„Etnokultūrinė šeimų stovykla“ tęsia veiklas

Etninė kultūra – visos tautos sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolat atnaujinama kultūros vertybių visuma, padedanti išlaikyti tautinį tapatumą bei savimonę ir etnografinių regionų savitumą. Todėl etnokultūra negali būti kažkokia momentinė, reklaminė, prisimenama tik kelis kartus per metus. Jau antrus metus Radviliškio viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Etnokultūrinės šeimų stovyklos“. Veiklos buvo vykdomos visą rudenį ir tęsis iki šv. Kalėdų.

Puoselėjant mūsų krašto tradicijas, praturtinti stovyklos veiklas, kviečiami mūsų krašto, Radviliškio tautodailininkai, savo darbais žinomi apskrityje, šalyje ir užsienyje.

Visą rudenį Radviliškio viešosios bibliotekos Mažojoje galerijoje buvo galima lankyti liaudies meistrų parodas.

Rusėjo mėnesį radviliškiečiai ir miesto svečiai galėjo gėrėtis Jolantos Kvedarienės šiaudinių sodų paroda „Iškalbingas šiaudinio sodo grožis“, spalio mėnesį – apžiūrėti Neringos Kestenienės keramikos ir tapybos darbų parodą „Saldus gyvenimas“, o lapkritį į biblioteką lankytojus kvietė Alberto Martinaičio kūrybinių darbų iš akmens ir medžio paroda „Šalia gyvenimo“.

Advento metu Mažojoje galerijoje matysime Rasos Jasiulienės karpinių parodą „Gimtinės keliais…“.

Jei reikėtų išrinkti seniausią pedagogikos metodą, juo neabejotinai taptų pasakos. Būtent per jas, nuo seniausių laikų keliaujančias iš lūpų į lūpas, būdavo perduodamos žinios apie pasaulį ir gyvenimo filosofiją. Kiekviena pasakos klausytojų karta visas šias istorijas permąstydavo savaip, perimdama reikšmingiausius patarimus.

Visą lapkričio mėnesį viešosios bibliotekos skyrių bei filialų darbuotojos kvietė bendruomenės narius į šeimos vakarus, kuriuose buvo sekamos ir kuriamos pasakos, žaidžiami žaidimai.

Vėriškių vaikų dienos centro vaikai, vadovės, bibliotekininkė ir vaikučių mamytės sekė pasakas bei bandė sukurti savo pasaką, kiekvienas pridėdamas po vieną sakinį. Buvo įdomu, keista gavosi pasaka.

Alksniupių bibliotekoje lietuvių liaudies pasakos „Auksiniai kiaušiniai“ klausėsi Alksniupių pagrindinės mokyklos antros klasės mokiniai su mokytoja Jadvyga Dzimidaite. Vaikams pasakėlė labai patiko, jie pripiešė gražiausių pasakos iliustracijų ir papuošė biblioteką.

Aukštelkų priešmokyklinės grupės vaikai lankėsi Aukštelkų bibliotekoje ir susipažino su vaikučiams skirtomis knygomis, žaidimo kampeliu. Bibliotekininkė vaikams sekė pasakas, jie deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles.

Baisogalos mokyklos-darželio antroje klasėje vyko garsiniai skaitymai. Baisogalos bibliotekos darbuotoja Viktorija Golcienė skaitė Pauliaus Norvilo pasaką „Strykt pastrykt“. Vaikai įdėmiai klausėsi, atsakinėjo į klausimus bei žaidė žaidimus.

Palonų bibliotekoje taip pat vyko garsiniai skaitymai, kuriuose dalyvavo Palonų DC Ikimokyklinio ugdymo grupė. Buvo skaitoma Mariaus Marcinkevičiaus pasaka „Sivužas“.

Beinoravos bibliotekoje pasakas skaitė Sidabravo gimnazijos moksleivės: Gerda Jokūbauskaitė, Melita Milkutė, Kamilė Petrikauskaitė. Nuotaikingos pasakos „Seneliai ir pupelė“, „Tinginio darbai pragare“ ir „Šalnos dovanos“ buvo skaitomos iš knygos „Lietuviškos pasakos“.

Pavartyčių bibliotekoje kartu su mažosiomis skaitytojomis taip pat buvo skaitomos pasakėlės.

Daugėlaičių bibliotekoje buvo surengta knygų pasakų parodėlė, paruoštas skaitymo kampelis, kuriame apsilankė Calkų šeima. Ponia Calkienė pasidalijo savo mintimis: „Įdomios, gražios, patrauklios knygos ir vaikams, ir tėvams, kurie moko savo vaikus skaityti, yra didelė pagalba. Prie sudėtingesnių knygų reikėtų pereiti palengva, ypač jei vaikui sunkiau sekasi skaityti. Pravartu, kad su knyga vaikas neliktų vienas – taip, skaityti jis turi savarankiškai, bet juk jo gali klausytis tėvai, o vėliau drauge kalbėtis apie tai, ką jis perskaitė, kas jam įstrigo“.

Raudondvaryje buvo skaitoma pasaka „Bremeno muzikantai“ iš Gražiausių pasakų knygos bei parengta pasakų knygelių parodėlė.

Į Pakalniškių biblioteką susirinkę vaikai skaitė senovines lietuvių liaudies pasakas iš knygelės „Tegul vaikai ir paukščiai skraido“, dalyvavo nuotaikingoje viktorinoje, spalvino pasakų herojus.

Sidabravo bibliotekoje vyko popietė „Seku, seku pasakas“, kurioje dalyvavo Sidabravo gimnazijos mokiniai su savo artimaisiais.

Skėmių bibliotekoje lankėsi ir pasakas skaitė Skėmių pradinės mokyklos mokinukai ir jų mokytoja Renata Armonienė, Pasakų bobutė Janina Stankienė, Martyna Čerkauskaitė, Dominykas Petrevičius, Karina Jokubauskaitė. Buvo aptartos perskaitytos knygos, piešti pasakų herojai.

Šniūraičių bibliotekoje apsilankė močiutė ir promočiutė, kurios savo anūkėliams sekė pasakas.

Šeduvos bibliotekoje svečiavosi Šeduvos lopšelio-darželio „Boružiukų“ grupės vaikai, lydimi priešmokyklinio ugdymo pedagogės-metodininkės Romos Skestenienės, auklėtojos padėjėjos Kristinos ir mokytojos padėjėjos Tomos. Vaikai į biblioteką atsinešė ir savo pačių kurtą „Tolerancijos miestelį“ – šių metų tolerancijos simbolį. Visi kartu aptarė tolerancijos, draugystės, supratingumo svarbą mūsų gyvenime. Vėliau pakalbėję apie pasakose viską nugalintį gėrį ir meilę, skaitė pamokantį pasakojimą „Medaus mainai“ iš E. Daciūtės knygos „Meškių istorijos“.

Tyrulių bibliotekos skaitytojai vykdė šeimyninius pasakų skaitymus, kurie vyko lapkričio mėnesio kiekvieną šeštadienį. Skaitė, sekė, kūrė bendras pasakas.

Grinkiškio bibliotekoje dvi savaites pirmadieniais ir trečiadieniais pradinių klasių mokiniai kartu su bibliotekininke sekė, skaitė pasakas kiekvienas sau ir garsiai draugams. Kiekvieną dieną buvo pasirenkama vis kita pasaka, o ją perskaičius, vyko aptarimai, diskusijos. Tai buvo labai gerai ir prasmingai praleistas laikas.

Prasidėjus advento vakarams, kviečiame visas šeimas pabūti kartu skaitant, žaidžiant, leidžiant vakarus drauge. Tam mūsų bibliotekos darbuotojai suruošė specialius rinkinius šeimoms. Rinkiniuose – knygos ir žaidimai, skirti įvairaus amžiaus žmonėms, įtraukiantys visą šeimą į etnokultūros ar pasakų pasaulį. Kol kas paruošti tik du tokie rinkiniai, tačiau manome, kad juos pildysime ir taip galėsime įtraukti kuo daugiau šeimų.

Radviliškio viešosios bibliotekos parengtas projektas „Etnokultūrinė šeimų stovykla“ įgyvendinamas Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis. Stovyklos veiklos bus tęsiamos ir gruodžio mėnesį. Kviečiame dalyvauti šeimas, pavienius asmenis – visus norinčiuosius į pasakų sekimo vakarus, kurie vyks visuose Radviliškio viešosios bibliotekos filialuose.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE