SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-07, Antradienis, 09:47:06 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Folkloro grupė „Šeduviukai“ sublizgėjo kūrybiniame konkurse

Folkloro grupė „Šeduviukai“ sublizgėjo kūrybiniame konkurse

  • Folkloro grupė „Šeduviukai“ sublizgėjo kūrybiniame konkurse

    Šeduvos gimnazijos folkloro grupė „Šeduviukai“ ir jų mokytoja Aušra Mickutė sėkmingai dalyvavo Kauno tautinės kultūros centre vykusiame respublikiniame kūrybinės etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse.

  • Šeduvos gimnazijos folkloro grupė „Šeduviukai“ ir jų mokytoja Aušra Mickutė sėkmingai dalyvavo Kauno tautinės kultūros centre vykusiame respublikiniame kūrybinės etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse.
  • Šeduvos gimnazijos folkloro grupė „Šeduviukai“ ir jų mokytoja Aušra Mickutė sėkmingai dalyvavo Kauno tautinės kultūros centre vykusiame respublikiniame kūrybinės etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse.

Kovo 6 dieną Šeduvos gimnazijos folkloro grupė „Šeduviukai“ ir jų mokytoja Aušra Mickutė dalyvavo Kauno tautinės kultūros centre vykusiame respublikiniame kūrybinės etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti.

Šio renginio tikslas – skatinti mokinių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, aktyvumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui.

„Šeduviukų“ atstovus Austėją Kavaliauskaitę ir Klaidą Guntulį konkurse lydėjo sėkmė. Už senovinio skalbimo įrankio, kultuvės, pristatymą mokiniai įvertinti II vieta ir apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanomis.

Kita konkurso dalyvė Akvilė Guokaitė pristatė audimo staklių šaudyklę. Šiuos daiktus mokiniai rado Šeduvos gimnazijos A. Bukausko muziejuje. Mokiniai ne tik papasakojo, kaip šie daiktai buvo pagaminti, papuošti, kaip ir kas juos naudojo, bet ir pasekė sakmę apie laumes skalbėjas, padainavo tradicines skalbimo ir audimo dainas, dainuotas senelių ir prosenelių.

Rengdamiesi konkursui, mokiniai konsultavosi su Emilija Brajinskiene, visų žinoma kaip Šeduvos Baba.

Mokiniai ne tik pamatė, kaip konkursui pasirengė kitų etnografinių regionų atstovai, įgijo neįkainojamos patirties, išbandė savo jėgas, bet ir suprato, kad dainuodami senąsias tradicines lietuvių liaudies dainas, pasakodami pasakojimus, šokdami šokius prisideda prie tautine savimone pagrįstos istorinės atminties išsaugojimo.

Šeduvos gimnazijos informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas