SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-28, Šeštadienis, 16:13:59 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Dėl nušautos briedės – nesibaigiantis teismų maratonas

Dėl nušautos briedės – nesibaigiantis teismų maratonas

  • Dėl nušautos briedės – nesibaigiantis teismų maratonas

    Epopėja dėl nušautos briedės dar nesibaigė – baudą jau gavusio medžiotojo dar laukia ieškinys dėl gamtai padarytos žalos. ŠRAAD nuotr.

Šiaulių apygardos teismas atmetė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento apeliacinį skundą ir neteisėtai vaikingą briedžio patelę sumedžiojusiam medžiotojui paliko jo ginklą. Teismas paliko galioti Radviliškio rajono apylinkės teismo nutarimą, kuriuo 24-erių metų K. J. buvo paskirta 800 eurų bauda ir teisės medžioti vieneriems metams atėmimas. Tai pati mažiausia galima bausmė už tokį pažeidimą.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams šių metų sausio 22 dieną pranešta apie incidentą Radviliškio rajone. Legečių miške „Stumbro“ būrelio medžiotojas K. J. medžiodamas neteisėtai nušovė briedžio patelę. Iki vasario 1 dienos dar buvo galima medžioti briedžių jauniklius ir antramečius patinus. Medžiotojas neįsitikinęs šovė į mažiausią bandoje buvusį gyvūną ir nušovė patelę. Skrodimo metu paaiškėjo, kad patelė buvo vaikinga.

Medžiotojui buvo surašytas protokolas, o surinkta medžiaga perduota teismui. Radviliškio rajono apylinkės teismas pripažino, kad medžiotojas padarė nusižengimą ir neteisėtai sumedžiojo vaikingą briedę. Už šį pažeidimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 800 iki 1800 eurų, ginklo konfiskavimą ir teisės medžioti atėmimą nuo metų iki penkerių. K.J. buvo paskirta minimali 800 eurų bauda ir teisės medžioti atėmimas vieneriems metams.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas teismo nutarimą apskundė ir prašė K. J. skirti griežtesnę nuobaudą. Šiaulių apygardos teismas apeliacinį skundą atmetė ir paliko galioti Radviliškio rajono apylinkės teismo nutarimą.

Sumedžiojus vaikingą briedę, laukinei gyvūnijai buvo padaryta daugiau kaip 6700 eurų žala. Šios žalos teismas nenagrinėjo. Ieškinys medžiotojui dėl žalos atlyginimo bus pateiktas civiline tvarka.

Parengta pagal ŠRAAD informaciją

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas