SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-08, Trečiadienis, 23:47:23 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Europos paveldo dienų renginiuose - daugiau kaip tūkstantis dalyvių

Europos paveldo dienų renginiuose - daugiau kaip tūkstantis dalyvių

 • Europos paveldo dienų renginiuose - daugiau kaip tūkstantis dalyvių

  Radviliškio miesto mokinių ekskursija pirmiausiai aplankė Kleboniškių liaudies buities muziejų.

 • Radviliškio miesto mokinių ekskursija pirmiausiai aplankė Kleboniškių liaudies buities muziejų.

  Paskelbiant Europos paveldo dienų pradžią prie Radviliškio rajono savivaldybės buvo iškelta Europos paveldo dienų vėliava.

Rugsėjo 20–22 dienomis visoje Europoje vyko Europos paveldo dienos. Šiais metais Europos paveldo dienų tema buvo kultūros paveldas: pažink ir pramogauk. Ši graži šventė neaplenkė ir Radviliškio.

Radviliškio rajone Europos paveldo dienas organizavo Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyris. Paskelbiant Europos paveldo dienų pradžią prie Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis iškėlė Europos paveldo dienų vėliavą. Tokia pati vėliava buvo iškelta Šeduvoje ir Baisogaloje.

V. Simelio organizuota Radviliškio miesto mokinių ekskursija po rajono lankytinas vietas pirmiausiai aplankė Kleboniškių liaudies buities muziejų. Susirinkusiems buvo parodyta ir leista išbandyti „Lino kelio“ edukacija.

Vėliau mokiniai patraukė į Kleboniškių vėjo malūną, buvo supažindinti su vėjinio malūno veikimo principu ir iš arti pamatė grūdų malimo techniką. Vėliau visi važiavo į Šeduvoje įsikūrusį retromobilių muziejų. Muziejuje galėjo pamatyti senovines mašinas ir techniką.

Kelionė tęsėsi Pakiršinio dvare esančiame kultūros ir amatų centre. Mokiniams ir mokytojams buvo leista išbandyti marmuruoto atviruko edukaciją.

Pakiršinio dvare esančiame Radviliškio savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre, Europos paveldo dienų proga, direktorė Elžbieta Karaliūtė pristatė atvirukų marmuravimo techniką bei papasakojo apie Radviliškio rajono dvarus. Tai pat supažindinto su Pakiršinio dvaro istorija.

Atviros durys buvo Šiaulėnų krašto muziejuje, Skėmių traktieriuje, Šeduvos retromobilių muziejuje, Minaičių kaime esančiame partizanų bunkeryje bei Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje. Visi norintieji galėjo apsilankyti Burbiškio dvare ir Kleboniškių liaudies buities muziejuje, buvo siūloma išbandyti „Lino kelio edukaciją“.

Burbiško dvare buvo galima susipažinti su plunksnos rašto ir orientavimosi žaidimo edukacinėmis programomis.

Radviliškio turizmo informacijos centro darbuotoja Lidija Bimbirienė atvykusius mokinius supažindinto su tremtinių vagone esančia ekspozicija bei trėmimų istorija.

Šeduvos kultūros ir amatų centre Europos paveldo dienų proga buvo rengtas edukacinis keramikos užsiėmimas, ekskursija „Šeduva kitaip“ bei buvo paminėta Baltų vienybės diena.

Radviliškio kultūros centras Europos paveldo dienų proga siūlė šias veiklas: ekspediciją į senąsias žydų kapines, „forumo teatrą“ bei susipažinimą su senuoju folkloru.

Įvairūs renginiai, skirti Europos paveldo dienoms, vyko Radviliškio miesto ir rajono mokyklose, darželiuose. Mokiniai ir mokytojai vyko į įvairias ekskursijas, edukacines programas. Rengė pėsčiųjų žygius po lankytas vietas.

Minint Radviliškio rajone Europos paveldo dienas kūrybingai įsijungė ne tik švietimo įstaigos, bet kultūros ir amatų centrai, muziejai. Visuose Europos paveldo dienų 2019 renginiuose dalyvavo daugiau kaip tūkstantis dalyvių.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Paskelbiant Europos paveldo dienų pradžią prie Radviliškio rajono savivaldybės buvo iškelta Europos paveldo dienų vėliava.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas