SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-10-21, Trečiadienis, 04:45:13 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Bus mokamos išmokos smulkiesiems ūkininkams

Bus mokamos išmokos smulkiesiems ūkininkams

2020 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo Nr. XII-2470 papildymo 52 straipsniu įstatymas, kuriame įtvirtintos galimybės smulkiems ūkininkams, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis mažesnis negu 4 EDV, gauti vienkartinę ar periodinę išmoką Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną (už 2020 m. kovo 16 d.–birželio 16 d. laikotarpį).

Rugpjūčio 6 d. pasirašytas socialinės apsaugos ir darbo ministro bei žemės ūkio ministro įsakymas Nr. A1-702/3D-588, kuriuo patvirtinti detalūs Vienkartinės ir periodinės išmokos individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims nuostatai. Ūkininkai, atitinkantys Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 52 straipsnyje 1 ir 2 dalyse įtvirtintas sąlygas, jau gali kreiptis vienkartinės arba periodinės išmokos už karantino laikotarpį.

Kurie ūkininkai gali gauti išmokas ir kokio jos dydžio

Smulkūs ūkininkai, kurių ūkio (valdos) dydis mažesnis nei 4 EDV, priklausomai nuo to, ar dirba pagal darbo sutartį ar ne, gali gauti vienkartinę arba periodinę išmoką. Taigi, asmeniui bus skiriama viena iš šių dviejų išmokų.

Vienkartinė išmoka priklauso, kai individualią žemės ūkio veiklą vykdantis žmogus karantino laikotarpiu nedirbo pagal darbo sutartį. Sąlygos šiai išmokai gauti yra tokios:

 • turi ūkį, kuris pagal 2019 m. duomenis yra mažesnis nei 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV);

 • už 2019 m. deklaravęs žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus (išskyrus deklaravusius vien tik ganyklas, pievas arba daugiametes žoles Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų klasifikatoriaus DGP ir GPŽ kodais) arba, jeigu žemės ūkio naudmenos 2019 m. nebuvo deklaruotos, turi ne mažiau kaip vieną sąlyginį gyvūną, apskaičiuotą per 2019 m. laikotarpį;

 • karantino laikotarpiu buvo deklaravęs gyvenamąją vietą kaimo vietovėje, kurioje gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų skaičius 2020 m. kovo 16 d. duomenimis neviršija 6 tūkst. gyventojų (gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičius, pateikusio prašymą asmens gyvenamojoje teritorijoje, bus nustatomas pagal VĮ Registrų centro duomenis š. m. kovo 16 d.);

 • karantino laikotarpiu nedirbo pagal darbo sutartis arba neturėjo darbo santykiams prilygintų santykių;

 • karantino laikotarpiu negavo nedarbo socialinio draudimo išmokos;

 • negauna fiksuotos išmokos dirbantiesiems savarankiškai.

Periodinė išmoka už karantino laikotarpį priklauso, jeigu individualią žemės ūkio veiklą vykdantis žmogus karantino laikotarpiu dirbo dar ir pagal darbo sutartį. Sąlygos šiai išmokai gauti yra tokios:

 • turi ūkį, kuris pagal 2019 m. duomenis yra mažesnis nei 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV);

 • už 2019 m. deklaravęs žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus (išskyrus deklaravusius vien tik ganyklas, pievas arba daugiametes žoles Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų klasifikatoriaus DGP ir GPŽ kodais) arba, jeigu žemės ūkio naudmenos 2019 m. nebuvo deklaruotos, turi ne mažiau kaip vieną sąlyginį gyvūną, apskaičiuotą per 2019 m. laikotarpį;

 • karantino laikotarpiu buvo deklaravęs gyvenamąją vietą kaimo vietovėje, kurioje gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų skaičius 2020 m. kovo 16 d. duomenimis neviršija 6 tūkst. gyventojų (gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičius, pateikusio parašymą asmens gyvenamojoje teritorijoje, bus nustatomas pagal VĮ Registrų centro duomenis š. m. kovo 16 d.);

 • negauna fiksuotos išmokos dirbantiesiems savarankiškai;

 • karantino laikotarpiu dirbo pagal darbo sutartį arba turėjo darbo santykiams prilygintų teisinių santykių, tačiau priskaičiuotas darbo užmokestis per karantiną buvo ne didesnis kaip minimali mėnesinį alga (607 eurai bruto per mėnesį). Vertinamas atitinkamą karantino mėnesį priskaičiuotas darbo užmokestis.

Vienkartinė išmoka mokama vieną kartą už karantino laikotarpį ir siekia 200 eurų. Periodinė išmoka už vieną visą karantino mėnesį taip pat siekia 200 eurų. Kadangi karantinas truko nuo kovo 16 iki birželio 16 d., ūkininkai, atitinkantys sąlygas, už balandį ir gegužę gaus po 200 eurų, o už kovą ir birželį – maždaug po pusę šios sumos (po 100 eurų). Periodinė išmoka bus išmokama taip pat vienu mokėjimu.

Jei ūkininkas atitiko sąlygas visą karantino laikotarpį, iš viso kaip periodinę išmoką jis gaus apie 600 eurų. Periodinių išmokų suma gali būt ir mažesnė, pvz., dėl to, kad kai kuriuos karantino mėnesius asmuo uždirbo didesnį nei minimali mėnesinė alga atlygį. Išmokos paskyrimu ir išmokėjimu rūpinsis Sodra.

Jeigu asmuo, kreipęsis dėl kurios nors iš šių išmokų, miršta iki jos išmokėjimo, išmoka gali būti išmokama artimajam, kuris paveldi mirusiojo turtą. Dėl to, pateikiant laisvos formos prašymą, reikėtų kreiptis į Sodrą.

Kur kreiptis ir ką pateikti

Nesvarbu, dėl kurios išmokos ūkininkas ar jo partneriai kreipiasi – vienkartinės ar periodinės – kreipimosi procedūra tokia pati: reikia kreiptis pagal deklaruotą gyvenamąją vietą į seniūnijos Žemės ūkio specialistą arba rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių (toliau – Žemės ūkio skyrius) ir užpildyti nustatytos formos prašymą. Prašymo forma bendra – tokią pačią pildys ir norintieji gauti vienkartinę bei periodinę išmoką. Prašymą pildo ir pateikia visas sąlygas atitinkantis asmuo – t. y. ūkininkas ir valdos partneris, kiekvienas atskirai.

SVARBU! Prašymą reikia pateikti iki 2020 m. gruodžio 11 d.

Prašymą pateikti galima tokiais būdais:

 • atvykus į seniūniją arba Žemės ūkio skyrių (turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą);

 • užpildžius namuose ir siunčiant registruotu paštu Žemės ūkio skyriui (adresu:Aušros a. 10, Radviliškis, pridėti notaro ar kito asmens įgalioto atlikti notarinius veiksmus patvirtintą asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją);

 • elektroniniais ryšiais, pvz., el. paštu, pasirašant kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Dėl išmokos gali kreiptis ir smulkiojo ūkininko atstovas, tačiau tokiu atveju būtina pateikti atstovavimą patvirtinančius dokumentus.

Prašymą teikęs asmuo gaus pranešimą, ar jam paskirta išmoka. Pildant prašymą pasirenkama, kokiu būdu ūkininkas norės būti informuotas apie sprendimą dėl išmokos paskyrimo – gauti pranešimą Sodros informacinėje sistemoje „Egas“, pačiam užeiti į Sodros teritorinį skyrių ar gauti pranešimą apie išmokos paskyrimą registruotu laišku.

Iki kada bus išmokėtos išmokos

Užpildytus prašymus Žemės ūkio skyrius teiks Sodrai keliais etapais, o skirtingos institucijos pateiks reikiamą informaciją apie kiekvieną į išmoką pretenduojantį ūkininką, todėl sprendimo priėmimas gali užtrukti.

Pavyzdžiui, rugpjūtį–rugsėjį pateiktus prašymus, Sodrai perduos spalio pradžioje. Tuomet reikiamą informaciją apie kiekvieną prašymą pateikusį ūkininką turės pateikti VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, VĮ Registrų centras, Užimtumo tarnyba. Reikiamiems duomenims surinkti Sodra pasitelks Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registrą.

Surinkti duomenys bus apdorojami, įvertinant, ar asmuo išties atitinka reikiamas sąlygas vienai iš išmokų gauti. Atsižvelgiant į kiekvienos institucijos informacijos teikimo terminus, rugpjūtį–rugsėjį prašymus teikę ūkininkai pranešimus apie paskirtą išmoką gaus lapkritį.

Tiek vienkartinės išmokos, tiek periodinės išmokos gyventojus pasieks iki 2020 m. gruodžio 31 d. Tikslesnis išmokėjimo grafikas paaiškės gruodį, Sodrai paskelbus išmokų mokėjimo kalendorių. Iškilus klausimams apie paraiškų teikimą, galima konsultuotis seniūnijose arba Žemės ūkio skyriuje – tel. (8 422) 69 140.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas