SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-28, Šeštadienis, 16:39:28 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Baisogalos krašto ūkininkus „nuskalpavo“ aplinkosaugininkai

Baisogalos krašto ūkininkus „nuskalpavo“ aplinkosaugininkai

  • Baisogalos krašto ūkininkus „nuskalpavo“ aplinkosaugininkai

    Radviliškio rajone, netoli Baisogalos esančiuose laukuose, aplinkosaugininkams „užkliuvo“ didžiulės mėšlo krūvos. ŠRAAD nuotr.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kontrolės organizavimo skyriaus pareigūnai surengė reidus ir tikrino Pakruojo ir Radviliškio rajonus. Radviliškio rajone, netoli Baisogalos esančiuose laukuose, aplinkosaugininkams „užkliuvo“ didžiulės mėšlo krūvos.

Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašas numato, kad asmenys gali tirštąjį mėšlą laikyti rietuvėse lauke, tačiau privalo paisyti reikalavimų. Tirštojo mėšlo kiekis rietuvėje negali viršyti tam laukui tręšti leidžiamo panaudoti mėšlo kiekio, rietuvės vieta turi būti parenkama siekiant užtikrinti didžiausius atstumus iki gyvenamosios ir visuomeninės paskirties objektų.

Be to, rietuvė gali būti įrengiama lauko vietoje, kuri niekada nebūna apsemiama vandens, ji privalo būti apjuosta ne žemesniu kaip 20 cm aukščio žemės pylimu. Pylimas turi būti įrengtas taip, kad visą mėšlo saugojimo laikotarpį srutos neištekėtų už jo ribų, o ruošiant vietą tirštojo mėšlo rietuvei, pirmiausia ant lauko dirvos paviršiaus suformuojamas durpių arba smulkintų šiaudų pasluoksnis, skirtas srutoms nuo mėšlo sugerti.

Pasak aplinkosaugininkų, mėšlas Baisogalos laukuose buvo laikomas pažeidžiant daugelį reikalavimų. Nustatyta, kad mėšlas priklauso trims ūkiams. Nustačius atsakingus asmenis, jiems bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Už srutų tvarkymo aplinkosauginių reikalavimų pažeidimus asmenims yra numatyta bauda nuo 30 iki 60 eurų, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems asmenims nuo 60 iki 140 eurų.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas