SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-07-06, Pirmadienis, 00:12:31 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Galima atgauti pinigus už nuotekų valymo įrenginius

Galima atgauti pinigus už nuotekų valymo įrenginius

  • Galima atgauti pinigus už nuotekų valymo įrenginius

    Norint gauti kompensaciją svarbu, kad darbai būtų baigti iki gruodžio 1-osios.

  • Norint gauti kompensaciją svarbu, kad darbai būtų baigti iki gruodžio 1-osios.

Jonas MARCINKUS

Skaitytojai teiraujasi, ar ir šiemet gali tikėtis gauti 350 eurų arba 250 eurų kompensacijas, jeigu prie savo namo įsirengs nuotekų valymo įrenginius arba nuotekų išsėmimo rezervuarus. „Praėjusiais metais mūsų kaimynas pasistatė nuotekų valymo įrenginius ir iš savivaldybės atgavo 350 eurų. Šiemet ir mes norėtume pasistatyti tokius pat valymo įrenginius prie savo namo, bet ar savivaldybė ir šiais metais moka kompensacijas?“ - klausia Šeduvos gyventoja Angelė P.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Valerija Znutienė patikino, jog ir šiais metais visi gyventojai gali tikėtis kompensacijų, jeigu nuotekų valymo įrenginius arba nuotekų išsėmimo rezervuarus prie savo namų įsirengs iki gruodžio 1 dienos. Žinoma, yra keletas „papildomų sąlygų“, tačiau jos lengvai įgyvendinamos kiekvienam, tad verta suskubti.

Šiemet gauta jau daugiau kaip 40 paraiškų

Vyriausioji specialistė V. Znutienė informavo, kad praėjusiais metais savivaldybės parama įsirengiant valymo įrenginius arba nuotekų išsėmimo rezervuarus pasinaudojo 75 rajono gyventojai, kuriems išmokėta daugiau kaip 25 tūkstančiai eurų kompensacijų. Aktyviausiai parama pasinaudojo Skėmių seniūnijos gyventojai – net 16 asmenų pasinaudojo savivaldybės parama. Nesnaudė ir Šeduvos miesto seniūnijos, Radviliškio miesto seniūnijos. Aukštelkų, Baisogalos, Grinkiškio, Pakalniškių, Šiaulėnų, Sidabravo ir Tyrulių seniūnijų gyventojai.

Pasak, V. Znutienės, ir šiemet rajono gyventojai gana aktyviai teikia paraiškas kompensacijoms gauti. „Šiuo metu turime jau daugiau kaip 40 paraiškų ir šis skaičius nuolat keičiasi, nes kasdien kreipiasi po keletą naujų gyventojų. Vienuolika paraiškas pateikusių gyventojų šiais metais jau įsirengė nuotekų valymo įrenginius, todėl speciali savivaldybės komisija važiuos į vietą juos patikrinti“, - pasakoja vyriausioji specialistė.

Parama – nuo 250 iki 350 eurų

Vienam žmogui, kuris įsirengė nuotekų valymo įrenginius, iš biudžeto mokama 350 eurų kompensacija, o gyventojui, pasistačiusiam nuotekų išsėmimo rezervuarą, skiriama 250 eurų suma. V. Znutienės žodžiais, šiemet rajono Taryba savivaldybės biudžete kompensacijoms už nuotekų valymo įrenginius arba nuotekų išsėmimo rezervuarus yra numačiusi 20 tūkstančių eurų sumą. Savivaldybės tarnautoja mano, jog šios sumos turėtų pakakti visiems norintiesiems.

Anot pašnekovės, visi rajono gyventojai, kurie tikisi iki šių metų gruodžio 1 dienos įsirengti nuotekų valymo įrenginius arba nuotekų išsėmimo rezervuarus, gali teikti pateikti paraiškas rajono savivaldybei. Dokumentus reikia nešti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriui (215 kab., Aušros a. 10, Radviliškis).

Trys taisyklės, kurias reikia žinoti

Kai kuriuos žmones nuo savivaldybės paramos atbaido dideli biurokratiniai reikalavimai, o kaip yra šiuo atveju? Kokius reikalavimus turi atitikti gyventojas ir ką turi padaryti, kad gautų dalinę kompensaciją už įsirengtus nuotekų valymo įrenginius? Reikalavimai iš tikrųjų labai nesudėtingi.

Pirma taisyklė, kurią turėtų žinoti gyventojas, kad kompensaciją už įsirengtus individualių nuotekų valymo įrenginius arba nuotekų išsėmimo rezervuarą gali gauti tik tuo atveju, kai jis neturi techninės galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.

Antra, paraiškas daliniam finansavimui gauti gali teikti tik tie gyventojai, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Radviliškio rajono savivaldybėje.

Ir trečioji taisyklė – valymo įrenginiai arba nuotekų rezervuaras turi būti įrengti ir pradėti veikti ne vėliau kaip iki šių metų gruodžio 1 dienos.

Paraiškai užpildyti – vos keletas minučių

Gyventojai, atitinkantys šiuos tris reikalavimus, turėtų nedelsdami kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybę ir pateikti paraišką. Paraiškos forma yra labai nesudėtinga ir ją užpildyti galima vos per keletą minučių.

Kartu su paraiška reikia pateikti Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo apie nuosavybės teise įregistruotą žemės sklypą kopiją. Tuo atveju, jeigu žemės sklypas priklauso ne vienam savininkui, tada reikia pateikti ir kitų savininkų sutikimus, kad jie neprieštarauja numatytiems darbams. Jeigu valymo įrenginius norite statyti nuomojamoje žemėje, reikalingas Nacionalinės žemės tarnybos sutikimas dėl numatytų darbų atlikimo. Ir nepamirškite nurodyti savo sąskaitos numerio, į kurią norėsite gauti pinigus.

Po to, kai valymo įrenginiai jau bus pastatyti ir pradės veikti, savivaldybei reikia pristatyti įrenginio paleidimo aktą, sąskaitą-faktūrą, kurią jums išrašė darbus atlikę asmenys ar įmonė, ir pavedimo kvito kopiją. Jeigu prie namo įsirengėte ne valymo įrenginius, o nuotekų išsėmimo rezervuarą, tada papildomai reikės pristatyti sutartį su nuotekų vežėju.

Kviečia naudotis parama

Kai informuosite savivaldybę, kad valymo įrenginiai jau veikia ir pateiksite reikiamus dokumentus, speciali komisija atvažiuos juos patikrinti. Ir viskas. Belieka laukti, kol už nuotekų valymo įrenginius jūsų sąskaitą papildys 350 eurų kompensacija, o už nuotekų išsėmimo rezervuarą - 250 eurų suma.

Jeigu norinčiųjų gauti kompensacijas skaičius būtų didesnis, V. Znutienė tikisi, jog rajono valdžia, kaip ir praėjusiais metais, tam skirs papildomai lėšų, kad nė vienas neliktų nuskriaustas.

Ar rajono Taryba skirs papildomai lėšų kompensacijoms, jeigu jų pritrūktų? Rajono meras A. Čepononis įsitikinęs, jog rajono politikai pritars tam, kad visi gyventojai, įsirengę nuotekų valymo įrenginius, gautų paramą. „Tikrai nemanau, kad šioje vietoje galėtų kilti problemų, nes visi norime gyventi švaresnėje aplinkoje. Todėl naudodamasis proga noriu pakviesti visus gyventojus pasinaudoti savivaldybės siūloma parama ir pasirūpinti, kad jūsų nuotekos neterštų gamtos“, - ragina meras.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas