualų renginį.

 • Visas būrys Sidabravo gimnazijos aštuntos klasės mokinių kartu su jų tėveliais ir mokytoja Silva Morkūniene buvo „išvykę“ į trijų dienų virtualų renginį.
 • Visas būrys Sidabravo gimnazijos aštuntos klasės mokinių kartu su jų tėveliais ir mokytoja Silva Morkūniene buvo „išvykę“ į trijų dienų virtualų renginį.
 • Visas būrys Sidabravo gimnazijos aštuntos klasės mokinių kartu su jų tėveliais ir mokytoja Silva Morkūniene buvo „išvykę“ į trijų dienų virtualų renginį.
 • Visas būrys Sidabravo gimnazijos aštuntos klasės mokinių kartu su jų tėveliais ir mokytoja Silva Morkūniene buvo „išvykę“ į trijų dienų virtualų renginį.

Birželio mėnesį Lietuvos vaikų ir jaunimo centras nuotoliniu būdu organizavo Globalaus jaunimo festivalį. Visas būrys Sidabravo gimnazijos aštuntos klasės mokinių kartu su jų tėveliais ir mokytoja Silva Morkūniene buvo „išvykę“ į trijų dienų virtualų renginį.

Festivalį atidarė Neformaliojo ugdymo projektų vadovė Erika Lučickaja, pateikdama dalyviams klausimus: „Ko svarbaus išmokome per karantiną?“. Kol buvome namuose, pasaulis pasikeitė. Pastaraisiais mėnesiais mūsų namuose tilpo ir mokykla, ir darbas, ir teatras, ir sporto klubas... Per karantiną užsidarė daugybė durų, tačiau išryškėjo naujos galimybės. O kaip pasikeitėme mes patys? Ką svarbaus išmokome ir supratome per COVID-19 pandemiją? Kokius pokyčius pastebime Lietuvoje ir pasaulyje? Kaip atrodys „naujai normalus“ mokymasis, bendravimas, kultūra ir gyvenimas po karantino?

Pirmąją festivalio dieną susipažinome su lektorių komanda: Ieva Vaitkevičiūte - emocinės pagalbos iniciatyvos „Act on Crisis“ kūrėja, vartotojų patirties (UX) dizainere IT srityje; Pauliumi Tamole - teatro aktoriumi ir režisieriumi, nacionalinės savanorystės kampanijos „Stiprūs kartu“ vadovu; Antanu Jonušu - Vilniaus Valdorfo mokyklos istorijos mokytoju; Justina Bakševičiūte - moksleive, jaunimo judėjimo „Fridays for Future“ Vi aktyviste bei diskusijos moderatoriumi Tomu Rakovu - psichologu, socialinio ir emocinio ugdymo programų vadovu.

Po to jungėmės prie diskusijos „Nematoma kova su infodemija: kaip nepaklysti melagingų naujienų sraute?“. Diskusijoje aiškinomės, kaip virusui pavyko pasklisti ne tik pasaulyje, bet ir viešojoje erdvėje? Tyrinėjome gyvenimą „online“, netikras naujienas (Fake news) ir mokėmės atpažinti jų atspindžius Lietuvoje.

Šios kūrybinės dirbtuvės buvo skirtos mokinių kritinio mąstymo „raumenų“ treniruotei ir susipažinimui su pandemijos metu naudotomis propagandos technikomis bei jų poveikiu visuomenei.

Dirbtuves vedė Urtė Alksninytė - žurnalistė, radijo laidos apie žiniasklaidos užkulisius ir komunikaciją „Bloknotas“ (Start FM) vedėja.

Antrąją festivalio dieną vyko pokalbis su Urban Earth Lovers ženklo įkūrėjomis Laura Prievelyte-Jukne ir Migle Makuškaite. Urban Earth Lovers - tvarus verslas, siūlantis alternatyvas įprastiems vienkartiniams ar iš plastiko pagamintiems produktams. Tai pirmoji ir šiuo metu didžiausia Zero Waste prekių parduotuvė Lietuvoje, kurioje galima įsigyti produktų be plastiko laisvalaikiui, namams ir grožiui.

Verslo įkūrėjos, minimalistės Laura ir Miglė dalinosi įspūdžiais, kaip prasidėjo jų kelionė link minimalistinio ir aplinkai draugiško gyvenimo būdo.

Per ekologės Editos Medeinos edukacinį užsiėmimą dalyviai įsitraukė į nuostabų gamtos pasaulį. Mokiniai aktyviai dalyvavo ir „Augalų fotografijos telefonu“ dirbtuvėse, kurios vyko kartu su fotografu Kęstučiu Kurieniu, dirbusiu fotostudijoje „Cikopas“, žurnale „Mano Namai“ ir „Veido“ periodikos leidykloje.

Trečioji festivalio diena prasidėjo improvizacijos dirbtuvėmis su aktore ir komike Elžbieta Latėnaite, dainuojančia miuzikluose ir improvizacijose. Improvizacija - tai unikalus žanras, kuris padeda išlaisvinti spontaniškumą, drąsą save išreikšti. Improvizacijoje yra įprasta klysti ir susimauti, todėl ji lavino mūsų gebėjimą per rimtai į save nežiūrėti ir pasodinti vidinį kritiką ant atsarginių suolelio. Ji mokė iš tikrųjų pamatyti ir išgirsti šalia esantį žmogų.

Per atvirą diskusiją „Kas ir kodėl protestuoja dėl klimato“ su jaunimo judėjimo „Fridays for Future Vilnius“ aktyvistais gilinome žinias apie klimato protestus visame pasaulyje bei kas yra klimato teisingumas ir kaip jo siekti. Diskusijoje aptarta, kaip tapti aktyvistu, ką reiškia klimato krizė ir kaip su ja kovoti.

Festivalį vainikavo atviras pokalbis su influenceriu Edvinu Krupinsku, kurio kuriamas turinys žaibiškai išpopuliarėjo „Tik Tok“ bei „Instagram“ platformose ir praskaidrino daugumos nuotaiką niūriu karantino laikotarpiu.

Per pokalbius su Edvinu sužinojome, kaip jam pavyko kurti tokį daugumai atpažįstamą ir smagų internetinį turinį bei kaip nebijoti pradėti kurti ir dalintis savo turiniu su daugybe žmonių.

Viso festivalio eigoje mokiniai dalyvavo ir įvairiuose kūrybiniuose, protiniuose bei atidumo iššūkiuose!

Dėkojame Lietuvos vaikų ir jaunimo centro komandai už puikiai organizuotą bei jaunimui daug įkvepiančių patirčių suteikusį festivalį.

Silva Morkūnienė, Sidabravo gimnazijos aštuntos klasės vadovė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko profesinio mokymo įstaigų vadovų...
UNESCO pažymint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė bib...
Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, jau penktoji regioninė Dorinio ugdy...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus ...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos dienai.
Niekas negalėtų prieštarauti minčiai, jog teatras yra stebuklų stebuklas. Stebuklas dėl to, ka...
Gegužės 22 dieną į Radviliškio sporto areną iš visų Lietuvos kampelių rinkosi stipriausieji...
Pagėgiuose vyko Lietuvos mokinių jaunių laisvųjų imtynių pirmenybės, kuriose varžėsi pajėg...
Būrys Radviliškio rajono maironiečių iš Pakalniškių ir Alksnupių pagrindinių mokyklų (vado...
Gegužės 21 dieną Šeduvos gimnazijos bendruomenę nustebino eisena, lydima mokinių pučiamojo or...
Gegužės 30-31 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8-okė Tautvydė Dorofėjūtė (mokyt...
Šaukoto pagrindinę mokyklą sudrebino galingas renginys - penkių rajono mokyklų susitikimas. Ši...
Vasarinė saulė ir vasarinis vėjas pagaliau atvyko ir į mūsų šalį. Su Jumis visais, mažais i...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko penktoji rajono maironiečių literatūrinė stovykla „...
Šeduvos gimnazijos sode gerinti mokytojų ir mokinių santykiai neformalioje aplinkoje. Čia vykusi...
Sveiki, mielieji „Radviliškio naujienų“ laikraščio „Vaikų skilties“ skaitytojai. Primin...
Birželio 2–13 dienomis Baisogalos mokyklos–darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdy...
Sveiki, mielieji „Vaikų skilties“ skaitytojai. Po gan lietingų dienų susitinkame šiltame ir ...
Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo ...
Trys Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro šaltkalvio specialybės mokiniai atliko dar...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas