SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-25, Antradienis, 19:43:17 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Baseinų paslaugų visuomenės sveikatos sauga Radviliškio rajone

Baseinų paslaugų visuomenės sveikatos sauga Radviliškio rajone

Pastaruoju metu populiarėja baseinų, skirtų plaukti, sportuoti, vandens procedūroms atlikti, poilsio, gydymo, reabilitacijos tikslais, paslaugos, kurios yra palankiai vertinamos įvairaus amžiaus gyventojų. Atsakingiems baseinų lankytojams kyla klausimų: ar saugūs sveikatai Radviliškio rajone įsikūrę baseinai ir į ką atkreipti dėmesį baseino paslaugų zonose, kad išvengtų susirgimų ar nelaimingų atsitikimų?

Kiekviena įmonė ar įstaiga, teikianti baseino paslaugas, turi turėti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos išduotą leidimą-higienos pasą, liudijantį, kad vykdomos veiklos sąlygos atitinka Lietuvos higienos normos HN 109:2016 „Baseinų visuomenės sveikatos saugos reikalavimai“ (Lietuvos higienos norma HN 109:2016), reikalavimus.

Svarbūs baseinų įrengimo ir priežiūros visuomenės sveikatos saugos reikalavimai

Baseino patalpos turi būti įrengtos taip, kad vartotojas pirma patektų į persirengimo kambarį, vėliau į dušą ir tada į baseino paslaugų zoną. Išeinant iš baseino zonos, vartotojas turi pirma patekti į dušą ir tuomet į persirengimo kambarį. Toks patalpų išdėstymas užtikrina apsaugą nuo taršos, kuri gali patekti į baseino vandenį nuo pačių vartotojų ir sukelti neigiamas pasekmes sveikatai.

Baseino vandeniui yra keliami itin griežti reikalavimai. Kad vanduo būtų saugus paslaugų vartotojams, jis turi cirkuliuoti ir būti filtruojamas, koaguliuojamas, dezinfekuojamas, reguliuojamas jo rūgštingumas (pH vertė). Paslaugų teikėjai turi užtikrinti, kad baseino vandens mikrobinės taršos, fizikinių ir cheminių rodiklių laboratoriniai tyrimai būtų atliekami ne rečiau, nei nustatyta Lietuvos higienos normoje HN 109:2016. Vanduo turi būti skaidrus, baseino vandens temperatūra turėtų būti 25–32 °C, karšto vandens baseino vandens temperatūra – 36–40 °C, baseinų, skirtų atsivėsinti – ne didesnė nei 20 °C.

Informacija apie baseino vandens ir patalpos, kurioje įrengtas baseinas, temperatūrą turi būti pateikta viešai. Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, traumų baseinuose turi būti ryškiai pažymėtos baseinų vietos, kuriuose gylis didesnis nei 1 m. Prie baseino turi būti įrengti įspėjamieji ženklai, draudžiantys šokinėti į vandenį tose baseino vietose, kuriose baseino gylis mažesnis nei 1,8 m.

Saugodami save ir kitus lankytojus paslaugų vartotojai turi atkreipti dėmesį, ar yra pateikta informacija apie teikiamas paslaugas, saugų įrangos, inventoriaus naudojimą ir susipažinti su saugaus vartotojų elgesio taisyklėmis (informacija apie alkoholio vartojimą, vaikų priežiūrą), galimomis pasekmėmis, vidaus tvarkos taisyklėmis. Ne mažiau svarbi yra informacija apie su paslauga susijusią galimą riziką vartotojo sveikatai bei rekomendacijos baseino paslaugų vartotojams dėl užkrečiamųjų odos ligų, pavyzdžiui, kaip apsisaugoti nuo įvairių, per kūno dangą plintančių, grybelinių susirgimų.

Kontrolės rezultatai baseinų paslaugas teikiančiuose objektuose

2016–2017 m. atliktų Radviliškio rajono įstaigų, teikiančių baseino paslaugas, planinių patikrinimų metu visuomenės sveikatos saugos kontrolę vykdantys pareigūnai pažeidimų neužfiksavo. 2017–2018 m. Radviliškio rajono baseinų paslaugas teikiančiuose objektuose Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus specialistai atliko neplanines kontroles pagal gautus vartotojų skundus. 2017 m. pažeidimai buvo nustatyti dėl nepateiktų profilaktinių patikrinimų darbų registracijos žurnalų, neatliekamų baseino vandens kokybės tyrimų, ypač dėl legioneliozės profilaktikos. 2018 m. balandžio mėn. operatyviosios valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės metu patikrinto baseino veikla atitiko Lietuvos higienos normos HN 109:2016 reikalavimus.

Pagal 2016–2018 m. atliktos kontrolės rezultatus nustatyta, kad 75 proc. patikrintų įstaigų baseinų paslaugas teikia nepažeisdamos visuomenės sveikatos saugos reikalavimų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas