SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-12-08, Sekmadienis, 02:13:20 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Energijos suteikiantis maisto papildas saugo širdį nuo pažeidimų

Energijos suteikiantis maisto papildas saugo širdį nuo pažeidimų

Vartodami kofermento Q10, į vitaminą panašaus energijos apykaitą pagerinančio junginio, antioksidanto papildus, galite apsisaugoti nuo žalos, kurią širdies raumuo patiria įtemptos fizinės veiklos metu.

Nors gydytojai paprastai rekomenduoja užsiimti fizine veikla, kad išliktumėte sveiki, persistengus – o geriausiems sportininkams dažnokai taip nutinka – galima sulaukti visiškai priešingo poveikio ir rimtai pažeisti širdį. Gera naujiena ta, kad šio priešingo poveikio galima išvengti vartojant į vitaminą panašų junginį, vadinamą kofermentu Q10. Nemažai sportininkų jau žino, kad jis natūraliai pagerina energijos apykaitą ląstelėse ir padidina ištvermę.

Išbandyta su plaukikais vyrais

Neseniai „Britų mitybos žurnale“ („British Journal of Nutrition“) paskelbto tyrimo metu mokslininkai įrodė, kad 14 dienų vartojamas kofermento Q10 maisto papildas padeda jauniems, sveikiems, geriausiems plaukikams vyrams išvengti nepageidaujamo itin sunkių treniruočių poveikio širdies raumeniui. Šio raumens audinių pažeidimus sukelia oksidaciniu stresu vadinamas reiškinys, kurio metu itin reaktyvios ir galimai kenksmingos molekulės, vadinamieji laisvieji radikalai, puola ir naikina ląsteles.

Jokių pažeidimo požymių

Tyrime, kurio metu mokslininkai stebėjo kofermento Q10 maisto papildą vartojančių ir nevartojančių tiriamųjų širdies pažeidimo ir oksidacinio streso požymius, iš viso dalyvavo trisdešimt šeši plaukikai.

Visiems plaukikams teko vykdyti vienodai sunkią dviejų treniruočių per dieną plaukimo programą, sudarytą iš skirtingų ištvermei ir greičiui gerinti skirtų užsiėmimų.

Apsauga nuo itin intensyvių treniruočių poveikio

Tirdami plaukikų kraujo mėginius, paimtus prieš treniruotes ir po jų, mokslininkai ieškojo įvairių oksidacinį stresą ir širdies audinių pažeidimus rodančių biologinių žymenų. Kofermentą Q10 vartojusių tiriamųjų mėginiuose nei audinių pažeidimo, nei padidėjusio oksidacinio streso požymių nerasta – tai rodo, kad šis junginys apsaugo nuo galimo kenksmingo intensyvių treniruočių poveikio.

Šaltinis:

Trumpalaikio kofermento Q10 pavartojimo ir atvėsimo strategijos poveikis geriausių plaukikų širdies žymenims“

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas