SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-06, Pirmadienis, 01:15:41 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Dovydas Paškauskas - Europos Sąjungos ambasadorius Radviliškyje

Dovydas Paškauskas - Europos Sąjungos ambasadorius Radviliškyje

  • Dovydas Paškauskas - Europos Sąjungos ambasadorius Radviliškyje

    Lizdeikos gimnazijos IIIA klasės mokinį Dovydą Paškauską Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje paskyrė jaunuoju Europos Sąjungos ambasadoriumi Radviliškyje.

  • Lizdeikos gimnazijos IIIA klasės mokinį Dovydą Paškauską Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje paskyrė jaunuoju Europos Sąjungos ambasadoriumi Radviliškyje.

Vasaros viduryje Jaunimo Europos komandą papildė 15 naujų narių iš Biržų, Gargždų, Kauno, Marijampolės, Alytaus, Zarasų, Tauragės, Varėnos, Telšių, Šiaulių, Prienų, Klaipėdos, Kaišiadorių ir Radviliškio.

Šioje komandoje dirbs Lizdeikos gimnazijos IIIA klasės mokinys Dovydas Paškauskas. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jį paskyrė jaunuoju Europos Sąjungos ambasadoriumi Radviliškyje.

Sveikiname Dovydą įveikus sunkų atrankos kelią. Laukiame idėjų, naujų renginių ir iniciatyvų.

Štai ką Dovydas pasakoja apie apsisprendimą dalyvauti atrankoje, savo pomėgius, garantavusius sėkmę kelyje į ES ambasadorius:

- Vasaros viduryje sužinojau, jog Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje mane paskyrė jaunuoju Europos Sąjungos ambasadoriumi Radviliškyje. Noriu pasidžiaugti savo pasiekimu ir, paskatintas gimnazijos direktorės, susidomėjusiems mūsų mokyklos bendruomenės nariams papasakoti daugiau apie šį svarbų įvykį.

Pirmiausia verta paminėti, jog mano mėgstamiausių ir man įdomiausių mokslų sąraše visada buvo ir yra istorija, geografija bei kalbos. Taigi, akivaizdu, kad mėgstu analizuoti įvairius su mūsų gyvenimu praeityje, visuomenės raida, vietos ir tarptautine politika, ateities perspektyvomis susijusius įvykius, bei apie tai kalbėti, apie tai rašyti – komunikuoti savo žinias.

Didžiąją savo laisvo laiko dalį skiriu žinių ir įvairių informacinių laidų žiūrėjimui, naujienų skaitymui internete ir laikraščiuose, taip pat mėgstu analizuoti ir mokslinę literatūrą. Man itin įdomūs mūsų šalies ir regiono bei viso pasaulio politiniai įvykiai – kodėl atsistatydino Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May, kaip sekasi Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui perimti Europos lyderio vaidmenį iš Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir kokie pirmieji Gitano Nausėdos žingsniai kuriant gerovės valstybę – viskas taip įdomu, ir tai tik keli pavyzdžiai temų, kurias analizuoju kasdien.

Nuolatinis domėjimasis politika ir pasaulio įvykiais mane atvedė ir prie susipažinimo su Europos Sąjunga. Nors šios bendrijos nariai esame jau 15 metų, kartais atrodo, kad daugelio žmonių žinios apie ją itin ribotos. Visada norėjau žinoti kuo daugiau, tad ES nebuvo išimtis. Skaitydamas daug straipsnių, knygų, keliaudamas po Europos Sąjungos šalis, vis labiau ir labiau plėčiau savo žinias ir šioje srityje. Tai mane atvedė prie Europos egzamino–konkurso, kuriame kasmet varžosi ir savo žinias apie Europos Sąjungos institucijas, istoriją, lyderius, programas, mokslinius tyrimus, statistiką, kultūras, kalbas ir, žinoma, šalis tikrinasi daugiau kaip 20 tūkstančių dalyvių.

Lizdeikos gimnazijoje (1 etapas) užėmiau pirmąją vietą, tuomet antrajame konkurso etape užėmiau antrąją vietą respublikoje ir galiausiai pritrūko 0,5 taško iki prizinės vietos šalies finale. Visiems šių metų Europos egzamino dalyviams moksleiviams buvo pristatyta Jaunimo Europos komanda, apie kurią jau buvau girdėjęs ir seniau.

Birželio mėnesį prasidėjus registracijai nusprendžiau, jog mano žinios ir sukaupta patirtis gali man padėti tapti Jaunimo Europos komandos nariu (visi nariai ir yra jaunieji ES ambasadoriai savo miestuose).

Pildydamas anketą turėjau atsakyti į daugybę politologijos klausimų: analizuoti Europos Sąjungai kylančias problemas, lyderių portfelių dalybas, išsakyti savo mintis ir parodyti savo žinias kalbant apie ES federalizacijos galimybes, pademonstruoti savo suvokimą apie programas „Erasmus+“, „#DiscoverEU“, Jaunimo solidarumo korpusą ir daugelį kitų dalykų. Taip pat buvo labai svarbi į šią poziciją aplikuojančio asmens patirtis renginių organizavimo, jų vedimo srityse. Džiaugiuosi, kad galėjau pasiūlyti net 10 metų renginių vedimo ir organizavimo įvairiose institucijose patirtį. Taigi, iš 121 jaunuolio, dalyvavusio pirmajame atrankos etape, į antrąjį pateko tik 48. Tarp jų ir aš.

Antrajame etape man reikėjo įvykdyti dvi užduotis: atsakyti į dar vieną šūsnį klausimų (reikėjo paaiškinti, kur ir kaip organizuočiau Eurodebatų renginį, kaip apie jį komunikuočiau, sugalvoti debatų temą ir t. t.) ir atsiųsti trumpą vaizdo įrašą, kuriame sakau įžangą į užsiėmimą apie jaunimo galimybes ES.

Rugpjūčio pabaigoje sužinojau, jog mano ilgametis darbas domintis politika ir Europa, didelė renginių organizavimo patirtis užtikrino, kad aš tapau Jaunimo Europos komandos nariu. Iš 121 jaunuolio galiausiai buvo atrinkta tik 15 žmonių. Džiaugiuosi, kad aš tarp jų! O jie – puikūs!

Rugpjūčio 28–rugsėjo 1 dienomis vykusiuose įvadiniuose mokymuose Vilniuje ir „Daugirdiškių“ mokymų centre susipažinęs su savo būsimais kolegomis, supratau, kad esu tarp tikrų bendraminčių. Gera buvo praleisti dienas kartu su intelektualiais, politika taip pat besidominčiais ir kūrybingais žmonėmis.

Per mokymus susipažinome su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, mūsų, kaip Jaunimo Europos komandos narių, funkcijomis ir pareigomis, mūsų organizuojamų renginių tiksline auditorija, Europos Parlamento biuro, Eurodesk padalinio Lietuvoje vadovais, „EuropeDirect“ ir ES skyrius turinčių bibliotekų koordinatore, Valstybinės vartotojų teisų apsaugos tarnybos vadove, klausėmės paskaitų apie tai, kaip turėsime komunikuoti savo veiklą, keletą kartų susitikome su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, su kuriuo diskusijos apie politiką tęsdavosi ir prie pietų ir vakarienės stalo, patys vedėme užsiėmimus, buvome pakrikštyti, formavome komandą ir susitikome su alumni klubo nariais.

Visi 15 mokymų dalyvių tapome kolegomis, nes buvimas Jaunimo Europos komandos nariu – didelė atsakomybė. Per metus turėsiu suorganizuoti 12 renginių. Taigi, laukia didelis ir sunkus darbas. Beje, jis savanoriškas – už renginių organizavimą ir jų vedimą mums nebus mokama. Visgi, renginių organizavimas ir jų vedimas bei domėjimasis politika ir Europos reikalais man vienas malonumas, tad tikiuosi, kad būsiu puikus jaunasis Europos Sąjungos ambasadorius.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas