Dvejetų varžybų prizininkai (iš kairės): Saulius Danielius

Baisogaloje baigėsi A. Dučinsko taurės teniso turnyras

Liepos 26-osios gražią šiltą pavakarę Baisogaloje baigėsi dvi dienas trukęs 14-asis vienetų A. Dučinsko taurės turnyras. Į jį buvo pakviesti visi, norintys dalyvauti, tad varžybas pradėjo iš įvairių Lietuvos vietovių užsiregistravę 22 teniso gerbėjai, tarp jų – viena mergina.

Po išvakarėse vykusios atrankos rinkosi stipresnieji, žaidę be pralaimėjimų, ir setas po seto išaiškėjo nugalėtojai.

Finale susitiko baisogališkis Rimantas Bernadickas su skaudviliečiu, 59-erių metų mokytoju Vytautu Kenstavičiumi, praėjusių metų pereinamosios taurės laimėtoju. Nors vyrai per daug jėgos nenaudojo, žaidė racionaliai ir tiksliai, bet gerokai pavargo. Nugalėtoju po dviejų setų tapo Vytautas, rezultatu 6:3, 6:3 įveikęs varžovą.

Taures įteikė Baisogalos bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas, pirmiausiai paprašęs dalyvius plojimais pagerbti varžybų organizatorių Gintarą Marcinkų. A. Dučinsko vardo taurė įteikta Vytautui Kenstavičiui, turinčiam jau dvi pereinamąsias taures. Antroji vieta atiteko R. Bernadickui, o trečiąją vietą laimėjo pasvalietis, 61-erių metų žaidėjas Vytautas Špokauskas, įveikęs baisogališkį Edą Žižniauską. Jis ir pernai dalyvavo šiose varžybose. Penktąją vietą laimėjo daugelyje mūsų turnyrų dalyvavęs radviliškietis Aurelijus Stauga.

A. Dučinsko vardo teniso turnyras baigtas rugpjūčio 1 dieną dvejetų susitikimais. Žaisti ir taurę laimėti panoro 16 vyrų, tai yra 8 poros (pernai žaidė 11 porų).

Į turnyrą iš Vilniaus atvyko du Stanaičiai, atstovaujantys Alfredo Dučinko giminę ir ilgametes teniso turnyro tradicijas. Pasigedome tik jauniausio šios giminės žaidėjo Jokūbo Stanaičio.

Sužaidus po tris susitikimus, aiškėjo stipriausieji ir pretendentai į pereinamąją taurę. Trečioji vieta teko radviliškiečiams Aurelijui Staugai ir Tomui Povilianskui, laimėjusiems prieš Marių Bubą ir Giedrių Vaišį rezultatu 6:4, 6:3.

Tuo pat metu kitoje aikštėje susitiko pirmosios vietos pretendentai: vienoje tinklo pusėje – Juozas Stanaitis ir Saulius Danielius, kitoje – Edas Žižniauskas ir Eimutis Briedelis. Po dviejų setų susitikimą laimėjo Eimutis ir Edas, nugalėję rezultatu 6:4, 6:3, tad ir prakaito pergalei išlieta nedaug.

Ši pereinamoji A. Dučinsko vardo taurė, pirmą kartą įteikta 2016 metais, tenka vis kitiems laimėtojams. Taures geriausioms teniso poroms įteikė šio turnyro organizatorius Gintaras Marcinkus.

Pernai dvejetų turnyrą laimėjo Juozas Stanaitis, žaidęs taip pat su baisogališkiu Sauliumi Danieliumi.