SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-22, Ketvirtadienis, 16:34:42 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Bibliotekoje surengta vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms

Bibliotekoje surengta vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms

 • Bibliotekoje surengta vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms

  Susirinkusiuosius linksmino Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

 • Susirinkusiuosius linksmino Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

  Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko Tautosakos vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms. Apie smulkiąją tautosaką pranešimą skaitė Lizdeikos gimnazijos mokytoja metodininkė Gintauta Dauneckytė.

 • Susirinkusiuosius linksmino Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

  Ansamblio „Aidija“ nariai mokė liaudiškų šokių bei dainų.

Paskutiniąją žiemos dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Tautosakos vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms atminti.

Nuotaikingame renginyje apie smulkiąją tautosaką pranešimą „Vaikų ir tėvų santykiai lietuvių liaudies patarlėse ir priežodžiuose“ skaitė Lizdeikos gimnazijos mokytoja metodininkė Gintauta Dauneckytė. Ji, primindama įvairias lietuvių patarles ir priežodžius, atskleidė tradicinį lietuvių šeimos vaizdą, kasdienius darbus, vaikų auginimo ir auklėjimo rūpesčius, kitus svarbius gyvenimiškus momentus. Lietuvių liaudies dainomis ir šokiais susirinkusiuosius linksmino Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

Su smulkiąja tautosaka susiduria kiekvienas žmogus nuo pat savo gimimo – mama dainuoja lopšines, seka pasakas. Seniau šis žanras lydėjo žmogų visą gyvenimą, nes įvairios dainos ir pamokymai, atitikę nuotaiką, darbų tematiką, metų laiką, skambėdavo labai dažnai. Viskas buvo susiję. Mokytoja G. Dauneckytė sako, kad tautos-liaudies balso visada reikėjo klausyti, o ir šiandien reikėtų pasiremti senolių išmintimi, nes tai gali padėti išauklėti dorus piliečius.

Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ renginio dalyviams pristatė liaudiškas dainas ir šokius, parodė trumpą spektaklį, supažindino su įvairiais liaudiškais žaidimais, kurie neleisdavo nuobodžiauti ganant gyvulius ar dirbant kitus darbus. Taip pat ansamblio nariai susirinkusiuosius mokė liaudiškų šokių ir dainų.

Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė sveikino bibliotekos lankytojus ir svečius, kviesdama visus didžiuotis, kad esame lietuviai ir turime nuostabią kalbą, kuri yra viena seniausių ir pasaulyje pripažinta kaip viena gražiausių kalbų.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko Tautosakos vakaronė, skirta Lietuvių kalbos dienoms. Apie smulkiąją tautosaką pranešimą skaitė Lizdeikos gimnazijos mokytoja metodininkė Gintauta Dauneckytė.
Ansamblio „Aidija“ nariai mokė liaudiškų šokių bei dainų.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
 • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
 • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas