SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-25, Antradienis, 20:38:46 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Baisogalos gimnazijos šauliai pagerbė Laisvės gynėjus

Baisogalos gimnazijos šauliai pagerbė Laisvės gynėjus

 • Baisogalos gimnazijos šauliai pagerbė Laisvės gynėjus

  Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai Lietuvos laisvės gynėjus pagerbė prie Laisvės paminklo.

 • Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai Lietuvos laisvės gynėjus pagerbė prie Laisvės paminklo.

  Bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ pabaigoje buvo padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Sausio 11 dieną Vilniuje vyko XXIX tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas Lietuvos laisvės gynėjams atminti. Bėgime dalyvavo Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai: Nedas Goerkis, Greta Gaučaitė, Neimantė Masiliūnaitė, Martynas Žiupsnys ir Milgita Dailidonytė.

Šiemet 9 tūkstančiai dalyvių startavo nuo Antakalnio kapinių, finišavo prie televizijos bokšto. Kartu su tūkstančiu Lietuvos šaulių sąjungos dalyvių 9 kilometrų bėgime dalyvavo ir tūkstančiai Lietuvos karių, svečiai iš Japonijos, Jungtinių Valstijų, Izraelio, Argentinos, Airijos, Moldovos, Prancūzijos, Ukrainos, Azerbaidžano, Vengrijos, pademonstruodami savo solidarumą su lietuvių tauta.

Šis pagarbos bėgimas – patriotizmu pasidalinta bendrystė. Prieš bėgimą iš visos Lietuvos regionų atvykę šauliai, kariai, svečiai ir visi patriotiški žmonės jau 29-ąjį kartą skubėjo Antakalnio kapinių link, kur amžinojo poilsio sugulę Lietuvos laisvės gynėjai. Čia vyko žuvusiųjų už Lietuvos laisvę pagerbimo ceremonija. Jos metu organizatoriai padėjo gėlių ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų.

Po trumpų svečių ir organizatorių sveikinimo žodžių – startas. Ir tūkstančiai bėgikų darniai pajudėjo Vilniaus televizijos bokšto link. Visiems bėgimo dalyviams, taip pat ir mūsų komandai, sėkmingai įveikusiems 9 km nuotolį, buvo įteikti atminimo medaliai. Bėgimo pabaigoje buvo padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Ankstus Sausio 13-osios rytas prasidėjo visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“, visuose Baisogalos gimnazijos languose uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. Mes, Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai, jautėme pareigą pagerbti Lietuvos laisvės gynėjus prie mums brangaus Laisvės paminklo Baisogalos miestelyje. Iškilminga eisena žygiavome dekoracijomis ir žvakelėmis papuošti paminklo, prisiminti ir tylos minute pagerbti Laisvės gynėjus, sugiedoti šalies himną.

Baisogalos šaulių vadas Rimantas Narbutis mintimis sugrįžo į 1991-ųjų sausį ir pasidalijo gyvais prisiminimais, kai visa Lietuva krūpčiojo nuo pražūtingų okupantų šūvių.

Džiugu, kad mes prisimename, gerbiame ir lenkiamės tiems, kurie aukojosi ir kovojo už laisvę. Mes esame dėkingi Lietuvos laisvės gynėjams.

Baisogalos gimnazijos mokytoja, šaulė Giedrė Nakutienė

Bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ pabaigoje buvo padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas