NULL

Finansiniai aferistai žvejoja naujas aukas. Kaip neužkibti?

Nors nuolat kalbama apie nuo sukčių nukentėjusius asmenis ir gyventojai raginami neprarasti budrumo, vis pasitaiko naujų atvejų, kai gyventojai pakliūva į sukčių pinkles ir per savo aplaidumą žmonės praranda milžiniškas pinigų sumas. Policija sulaukia daug pranešimų apie pastaruoju metu suaktyvėjusius finansinius sukčius. Vienas iš naujausių tokių atvejų, kai apgavikai iš vienos radviliškietės išviliojo net 20 tūkstančių eurų.

Radviliškietė prarado 20 tūkstančių eurų

Policijos pareigūnai prieš keletą dienų pranešė apie atliekamą tyrimą dėl sukčiavimo, kurio metu nusikaltėliai iš radviliškietės išviliojo net 20 tūkstančių eurų.

Pasak pareigūnų, 54-erių metų radviliškietė, susigundžiusi pažadais užsidirbti iš investicijų, nuo 2019 metų gruodžio 7 dienos iki šių metų birželio 10 dienos aferistams patikėjo 20 tūkstančių eurų. Nei žadėtų uždarbio iš investicijų, nei savo pinigų radviliškietė nebesulaukė, o nusikaltimą padariusių sukčių asmenybės dar nenustatytos.

Policijos pareigūnai pasakoja, kad norėdami jus apgauti, sukčiai sugalvos įvairiausių būdų – kurs netikras svetaines, reklamas, skambins jums telefonu ar rašys elektroninius laiškus. Nepaisant to, kokį būdą sukčiai naudos, juos nesunku atpažinti, jeigu atkreipsite dėmesį į keletą dalykų.

Žada greitą ir nerealų uždarbį

Pirmiausia žadamas greitas ir nerealus uždarbis: investavimo konsultantais apsimetantys aferistai tikina, kad rizikos investuoti nėra, uždarbis garantuotas, o jūsų indėlis bus minimalus.
„Atminkite, kad investavimas be jokios rizikos tiesiog neegzistuoja, o normalus uždarbis iš investicijų dažnai svyruoja nuo 5 iki 10 procentų per metus. Investavimas yra procesas, kuriam reikia laiko ir žinių, todėl pasiūlymus, kuriuose teigiama, kad bus generuojamas milžiniškas uždarbis be jūsų įsikišimo, reikėtų vertinami skeptiškai“, – pataria policijos pareigūnai.

Naudoja žinomų asmenų veidus

Dar vienas sukčius išduodantis požymis – agresyvi reklama, naudojantis žinomų asmenų melagingomis sėkmės istorijomis arba naudojimasis žinomais prekės ženklais ar institucijų pavadinimais. Tokias reklamas galite išvysti naršydami interneto svetainėse ar savo Facebook paskyroje – sukčiai gali naudoti garsius pramogų pasaulio veidus, žinomus valstybės institucijų vadovus ir panašiai.

„Ignoruokite tokias reklamas, nespauskite ant pateiktų netikrų nuorodų ir jokiu būdu nepalikite jokios asmeninės ar kontaktinės informacijos. Atkreipkite dėmesį į tai, kad tokiuose puslapiuose dažnai stengiamasi imituoti žinomų portalų vaizdą, tačiau juose pateikiama tik viena istorija, o kitos nuorodos yra neaktyvios arba nukreipiančios į kitas sukčių interneto svetaines“, – apgavikus demaskuoja pareigūnai.

Spaudžia didinti investavimo sumas

Trečias požymis, iš kurio galima atpažinti sukčius, – tai didelis ir įtaigus konsultantų spaudimas didinti investavimo sumas. Pasak pareigūnų, jei jau užkibote už sukčių kabliuko ir šiek tiek „investavote“, apgavikai savo aukos paprastai nepaleis – sulauksite raginimų investuoti vis didesnes sumas.

„Nepasiduokite tokiems įkalbinėjimams – pasidavę prarasite tik dar daugiau pinigų! Be to, sukčiai, turėdami jūsų kontaktinius duomenis ir žinodami, kad jau praradote lėšų, dažnai prisistato teisininkų kontorų atstovais ir pasiūlo už 10–50 procentų tarpininkavimo mokestį padėti jums atgauti prarastas lėšas. Nesusiviliokite šiais pasiūlymais, nes būsite apgauti dar kartą.

Patarimas – jokiu būdu neinvestuokite skolintų lėšų!“ – patarimais dalijasi policijos atstovai.

Parengė Jonas MARCINKUS

Asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE