SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-06, Pirmadienis, 02:21:38 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Baisogaliečiai Baltų vienybės dieną paminėjo amatų dirbtuvėmis

Baisogaliečiai Baltų vienybės dieną paminėjo amatų dirbtuvėmis

 • Baisogaliečiai Baltų vienybės dieną paminėjo amatų dirbtuvėmis

  Baltų vienybės diena paminėta įdomiai ir linksmai, mokyklos bendruomenė džiaugiasi prasmingai praleistu laiku ir puikiais rezultatais. A. Jurkėno nuotr.

 • Baltų vienybės diena paminėta įdomiai ir linksmai, mokyklos bendruomenė džiaugiasi prasmingai praleistu laiku ir puikiais rezultatais. A. Jurkėno nuotr.
 • Baltų vienybės diena paminėta įdomiai ir linksmai, mokyklos bendruomenė džiaugiasi prasmingai praleistu laiku ir puikiais rezultatais. A. Jurkėno nuotr.

Rugsėjo 21 dieną Baisogalos gimnazijos mokiniai šventė Baltų vienybės dieną. Prisimindami protėvių darbus, amatus, žaidimus, mokiniai dalyvavo kūrybinių dirbtuvių veiklose.

Gimnazijos penktokai ne tik piešė tautines juostas, bet ir lankėsi Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre, kuriame pynė tautines juosteles ir marmuravimo technika gamino atvirukus.

Šeštokai taip pat pieštukais popieriuje kūrė tautines juostas ir išmoko groti instrumentinę sutartinę „Untitis“. 7-8, I-IV gimnazijos klasių mokiniai dirbo mišriose kūrybinėse grupėse. Kūrėjai (poetai ir prozininkai) kūrė pasakas, mitologines sakmes, esė, haiku, akrostichus apie Baltų dievus, deives ir mitologines būtybes: Perkūną, Žemyną, Veliną, Giltinę, Laumę, Gabiją, Medeiną ir Žaltį. Dailininkai skaitė šių būtybių aprašymus ir pagal juos piešė paveikslus.

Beveik šimtas mokinių pradėjo kurti edukacinę erdvę, skirtą baltų vienybei: baltiškais ženklais ir simboliais išpiešė medžio skridinėlius, kuriuos pritvirtino prie medinių sijų gimnazijos kieme. Šioje edukacinėje erdvėje mokiniai pažins savo kraštą, protėvių tradicijas, kurs literatūros, dailės ir kt. kūrinius.

Baltų simbolika nebuvo pamiršta ir tekstilininkų bei odininkų, kurie kūrė baltiškus diržus, delmonus, papuošalus su deivių, dievų ir mitinių būtybių geometriniais ženklais. Sukurtais aksesuarais pasipuošė gimnazijos šokėjos.

Darbščių mokinių grupelė pagamino domino „Baltų raštai“, kurį galės žaisti visa gimnazijos bendruomenė. Grupelė vyriausių gimnazistų atliko paruošiamuosius darbus gimnazijos interjero atnaujinimui. Nuo kūrybinio darbo mokiniai galėjo pailsėti kieme žaisdami baltiškus žaidimus.

Amatų dienos darbai aptarti ir įvertinti baigiamojo renginio metu „Mes tai padarėme patys“. Renginį pradėjo gimnazijos trečiokės šokiu „Dek, ugnie!“, kuriuo aukurėliuose nešdamos ugnį pagarbino mūsų protėvius.

Mokiniai pristatė savo grupių veiklas: paskaitė literatūros kūrinius, pagrojo instrumentinę sutartinę, pademonstravo piešinius, aksesuarus, papasakojo įspūdžius. Refleksijos pabaigoje trečiokai šokėjai mokyklos bendruomenę nudžiugino Amatų dienos metu sukurtu šokiu.

Evelina Buivydaitė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas