SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-01-19, Sekmadienis, 20:47:33 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Burbiškio dvare - pokalbiai apie etiketą

Burbiškio dvare - pokalbiai apie etiketą

 • Burbiškio dvare - pokalbiai apie etiketą

  Diplomatinio etiketo specialistas, parašęs ne vieną knygą šia tema, Arminas Lydeka priminė senąsias dvaro etiketo taisykles.

 • Diplomatinio etiketo specialistas, parašęs ne vieną knygą šia tema, Arminas Lydeka priminė senąsias dvaro etiketo taisykles.

  1979 metų dokumentiniai filmai buvo pademonstruoti sovietinio laikotarpio kino demonstravimo aparatūra. Rimanto Benaičio nuotr.

 • Diplomatinio etiketo specialistas, parašęs ne vieną knygą šia tema, Arminas Lydeka priminė senąsias dvaro etiketo taisykles.

Burbiškio dvaras visais laikais buvo pavyzdžiu, todėl paskutinis renginių ciklo „Šeštadieniniai rugpjūčio pietūs“ renginys buvo skirtas etiketui. Šios edukacinės paskaitos metu diplomatinio etiketo specialistas, parašęs ne vieną knygą šia tema, Arminas Lydeka priminė senąsias dvaro etiketo taisykles, kurių paisymas parodydavo išsiauklėjimą, aukštą kultūros lygį, bei supažindino su naujomis. Jis taip pat papasakojo, kas lėmė etiketo sąvokos atsiradimą ir kaip jo išmanymas padėdavo ir dabar gali padėti pačiose sudėtingiausiose situacijose.

Plačiai pristatytas stalo serviravimo, elgesio prie stalo, kalbų ir tostų etiketo normos. Dalyviai A. Lydekai uždavė aktualių klausimų, į kuriuos sulaukė išsamių ir šmaikščių atsakymų.

Skambant vinilinių plokštelių muzikai renginio svečiai galėjo pažaisti šachmatais, nusifotografuoti Burbiškio dvaro fone įrengtoje fotografijos vietoje, kuri puikiai imitavo dvaro idilę.

Po trumpos pertraukėlės muziejus atvėrė kino fondo saugyklos duris ir įrengtoje nedidelėje kino salėje muziejaus darbuotojos papasakojo apie pirmuosius filmus, kino juostos ypatumus, sovietinio laikotarpio kino demonstravimo aparatūrą, kuria ir buvo pademonstruoti 1979 metų dokumentiniai filmai. Senesnei kartai tai nebuvo naujiena, bet labai smagūs prisiminimai, kuriais po seansų su visais ir pasidalijo, jaunesnei kartai tai buvo puiki istorijos pamokėlė.

Puikus, turiningas rugpjūtis Burbiškio dvare, trys skirtingi, bet vienodai prasmingi renginiai – Alfo Ivanausko edukacinė paskaita apie dvarų gastronomiją, Vytauto V. Landsbergio dainuojamosios poezijos popietė ir Armino Lydekos edukacinė paskaita apie etiketą – priminė senąsias dvarų tradicijas ir susilaukė nemažo susidomėjimo.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Justina Pranienė

1979 metų dokumentiniai filmai buvo pademonstruoti sovietinio laikotarpio kino demonstravimo aparatūra. Rimanto Benaičio nuotr.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas