SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-10-21, Pirmadienis, 00:56:25 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Bibliotekoje paminėta Tarptautinė šachmatų diena

Bibliotekoje paminėta Tarptautinė šachmatų diena

 • Bibliotekoje paminėta Tarptautinė šachmatų diena

  Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su šachmatų treneriu Albertu Vitartu.

 • Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su šachmatų treneriu Albertu Vitartu.

  Vaikai apžiūrėjo Vaikų literatūros skyriuje surengtą trenerio asmeninę šachmatų kolekcijos parodą.

Kasmet liepos 20-ąją minima Tarptautinė šachmatų diena. Pasaulinės šachmatų federacijos sprendimu ši diena švenčiama jau nuo 1966 metų. Ta proga liepos 18 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su šachmatų treneriu Albertu Vitartu, kuris vaikams pasakojo apie šachmatų žaidimo atsiradimo istoriją.

Treneris vaikus supažindino su šachmatų figūromis, dėstė šio žaidimo taisykles ir pasakojo, kodėl kiekvienam verta išmokti žaisti šachmatais.

Susirinkę vaikai labai atidžiai klausėsi trenerio pasakojimo, apžiūrėjo bibliotekoje surengtą trenerio asmeninę šachmatų kolekcijos parodą, o po to tarpusavyje rungėsi žaisdami šachmatais.

Šachmatai yra išties labai senas žaidimas. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad žaidimui gali būti net apie 2000 metų. Šachmatai atsirado Indijoje. Pasak A. Vitarto, išmokti gerai žaisti šachmatais galima tik analizuojant šachmatų partijas, mokantis iš pačių geriausių pasaulio čempionų.

Treneris pabrėžė, kad dažniausiai tie mokiniai, kurie moka žaisti šachmatais, labai gerai mokosi ir mokykloje, nes geba greičiau mąstyti, nesunkiai susikaupia.

Didelę patirtį sukaupęs treneris A. Vitartas yra išugdęs labai daug šachmatininkų, kurie rungėsi Europos ir pasaulio pirmenybėse, todėl A. Vitartas viliasi, kad artimiausiu metu Radviliškyje atsiras šachmatų klubas ar būrelis ir vaikai vėl galės mokytis žaisti šį žaidimą.

Po susitikimo Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos dėkojo svečiui už pasidalytą patirtį ir atsisveikino iki kitų kartų.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

Vaikai apžiūrėjo Vaikų literatūros skyriuje surengtą trenerio asmeninę šachmatų kolekcijos parodą.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas