SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-08-14, Penktadienis, 23:34:44 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Dvi bulvės - už 170 eurų

Dvi bulvės - už 170 eurų

Žmonės, internetu pirkdami įvairius daiktus ne interneto parduotuvėse, o iš jiems nepažįstamų asmenų, labai rizikuoja. Pavojai tyko tiek pardavėjų, tiek pirkėjų. Jei prieš kelias dešimtis metų naktį praeiviai už 3 rublius pirkdavo chuliganų jiems pasiūlytą plytą, nes priešingu atveju ta plyta galėjo gauti į galvą, tai šiais laikais plytą žmonės nusiperka delikačiau ir už daug didesnę sumą.

Radviliškietis pinigus pervedė aferistams

Susigundę galimybe pigiau nusipirkti mobilųjį telefoną ar automobilį, apie kurių pardavimą skelbiama interneto erdvėje, žmonės į pardavėjo nurodytą sąskaitą perveda pinigėlius ir tuo viskas baigiasi: nei telefono sulaukia atsiunčiant, nei automobilio negauna, nei pinigų, nei galimybės susisiekti su pardavėju neturi, nes šis nebekelia ragelio, o kurioje pasvietėje jis yra, - nežinia.

Liepos 16-ąją į policiją kreipėsi Radviliškio rajono gyventojas. 24-erių metų vaikinas, panoręs gražiai atrodančio BMW, prarado 3 500 eurų.

Skelbimą apie parduodamą automobilį jis rado „Mobile.de“ tinkle. Nurodyta, kad automobilis yra Danijoje, o jį parduoda užsienietis, gimęs 1976 metais. Pinigus už automobilį radviliškietis pervedė į sąskaitą viename Vokietijos banke. Iš karto po pinigų pervedimo ryšys su pardavėju nutrūko. Ir tada teko ryšį užmegzti jau su policija.

Nusipirko bevertę grandinėlę

Panašių atvejų gausu ir aplinkiniuose rajonuose. Kitam automobilio pirkėjui liepos pradžioje nutiko dar keistesnė istorija. 38-erių metų kaunietis interneto svetainėje autogidas.lt rado skelbimą apie Joniškyje parduodamą automobilį „Audi 100“. Nors jau buvo 20 valanda, tačiau susisiekęs su pardavėju kaunietis susiruošė važiuoti pirkti automobilio.

Važiuodamas pro Šiaulius pirkėjas sulaukė joniškiečio skambučio ir išgirdo netikėtą prašymą, kad jis užsuktų nurodytu adresu į Šiaulius ir už 150 eurų nupirktų jam sidabrinę grandinėlę. Skambinusysis patikino sumokėtus pinigus išminusuoti iš parduodamo automobilio kainos ir už paslaugą padaryti dar 20 eurų nuolaidą. Kaunietis sutiko. Apie vidurnaktį Šiauliuose, sutartoje vietoje, prie jo automobilio priėjo du jaunuoliai, padavė grandinėlę, pasiėmė pinigus ir nuėjo savais keliais.

Kaunietis paskambino nepažįstamajam, pasakė, kad jo prašymą įvykdė ir dabar važiuoja į Joniškį. Pavažiavęs apie 25 kilometrus Kauno gyventojas, kurį pradėjo kamuoti įtarimai, paskambino „Audi 100“ pardavėjui, tačiau susisiekti su juo nepavyko – telefonas buvo išjungtas. Skelbimo apie parduodamą automobilį interneto svetainėje taip pat nebebuvo.

Vyras įdėmiai pradėjo tyrinėti išsisaugotą parduodamo automobilio nuotrauką ir pagal transporto priemonės valstybinį numerį atkūrė, kad šį automobilį prieš porą savaičių jis yra pirkęs Šilalėje. Taigi sukčius pasinaudojo išsisaugota nuotrauka ir į svetainę įdėjo fiktyvų skelbimą apie parduodamą automobilį. O 53 centimetrų ilgio sidabrinė grandinėlė pasirodė esanti visai ne iš sidabro. Taigi kaunietis patyrė net dvigubą apgavystę: važiavo pirkti nesamo automobilio ir įsigijo bevertę grandinėlę.

Vietoj išmaniojo telefono – dvi bulvės

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai neseniai demaskavo 23-ejų metų šiaulietį, internetu įvairiais pavadinimais pardavinėjusį... nieką. Reikia automobilio detalės – prašom, reikia – virtuvės spintelių – prašom, reikia kompiuterio – prašom. O realiai tų daiktų parduoti jis neketino, nes jų net neturėjo. Kai tik gaudavo iš pirkėjų pinigėlius, jis iš karto tapdavo telefonu nebepasiekiamas.

Kartais iš pirkėjų internetu tiesiog pasityčiojama. Yra buvęs atvejis, kai siuntinį gavęs pirkėjas dėžutėje rado plytą, akmenį arba tiesiog telefono paveiksliuką. Štai liepos pradžioje „Facebook“ socialiniame tinkle radęs skelbimą apie už 170 eurų parduodamą išmanųjį telefoną „iPhone7“ 19-metis Raseinių rajono gyventojas į pardavėjo sąskaitą pervedė nurodytą pinigų sumą, o po savaitės gavęs siuntinį neteko žado. Atidaręs dėžutę, joje rado... dvi bulves.

Yra nerašyta taisyklė: jei daiktas parduodamas pigiai, tai arba jis niekam tikęs, arba jo pardavimas gali būti sukčių paspęsti pelėkautai, nes tik čia, kaip sako liaudies išmintis, sūris yra nemokamas.

Nukenčia ne tik pirkėjai, bet ir pardavėjai

Nuo internetinių sukčių nukenčia ne tik pirkėjai, bet ir pardavėjai. Šiomis dienomis į Raseinių rajono policijos komisariatą kreipėsi 36-erių metų šio rajono gyventoja, kuri nukentėjo nuo internetinio pirkėjo.

Patikli moteris per Raseinių autobusų stoties siuntų skyrių į Jurbarką išsiuntė parduodamą savo telefoną „Apple iPhone 6S Plus“, tačiau 350 eurų iš pirkėjo taip ir nesulaukė.

Taigi taupantiems ir įvairius daiktus perkantiems ne interneto parduotuvėse, o iš nepažįstamų asmenų, kyla didžiulė praradimo grėsmė - interneto erdvėje intensyviai siautėja sukčiai.

Pagal policijos atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, gyvenanti 36-erių metų A. B. tris paras kentė buvusio...
Naktį iš gegužės 19-osios į gegužės 20-ąją apvogtas alubaris, esantis R
Ankstų gegužės 24-osios rytą apie 4 valandą Radviliškio rajono Gulbinų kaimo ganykloje rastas...
Paskutinę gegužės mėnesio savaitę daugumoje mokyklų nuaidės paskutinis skambutis. Ši švent...
Vandalai automobilį panaudojo trumposioms žinutėms rašyti. Gegužės 25-osios vakarą pastebėta...
Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai vykdydami prevencines priemones, skirtas teis...
Birželio 4-osios vakarą apie 19 valandą Radviliškyje, S. Daukanto gatvėje esančio namo kieme, ...
Birželio 4 dieną apie 14 valandą greitosios medicinos pagalbos ekipažas iš Radviliškio rajone,...
Birželio 4 dieną apie vidurdienį Radviliškio rajone, Daugėlaičių kaime, dėl greičio viršij...
Birželio 19 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevenci...
Per Jonines nesnaudė ir sukčiai. Į Radviliškio rajono policijos pareigūnus kreipėsi Radvilišk...
Joninių šventę, vykusią Grinkiškio miestelyje, prie Baisogalos gatvės esančiame pušyne, vien...
Joninių naktį vagys paparčio žiedo ieškojo Radviliškio rajone, Žironų kaime, esančioje negy...

Policija atkreipia eismo dalyvių dėmesį į tai, kad 2014 m. liepos 1 d. įsigalioja 2013 m. bi...

Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriaus...
Radviliškyje esančio daugiabučio rūsyje pensininkas pats sau persišovė galvą. Pasak policijos...
Lietuvos policija atkreipia dėmesį, kad pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje yra klaidingai ...
Radviliškio rajono policijos komisariato salėje padėkomis paskatinti trys Viešosios policijos sk...
Liepos 8-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje esančioje Sodų...
Vėlų liepos 9-osios vakarą prieš vidurnaktį Radviliškio rajono Kairėnų kaime podukra taip su...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas