SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-08-14, Penktadienis, 23:53:03 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Girtus vairuotojus išduoda girtas vairavimo stilius

Girtus vairuotojus išduoda girtas vairavimo stilius

Kai rajonų kelius apgaubia sutema, į juos tarsi apspangę tarakonai išvinguriuoja alkoholio prisisiurbę vairuotojai. Toks įspūdis jau kelintas savaitgalis iš eilės susidarė Šiaulių apskrities policijos pareigūnams, kurie rajonuose vakarais ir naktimis daro vairuotojų kontrolės reidus ir jų metu sulaikytų neblaivių vairuotojų, kurių girtumas viršija 1,5 promilės, skaičius didėja. Tokių neatsakingų vairuotojų nemažėja ir Radviliškio rajone.

Girta prie vairo – iš meilės muzikai

Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės, girtų vairuotojų rajonų keliuose paieška nesudėtinga. Daug jų sulaikoma pagal kitų eismo dalyvių pranešimus, nes girtus vairuotojus demaskuoja girtas vairavimo stilius. Girti prie automobilio vairo sėda ir jauni, ir seni, ir vyrai, ir moterys nuo jų neatsilieka.

Štai rugsėjo 21-osios rytą policijos pareigūnus pasiekė pranešimas, kad keliu Šiauliai–Radviliškis keliu vinguriuoja sidabrinė „Hyundai Coupe“ – tai staigiai stabdo, tai pavojingai manevruoja. Kai policijos pareigūnai sustabdė minėtą automobilį ir ėjo jo link, vairuotoja sumanė patrulius „išdurti“. Ji liuoktelėjo iš vairuotojo sėdynės į keleivio vietą. Deja, šis manevras nebuvo sėkmingas. Vairavimo išsiginti jai nepavyko.

31-erių metų vairuotojai buvo nustatytas 2,42 promilės girtumas. Ji prisipažino gėrusi ir viskio, ir šampano, o po to labai panorusi pasiklausyti muzikos, dėl to ir išvažiavusi pasivažinėti. Moteris atsidūrė areštinėje. Jos dėl vairavimo išgėrus laukia baudžiamoji atsakomybė.

Bunkės dainas užgėrė kokteiliais

Dar viena moteriškos giminės atstovė neblaivi prie transporto priemonės vairo įkliuvo Raseinių rajone rugsėjo 22-osios naktį. Ji automobilį BMW 316 vairavo būdama 1,63 promilės girtumo. 18-metė su draugėmis linksminosi Raseinių kube. Jos iš Kauno į provinciją atvažiavo vardan čia koncertavusios Natalijos Bunkės. Tačiau dainų neužteko, buvo pasivaišinta ir kokteiliais.

Mergina nesitikėjo, kad nuo poros kokteilių gali pasiekti tokį girtumą, todėl po vakarėlio sėdo su draugėmis į automobilį ir patraukė į Kauną. Tačiau savaitgaliais Raseinių policijos pareigūnai akylai stebi judėjimą miesto gatvėmis, nes žino, kad tų, kuriems nuo vieno-kito stikliuko alkoholio jūra pasidaro iki kelių, netrūksta.

Įkaušusiam vairuotojui „pasipainiojo“ kiemo vartai

Ne visų girtų vairuotojų kelionės yra su laiminga pabaiga. Kartais jiems kelią pastoja ne policijos patrulis, o tvora, stulpas ar siena. Štai 53-ejų metų Radviliškio rajono gyventojui, rugsėjo 20-osios vakarą Grinkiškyje vairavusiam automobilį „Opel Astra“, kelyje pasipainiojo kiemo vartai. Pareigūnams buvom pranešta apie įtartinai važiuojančią mašiną, bet jos sustabdyti policininkai nebespėjo. Gavę pranešimą, kad link Grinkiškio po kelią keistai vingiuoja pilkas automobilis, kuris vos neatsitrenkė į kitą automobilį, pareigūnai išvyko nurodyta kryptimi, tačiau po keleto minučių gavo pranešimą, kad „Opel Astra“ jau įvažiavo į kiemo vartus. Juos aplamdęs vairuotojas spruko iš įvykio vietos ir „užsimaskavo“ savo namuose Grinkiškyje.

Pareigūnai pagal nurodytą valstybinį numerį nustatę transporto priemonės savininką, netrukus buvo jo gyvenamojo namo kieme. Čia stovėjo ieškomas automobilis, kuris buvo užrakintas, o salone mėtėsi plastikinis alaus butelis. Nuo pradaryto variklio dangčio sklido karštis, kuris bylojo, kad automobiliu buvo ką tik važiuota. Apžiūrėjus automobilio išorę, buvo rasti apgadinti bagažinės dangtis, galinis bamperis ir galinis žibintas.

Namo duris atvėręs vyras svirduliavo ir sapaliojo, kad jis visą dieną buvo namie, minėtu automobiliu niekur išvažiavęs nebuvo ir gėręs taip pat namuose. Vyrui nustatytas 1,71 promilės girtumas. Tačiau melo kojos - trumpos. Apžiūrėję įvykio vietą pareigūnai ant apgadintos tvoros pamatė automobilio „Opel Astra“ dažus, šalia rado automobilio galinio žibinto šukes, ant kurių buvo užrašas „Opel“. Girtas vairuotojas iškeliavo į areštinę, o už vairavimą išgėrus jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnus apakino ilgosiomis šviesomis

Joniškio rajone rugsėjo 21-osios vakare policijos patrulių dėmesį patraukė keliu Skaistgirys–Jurdaičiai–Jankūnai važiavęs automobilis „Audi A4 Avant“ - jo ilgosios šviesos apakino prie tarnybinio automobilio vairo sėdėjusį pareigūną.

Šviesomis signalizuojamo prašymo ilgąsias šviesas perjungti į trumpąsias atvažiuojančio automobilio vairuotojas ilgai nesuprato, tad pareigūnams kilo įtarimas, kad transporto priemonę, ko gero, vairuoja apsvaigęs vairuotojas.

Įtarimai pasitvirtino. 32-ejų metų vyras įpūtė 1,68 promilės alkoholio. Jis taip pat pateko į areštinę. Vyras girtas į kelionę automobiliu išsirengia ne pirmą kartą. 2015 metais už vairavimą išgėrus jam jau buvo atimta teisė vairuoti ir skirta 579 eurų bauda.

Girtas vairuotojas – net ir blaivybės idėjomis pagarsėjusiuose Naisiuose

Šiaulių rajono Naisių kaime rugsėjo 22-osios naktį pareigūnai sulaikė 37-erių metų Plungės rajono gyventoją, kuris automobilį „VW Polo“, vairavo ne tik neblaivus (1,83 promilės), bet ir neturėdamas teisės vairuoti, nes jos iš viso nėra įgijęs. Vyras teigia važiavęs atlikti savo automobilio pardavimo-pirkimo sandorio.

Tai - tik vieno savaitgalio girtų vairuotojų šėliojimo aprašymas. Deja, savaitgaliniai girtų vairuotojų pasirodymai keliuose tampa tradicija. Ir jei rajonų gyventojai mano, kad naktimis važinėdami girti išvengs susitikimo su pareigūnais, nes pastarųjų keliuose mažiau, jie labai klysta. Anot policijos atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės, pareigūnai dirba slenkančiu grafiku, todėl kontrolė keliuose nesilpnėja ir naktimis. Be to, pareigūnams labai talkina pilietiški žmonės, kurie netoleruoja girtų vairuotojų ir chuliganiško vairavimo ir kurie apie tai operatyviai informuoja pareigūnus.

Girtų vairuotojų skaičiai - įspūdingi

Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje šiemet per 8 mėnesius už vairavimą išgėrus, kai girtumas siekia per 1,5 promilės, buvo pradėti 237 ikiteisminiai tyrimai:

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate – 102;

Joniškio r. policijos komisariate - 23;

Pakruojo r. policijos komisariate - 23;

Radviliškio r. policijos komisariate - 39;

Raseinių r. policijos komisariate - 50.

Pagal policijos informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, gyvenanti 36-erių metų A. B. tris paras kentė buvusio...
Naktį iš gegužės 19-osios į gegužės 20-ąją apvogtas alubaris, esantis R
Ankstų gegužės 24-osios rytą apie 4 valandą Radviliškio rajono Gulbinų kaimo ganykloje rastas...
Paskutinę gegužės mėnesio savaitę daugumoje mokyklų nuaidės paskutinis skambutis. Ši švent...
Vandalai automobilį panaudojo trumposioms žinutėms rašyti. Gegužės 25-osios vakarą pastebėta...
Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai vykdydami prevencines priemones, skirtas teis...
Birželio 4-osios vakarą apie 19 valandą Radviliškyje, S. Daukanto gatvėje esančio namo kieme, ...
Birželio 4 dieną apie 14 valandą greitosios medicinos pagalbos ekipažas iš Radviliškio rajone,...
Birželio 4 dieną apie vidurdienį Radviliškio rajone, Daugėlaičių kaime, dėl greičio viršij...
Birželio 19 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevenci...
Per Jonines nesnaudė ir sukčiai. Į Radviliškio rajono policijos pareigūnus kreipėsi Radvilišk...
Joninių šventę, vykusią Grinkiškio miestelyje, prie Baisogalos gatvės esančiame pušyne, vien...
Joninių naktį vagys paparčio žiedo ieškojo Radviliškio rajone, Žironų kaime, esančioje negy...

Policija atkreipia eismo dalyvių dėmesį į tai, kad 2014 m. liepos 1 d. įsigalioja 2013 m. bi...

Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriaus...
Radviliškyje esančio daugiabučio rūsyje pensininkas pats sau persišovė galvą. Pasak policijos...
Lietuvos policija atkreipia dėmesį, kad pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje yra klaidingai ...
Radviliškio rajono policijos komisariato salėje padėkomis paskatinti trys Viešosios policijos sk...
Liepos 8-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje esančioje Sodų...
Vėlų liepos 9-osios vakarą prieš vidurnaktį Radviliškio rajono Kairėnų kaime podukra taip su...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas